• środa, 27 stycznia 2021 r.

Ciążyński: Skręcamy na lewo

 

Bartłomiej Ciążyński kandyduje z list Zjednoczonej Lewicy. W powyższym materiale cieszy się z tego, że Zachód gospodarczo skręca na lewo. Lewicowy przekaz nie jest związany tylko z lewicą, ale również ze sporą częścią prawicy. Inna rzecz to pozostałe, wolnościowe i światopoglądowe idee lewicy. Bartek stawia sprawę jasno – jeśli ktoś jest socjalistycznym konserwatystą, niech głosuje choćby na PiS, jeśli jednak ktoś ceni równość ludzi i chce nowoczesnego świata, niech głosuje na czystą lewicę. W programie pojawiają się też ciekawe rozważania na temat rynku pracy i, tego, czy ewentualne (w zależności od wyników) współtworzenie rządu z PO jest możliwe po wyborach.

Podobne materiały

4 komentarze

 1. Heisenberg
  14 października 2015 at 21:05 - odpowiedz

  Zachód nie skręca w lewo, raczej już odczuł limit swojej lewizny.

 2. Benbenek
  14 października 2015 at 21:55 - odpowiedz

  Bardzo rozsądny człowiek. Podoba mi się precyzja wyrażania myśli i sposób argumentacji. Gdyby był w moim okręgu miałby mój głos.

 3. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  15 października 2015 at 00:42 - odpowiedz

  Polsce i wszystkim potrzebny jest przede wszystkim liberalizm i ekonomiczny i społeczny oraz odrobinę realistycznego socjalu tylko dla najbiedniejszych

 4. ROMAN BONIECKI
  15 października 2015 at 14:10 - odpowiedz

  Nawet gdyby Zjednoczona Lewica dostała wszystkie głosy i mogła rządzić samodzielnie , to jak uczy historia , pierwiastek liberalny oraz racjonalny dochodzi w tej partii do głosu , wręcz dominuje w realnych decyzjach . Na szczęście . Natomiast PiS zapowiada że będzie Janosikiem współczesności i wszystko wskazuje na to że w zapowiadanym szaleństwie będzie konsekwentny . Nie będę rozwijał tego wątku . Jako ateista nie powinienem się przyznawać , ale dalsze porównania mogłyby dla mnie być niebezpieczne . Bo gdybym doktrynalnie jednak nie miał racji , to zemsta zza światów aktora Perepeczki ( a był kawał chłopa ) mogła by mnie zmieść z powierzchni ziemi , a przed wyborami bym nie chciał … .

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *