Beztroski brak charyzmy

Słuchałem wystąpienia pani premier in spe w radio. Skupiłem się na sposobie wypowiedzi, dynamice, i przygotowaniu pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wygłoszenia programu wyborczego PO. Ne wypadło to chyba dobrze. Pani marszałek myliła się czytając, szukała książeczki z programem, bo gdzieś się zapodziała. Reagowała na to zapomnienie jakby z beztroską, co już sugerowało zarazem jaką wagę do niego (programu) przywiązuje. Do tego zapomniała powiedzieć o iv vitro, miała kłopoty z płynnym czytaniem. Robiła wrażenie, że czasami czyta coś, czego do końca nie rozumie.

 

 


Oczywiście, gdybym musiał wybierać wybrałbym panią marszałek, a nie premiera Morawieckiego. Gdybym mógł wybrałbym zupełnie kogoś innego. Niestety pani marszałek przy sprawnych i wygłaszanych z głowy wypowiedziach obecnego premiera czy samego prezesa, czytając wystąpienie wypadła słabo. Pokazała przy tym brak charyzmy, bo to trzeba mieć wrodzone, tego trudno się nauczyć. W zderzeniu z wieloma osobami zaprawionymi z takich wystąpieniach przyszła pani premier wypadła przy nich jak zawodnik z niższej ligi. Obawiam się, że w pięć tygodni tego nie da się nadrobić. Generalnie, stymulowane brawa widowni były bardziej autentyczne od wystąpienia liderki, która kampanię PO wzięła na siebie. To był ruch przede wszystkim zbyt późny, a po tym wystąpieniu chyba też niezbyt przemyślany, bo pani marszałek na wstępie nie zachwyciła wyborców i nie wiem czy zachwyci. Ale może będzie lepiej. Może lewica w końcu stanie się zawodnikiem pierwszoligowym i z taką nadzieją kończę moją tyradę.


Czesław Cyrul

Czesław Cyrul
O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *