Czytam Drag Queen. Żywa Biblioteka

 

Już za chwilę Sylwester i kolejna nasza lektura z Żywej Biblioteki. Ciekawi jesteśmy, czy ktoś z męskiej części naszych widzów pod wpływem tego materiału włoży buty na wysokich obcasach, błyszczącą suknię i z pomocą partnerki/partnera zajmie się świątecznym makijażem, aby uczcić Nowy Rok w szczególny sposób… Nawet jeśli nie, to jak przekonuje bohaterka naszego wywiadu, Drag Queen to przede wszystkim radość życia i przełamywanie stereotypów.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Dlaczego promujecie na swoim portalu dewiantów i ideologię gender? Przecież to jest obrzydliwe i nienormalne, sprzeczne z naturą i zdrowym rozsądkiem (o racjonalizmie nawet nie wspominając).

  1. Jako racjonalista chciałem się dowiedzie, kim są Drag Queen i czemu to robią. Informacją dzielę się zarówno ze zwolennikami jak i z przeciwnikami gender.

  2. Aramek, najwiecej dewiantow i dżenderow jest wsrod katolickiego kleru. Kazda parafia ma kilkanascie facetow ubierających sie w sukienki. Formalnie grają w sztuce „jestem reprezentantem żydowskiego boga” i wtedy plebs liże ich po kolanach. Rozkoszne (dopoki nie zaczynają sie dobierac do dzieci).

   1. Najwięcej pedofilów jest niestety wśród liberalnych księży o preferencjach homoseksualnych, dlatego tym bardziej trzeba wspierać tych pokroju np. księdza Oko, którzy w Kościele nie znaleźli się z przypadku bądź wyrachowania, nacechowanego popędem do mężczyzn lub – co gorsza – do dzieci. Jeśli pańska troska o dzieci jest naprawdę szczera, to z pewnością zgodzi się Pan z moim stanowiskiem oraz ostatnimi planami rządu w tej sprawie.

    1. Przyjacielu, musisz pisac konkretnie, bo ja nie wiem w czy mam wspierac Oko. Zgadzam sie z Tobą, ze kler powinien miec zakaz kontaktu z dziecmi do lat np. 14-stu. Wtedy sprawa pedofilii kleru by sie rozwiązała. A jak ktos chce „przekazac wiare” to rodzice sami mogą to zrobic swoim dzieciom.
     Zniesienie celibatu i wprowadzenie związkow partnerskich (hetero i homo) spowodowałoby tez, ze księza zajęli by sie sobą, zamiast sie narazac na lgnięcie dzieci.
     Chodzi ci tez pewnie o rejestr pedofilow. Problem w tym, ze w stosunku do kleru taki rejestr by nie działał. Są poza zasiegiem panstwa, tak sie urządzili i upanstwowili.

 2. SEXSUALNOŚĆ CZŁOWIEKA JEST TAK BOGATA I RÓŻNORODNA BO CZŁOWIEK MA NAJBARDZIEJ ROZBUDOWANA PSYCHIKE -KAŻDY PRZYZNA ŻE SEX RODZI SIE W PSYCHICE -OCZYWIŚCIE WZORCE SPOŁECZNE RZUTUJA I WYPACZAJA —HURA SEXUALNOŚĆ —OCZYWISCIE RELIGIE FUNDAMENTALNE DOSKONALE O TYM WIEDZĄ I MANIPULUJA TYM OLBRZYMIM REZEWUAREM ENERGI POTENCJI I KOMLEKSÓW /KTORE SAME WYWOŁAŁY/— RASA LUDZKA BEZ TYCH INNYCH JAWNYCH BĄDZ UKRYTYCH —TWÓRCOW NAUKOWCÓW WODZOW ITP –STRACIŁABY WIELKA CZESC SWEGO IMPERTU -INOWACYJNOŚCI I ROZWOJU —JESTEŚMY LUDZIE WSPANIALI BO SIE TAK RÓZNIMY —A NIE WTEDY GDY JESTEŚMY STEORYTYPOWI —PARAFRAZUJĄĆ –PIOSENKE FORSSA WRAWIA W RUCH TEN ŚWIAT —TO SEX GO WPRAWIA —KTO NIEMARZY O SEXIE —JAWNIE PRZYZNALI SIE DO TEGO MUZUŁMANIE

  1. Jeśli w swoja sztukę wciąga się innych (np. oczekując zwracania się w formie żeńskiej do mężczyzny) to chyba jednak chodzi o coś więcej – drag queen często mówią o wewnętrznej potrzebie takiej ekspresji, więc nie jest to tylko kwestia akurat takiej koncepcji artystycznej.
   Aktor grający na scenie króla nie każe mówić do siebie „wasza wysokość”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *