Ciążyński: Skręcamy na lewo


 
Bartłomiej Ciążyński kandyduje z list Zjednoczonej Lewicy. W powyższym materiale cieszy się z tego, że Zachód gospodarczo skręca na lewo. Lewicowy przekaz nie jest związany tylko z lewicą, ale również ze sporą częścią prawicy. Inna rzecz to pozostałe, wolnościowe i światopoglądowe idee lewicy. Bartek stawia sprawę jasno – jeśli ktoś jest socjalistycznym konserwatystą, niech głosuje choćby na PiS, jeśli jednak ktoś ceni równość ludzi i chce nowoczesnego świata, niech głosuje na czystą lewicę. W programie pojawiają się też ciekawe rozważania na temat rynku pracy i, tego, czy ewentualne (w zależności od wyników) współtworzenie rządu z PO jest możliwe po wyborach.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “Ciążyński: Skręcamy na lewo”

  1. Nawet gdyby Zjednoczona Lewica dostała wszystkie głosy i mogła rządzić samodzielnie , to jak uczy historia , pierwiastek liberalny oraz racjonalny dochodzi w tej partii do głosu , wręcz dominuje w realnych decyzjach . Na szczęście . Natomiast PiS zapowiada że będzie Janosikiem współczesności i wszystko wskazuje na to że w zapowiadanym szaleństwie będzie konsekwentny . Nie będę rozwijał tego wątku . Jako ateista nie powinienem się przyznawać , ale dalsze porównania mogłyby dla mnie być niebezpieczne . Bo gdybym doktrynalnie jednak nie miał racji , to zemsta zza światów aktora Perepeczki ( a był kawał chłopa ) mogła by mnie zmieść z powierzchni ziemi , a przed wyborami bym nie chciał … .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *