Brahms i wrocławscy studenci

 

Na święta w Racjonalista.tv fragment Uwertury Akademickiej Brahmsa. Dlaczego? Bo jedną z najważniejszych rzeczy w  życiu jest umiejętność krytycznego myślenia, obiektywnej oceny faktów. W tym nam pomaga dobra edukcja… W ten sposób nasze życie staje się głębsze, my zaś unikamy dramatycznych pomyłek na skalę prywatną i ogólnospołeczną. Materiał został zrealizowany w  Narodowym Forum Muzyki.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Brahms i wrocławscy studenci”

  1. Sehr schoen, aber na polskim portalu nader chętnie usłyszałbym (jeśli o mnie chodzi) fragmenty dzieł polskich kompozytorów, np. Juliusza Zarębskiego lub Mieczysława Karłowicza. Obydwaj zresztą kształcili się w Niemczech. Obydwaj zmarli przedwcześnie i nie są tak znani w świecie, jak powinni być. Ojciec „Mieczysia” był jednym z pierwszych polskich racjonalistów – postać też chyba warta przypomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × trzy =