Czytam Drag Queen. Żywa Biblioteka

 

Już za chwilę Sylwester i kolejna nasza lektura z Żywej Biblioteki. Ciekawi jesteśmy, czy ktoś z męskiej części naszych widzów pod wpływem tego materiału włoży buty na wysokich obcasach, błyszczącą suknię i z pomocą partnerki/partnera zajmie się świątecznym makijażem, aby uczcić Nowy Rok w szczególny sposób… Nawet jeśli nie, to jak przekonuje bohaterka naszego wywiadu, Drag Queen to przede wszystkim radość życia i przełamywanie stereotypów.

Jacek Tabisz
O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Dlaczego promujecie na swoim portalu dewiantów i ideologię gender? Przecież to jest obrzydliwe i nienormalne, sprzeczne z naturą i zdrowym rozsądkiem (o racjonalizmie nawet nie wspominając).

  1. Jako racjonalista chciałem się dowiedzie, kim są Drag Queen i czemu to robią. Informacją dzielę się zarówno ze zwolennikami jak i z przeciwnikami gender.

  2. Aramek, najwiecej dewiantow i dżenderow jest wsrod katolickiego kleru. Kazda parafia ma kilkanascie facetow ubierających sie w sukienki. Formalnie grają w sztuce „jestem reprezentantem żydowskiego boga” i wtedy plebs liże ich po kolanach. Rozkoszne (dopoki nie zaczynają sie dobierac do dzieci).

   1. Najwięcej pedofilów jest niestety wśród liberalnych księży o preferencjach homoseksualnych, dlatego tym bardziej trzeba wspierać tych pokroju np. księdza Oko, którzy w Kościele nie znaleźli się z przypadku bądź wyrachowania, nacechowanego popędem do mężczyzn lub – co gorsza – do dzieci. Jeśli pańska troska o dzieci jest naprawdę szczera, to z pewnością zgodzi się Pan z moim stanowiskiem oraz ostatnimi planami rządu w tej sprawie.

    1. Przyjacielu, musisz pisac konkretnie, bo ja nie wiem w czy mam wspierac Oko. Zgadzam sie z Tobą, ze kler powinien miec zakaz kontaktu z dziecmi do lat np. 14-stu. Wtedy sprawa pedofilii kleru by sie rozwiązała. A jak ktos chce „przekazac wiare” to rodzice sami mogą to zrobic swoim dzieciom.
     Zniesienie celibatu i wprowadzenie związkow partnerskich (hetero i homo) spowodowałoby tez, ze księza zajęli by sie sobą, zamiast sie narazac na lgnięcie dzieci.
     Chodzi ci tez pewnie o rejestr pedofilow. Problem w tym, ze w stosunku do kleru taki rejestr by nie działał. Są poza zasiegiem panstwa, tak sie urządzili i upanstwowili.

 2. SEXSUALNOŚĆ CZŁOWIEKA JEST TAK BOGATA I RÓŻNORODNA BO CZŁOWIEK MA NAJBARDZIEJ ROZBUDOWANA PSYCHIKE -KAŻDY PRZYZNA ŻE SEX RODZI SIE W PSYCHICE -OCZYWIŚCIE WZORCE SPOŁECZNE RZUTUJA I WYPACZAJA —HURA SEXUALNOŚĆ —OCZYWISCIE RELIGIE FUNDAMENTALNE DOSKONALE O TYM WIEDZĄ I MANIPULUJA TYM OLBRZYMIM REZEWUAREM ENERGI POTENCJI I KOMLEKSÓW /KTORE SAME WYWOŁAŁY/— RASA LUDZKA BEZ TYCH INNYCH JAWNYCH BĄDZ UKRYTYCH —TWÓRCOW NAUKOWCÓW WODZOW ITP –STRACIŁABY WIELKA CZESC SWEGO IMPERTU -INOWACYJNOŚCI I ROZWOJU —JESTEŚMY LUDZIE WSPANIALI BO SIE TAK RÓZNIMY —A NIE WTEDY GDY JESTEŚMY STEORYTYPOWI —PARAFRAZUJĄĆ –PIOSENKE FORSSA WRAWIA W RUCH TEN ŚWIAT —TO SEX GO WPRAWIA —KTO NIEMARZY O SEXIE —JAWNIE PRZYZNALI SIE DO TEGO MUZUŁMANIE

  1. Jeśli w swoja sztukę wciąga się innych (np. oczekując zwracania się w formie żeńskiej do mężczyzny) to chyba jednak chodzi o coś więcej – drag queen często mówią o wewnętrznej potrzebie takiej ekspresji, więc nie jest to tylko kwestia akurat takiej koncepcji artystycznej.
   Aktor grający na scenie króla nie każe mówić do siebie „wasza wysokość”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *