Co sądzicie o ateistach i racjonalistach? Sonda na wrocławskim rynku

 

Pytamy przygodnie napotkanych Wrocławian o to, co sądzą o racjonalizmie i ateizmie. Pada też trudniejsze pytanie, nie za częste w ulicznych sondach – czy ateizm i racjonalizm mają ze sobą wiele wspólnego. Odpowiedzi Was zaskoczą – sami zobaczcie.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “Co sądzicie o ateistach i racjonalistach? Sonda na wrocławskim rynku”

  1. Czy jakiś lokals może mi wyjaśnić o jaką „wyspę” mogło chodzić temu panu tak od 5:15 i co ma piernik do wiatraka?
    😉

  2. Ta wyspa to Ostrów Tumski, na której mieszczą się (bardzo okazałe zresztą) budynki kurii wrocławskiej, czyli wrocławskie centrum władzy kościelnej. Mogę być tu nieprecyzyjny, nie znam dobrze ich struktury administracyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 13 =