Biała Księga zawłaszczeń Kościoła

Ilość wydarzeń w ostatnim czasie może przyprawić o zawrót głowy. Już prawie zapomnieliśmy o „gender”, atakowani codziennymi „newsami”. A to Chazan, a to „Golgota Picnic”.  Tracimy możliwość nabrania dystansu i przeanalizowania procesu, który następuje. Patrząc na to co się dzieje, zastanawiam się, czy należy to rozpatrywać tylko lokalnie i odnosić do naszej polskiej rzeczywistości, czy trzeba to postrzegać jako jakiś proces globalny…przesilenie.

Czując niemożność wpłynięcia na ten proces, postanowiłem stworzyć pewną „bazę”…odnośnik do naszej najnowszej historii. Myślę, że tam można znaleźć przyczyny tego co się dzisiaj dzieje u nas.

Pani Prof. Ewa Łętowska, w trakcie swojego wystąpienia na konferencji „25 lat w cieniu kościoła”, zwróciła uwagę na brak opracowania, które pokazałoby wszystkie przypadki „zawłaszczania” przez Kościół katolicki szeroko pojętej przestrzeni publicznej. Pani Profesor zaproponowała, aby organizacje społeczne opracowały taką „białą księgę” z chronologią wszelkich wydarzeń na przestrzeni 25 lat. Postanowiłem utworzyć na Facebooku grupę w której będzie można umieszczać wszystkie te zdarzenia z naszej pamięci. Dopiero suma tych „małych kroczków” ułożona na osi czasu da nam pogląd, jak przebiegła i rozmyślna jest polityka Watykanu. Mam nadzieję, że taka wiedza będzie dobrym argumentem w dyskusji nad świeckością naszego Państwa.

[Od Redakcji: Zachęcamy też do uzupełniania/tworzenia Białej Księgi w komentarzach pod tym artykułem]

O autorze wpisu:

One Reply to “Biała Księga zawłaszczeń Kościoła”

  1. Mam nadzieję, że taka księga powstanie, żeby pokazać wszystkim, szczególnie tym ślepo podporządkowanym kkat, jak pazerny i bezwzględny jest kakat w kwestii POSIADANIA, z jakim zjawiskiem mamy do czynienia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 4 =