Michał Szpak odwiedza chore dzieci

 

Gwiazda polskiej piosenki, Michał Szpak, odwiedza dzieci chore na nowotwory. Ten unikatowy reportaż dedykujemy wszystkim na święta. Niektóre z tych dzieci muszą je spędzić w szpitalu, zaś, jak stwierdza w naszym reportażu prof. Chybicka, odwiedziny sympatycznej gwiazdy, budzące radość i zainteresowanie w chorych dzieciach, są doskonałą terapią wspomagającą leczenie kliniczne. Gwiazda gwieździe nierówna, są sławni piosenkarze, którzy przy dzieciach zmieniliby się w manekiny lub roboty. Michał Szpak wręcz przeciwnie – jego rozmowy z dziećmi są ciekawe i wzruszające. My zaś nie zapomnieliśmy spytać Michała o racjonalizm w muzyce.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

12 Odpowiedź na “Michał Szpak odwiedza chore dzieci”

 1. Kolejny piekny gest Michała. Nic dziwnego bo to nadzwyczajny człowiek, wrażliwy, ciepły i bardzo empatyczny. Takich artystów kochamy choć nie ma ich za wielu. Michal jest jedyny w swoim rodzaju. ❤

 2. Michał to człowiek o wielkim sercu emanujący dobrocią i pozytywną energią, poza tym zaraża tym innych. Dzieci napewno były szczęśliwe.

 3. Dziękujemy za relację z tak ważnego wydarzenia jakim były odwiedziny Michała Szpaka w Przylądku Nadziei. Po raz kolejny mogliśmy przekonać się jak wielkim Sercem obdarzony jest Michał. Oglądając materiał nieustannie towarzyszyło mi wzruszenie, ale i podziw dla determinacji w walce z chorobą. Życzę dużo zdrowia i szczęścia wszystkim dzieciom.
  Jeśli chodzi o kwestię racjonalizmu w muzyce jestem tego samego zdania co Michał, najdoskonalsza jest odzwierciedleniem emocji artysty i trafia wprost w uczucia odbiorcy.

 4. Miły gest ze strony Michała =) jest nie tylko niezwykle utalentowanym artystą, ale ma też wielkie serce i wrażliwość.

 5. Michał to człowiek o wrażliwym i wielkim sercu 🙂
  Dziękujemy 🙂 za relację odwiedzin Michała Szpaka w Przylądku Nadziei. Po raz kolejny mogliśmy przekonać się jak wielkim Sercem obdarzony jest Michał.Kolejny piękny ,ciepły gest Michała.
  Jeszcze raz dziękuję Michale 🙂 i życzę wszystkim dzieciom szybkiego powrotu do ZDROWIA !! <3

  1. Nie tylko tyle. Szpak jest zdecydowanie na bakier z racjonalizmem, o czym już pisałem w pod kolumną zachwytów jego fanek we wcześniejszym artykule:

   http://www.eska.pl/news/michal_szpak_wygra_eurowizje_dzieki_amuletom/130551

   „Tak, ja bardzo często przed ważnymi dla mnie wydarzeniami jeżdżę na kamienne kręgi na Kaszuby, tam ładować się energią. Tak naprawdę bardzo dużo dostaję amuletów od swoich przyjaciół lub od znajomych, więc to jest dla mnie bardzo ważne i ogólnie ludzka energia. To jest coś, co mnie wspiera”.

   1. Szpak to artysta, trudno wymagac od niego super-racjonalnosci. Jego praca bazuje na emocjach. Sciskanie amuletow i kamykow zielonych wchodzi w prace artysty. Własciwie każdy z nas ładuje się energią na swieżym powietrzu. Gorzej jak zacznie sprzedawac kamyki energetyczne firmując swoim imieniem. Bo wtedy sie skompromituje. 

    Ważne byle byc sobą, byle nie byc pedofilem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − jedenaście =