Czy sukces ewolucyjny Homo sapiens jest początkiem naszej zagłady? Pawłowski, Borczyk, Szarejko, Witkowski

 

Homo sapiens zasiedlił całą planetę i nauczył się walczyć z najmniej przychylnymi dla niego warunkami klimatycznymi. Homo sapiens dzięki medycynie wydłużył swoje życie, a dzięki zaawansowanemu rolnictwu i transportowi uwolnił większość swojej populacji od głodu. Czy jednak odniósł sukces? A może ten sukces jest początkiem zagłady? 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “Czy sukces ewolucyjny Homo sapiens jest początkiem naszej zagłady? Pawłowski, Borczyk, Szarejko, Witkowski”

 1. Afryka z 1.3mld teraz do 2,3 mld za 25 lat.
  Przy okazji globalnego ocieplenia możemy się spodziewać najazdu 1mld Afrykańczyków w chłodniejsze strefy czyli głownie do liczącej obecnie 0,5mld Europy.

 2. zmiany klimatu moga spowodowac masowe migravcje i zbrojne konflikty . atomowa wojna moze n as cofnac tysiace lat lub 
  zniszczyc cale cywilizacjre.
   

 3. Bardzo ciekawa audycja – rozmowa!
  * min. 34: Jestem sceptyczny co do możliwości osiedlania się ludzi na innych ciałach niebieskich. Wydaje mi się, że jesteśmy bardzo silnie związani z Ziemią, że tak naprawdę jesteśmy więźniami Ziemi. Jesteśmy niesamowicie związanim z Ziemią, innymi gatunkami itd. Wyrwanie nas z tych więzów może uniemożliwić ludziom przeżycie w kosmosie.
  * Łeee, można sobie posłuchać, co mówią w „przerwie technicznej” – to niefajne 🙂
   
  Bardzo, bardzo ciekawa dyskusja – żądam 🙂 więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *