Czy Wrocław jest miastem otwartym? Michał Syska, Radosław Czarnecki

Dyrektor Ośrodka im. F. Lassalle'a, Michał Syska i Radosław Czarnecki rozmawiają o tym, że ESK 2016 nie uwzględnia możliwości pozytywnego wkładu w rozwój mieszkańców Wrocławia, oraz o możliwym narastaniu postaw neonazistowskich w stolicy Dolnego Śląska.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

3 Odpowiedzi na “Czy Wrocław jest miastem otwartym? Michał Syska, Radosław Czarnecki”

  1. Materiał ciekawy, ale bardzo niejednorodny i rozczarowujący. Oczywiście do pana Syski nie mam żadnych zarzutów (w końcu to wywiad), jednak kilka życzliwych uwag do realizatorów. Tytuł programu uważam za wprowadzający w błąd, gdyż okazuje się, że otwartość Wrocławia to w wypowiedziach gościa temat drugorzędny, a wręcz odpowiada on na pytanie zawarte w tytule negatywnie. Pan Radosław zupełnie niepotrzebnie ciągnie ten wątek, dorzucając do tego kwestie religijne. Tzn. rozumiem, że edukacja religijna może mieć wpływ na omawiane zagadnienie (ale już nie jestem pewny czy dla Wrocławia) i rozumiem, że to zdanie prowadzącego, a także zdaję sobie sprawę z tego, że to telewizja z gruntu rzeczy ateistyczna, ale chyba nie musi każdy program nawiązywać do religii? Dużo bardziej byłbym zainteresowany, gdyby program w całości był poświęcony ESK 2016. I tutaj właśnie zabrakło mi pewnego wprowadzenia. Nie jestem wrocławianinem, a więc siłą rzeczy ciężko mi śledzić na bieżąco politykę władz Wrocławia, więc zarys pewnego tła polityczno-społecznego byłby dobrym wprowadzeniem. Pozdrawiam serdecznie i chcę podkreślić, że moje uwagi nie umniejszają ciekawości materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =