• piątek, 15 stycznia 2021 r.

Czy warto zgłębiać geopolitykę? Piotr Napierała i Jacek Tabisz

 

Ostatnio coraz modniejsze w sieci są rozważania geopolityczne. Czy polityczne rozważania nad mapą Polski i świata mogą stawiać wartościowe prognozy na przyszłość? Czy technika nie przełamała geografii pozwalając omijać przeszkody i nie przychylne regiony? Czy nadal, podobnie jak wieki temu, morskie i lądowe imperia szachują się nawzajem?

Podobne materiały

7 komentarzy

 1. Janusz
  Janusz
  6 września 2019 at 07:08 - odpowiedz

  Niektore panstwa sa swiatowymi graczami i musza zglebiac geopolityke. Na przyklad USA powinne byc liderem 

  calego zachodu. Obecnie tej roli nie spelniaja poniewaz Trump jest  niekometentnym ignorantem. Polska jest graczem  w skali Europy   ale powinna sledzic geopolityke.

   

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   7 września 2019 at 09:55 - odpowiedz

   niekompetentny bo? Bo nie zostawił ambasady w Benghazi na pastwę rzeźników jak Hilary? Nie wystarczy powiedzieć nie lubię trza jeszcze napisać czemu nie lubię. I powód pod tytułem zawsze głosowałem na Demokratów bo kiedyś byli normalni czy pod tytułem lubię kotwice z CNN to trochę mało…

 2. Dziwer
  7 września 2019 at 02:17 - odpowiedz

  Racjonalizm w tym kraju zdechł, tyle mam refleksji po tym filmiku.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   7 września 2019 at 09:57 - odpowiedz

   i znowu… Uważasz że zdechł BO? Co takiego powiedzieliśmy co świadczy o śmierci racjonalizmu w RP?

 3. Janusz
  Janusz
  7 września 2019 at 05:54 - odpowiedz

  Obydwa kraje ,USA i Polska przezywaja obecnie kryzys spowodowany ich liderami.  Trzeba jednak w duzym stopniu winic obywateli ktorzy glosowali na zle programy i falszywe obietnice kandydatow na liderow.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   7 września 2019 at 10:04 - odpowiedz

   nie wystarczy powiedzieć że złe. Trzeba powiedzieć czemu złe. Jeśli nawet faktycznie niedobre to akurat w dotrzymywaniu obietnic wyborczych Trump nie ma sobie równych i przejdzie do historii jako człowiek najbardziej szanujący swoich wyborców w pierwszej dekadzie XXw. Z PiS już tak dobrze nie jest ale na tle średniej polskiej i tak nieźle. W PL standardem jest totalna olewka obietnic wyborczych PiS jest jaki jest ale obiecał te 500 i dal te 500 a więc obietnice może miał i głupie ale na pewno nie okazały się fałszywe, prawda? Kiedyś pana wypowiedzi były bardziej przemyślane…pozdrawiam

 4. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  7 września 2019 at 09:50 - odpowiedz

  ignorantem geopolityki był Obama który uzbroił Iran, zaniedbał NATO i przyjął Chiny do WTO co ośmieliło Chiny w ich manipulacjach juanem i uzależnianiu takich krajów jak Peru czy Pakistan czy Grecja od siebie w zamian za porty. Ignorantem geopolityki jest też nasz amerykański kolega Kowalik który krzyczy na Trumpa jak CNN przykazał chociaż Trump stara się posprzątać bałagan po Obamie który był grzeczny i nieskuteczny taki douchebag-bessetwisser.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *