Deaf musicians from Malaysia. Głusi muzycy z Malezji

 

 

Posłuchajmy opowieści ambitnych mieszkańców Kuala Lumpur, którzy grają choć nie słyszą. Dlaczego to robią? Czy człowieczeństwo nie polega na walce z nieczułym losem? Opowieść przeplatana jest zdjęciami z Malezji i lepiej niż typowe opowieści oddaje klimat tego kraju.

Let’s hear the story of ambitious residents of Kuala Lumpur, who play but do not hear. Why do they do? Is humanity  to fight against the heartless fate? The story is interspersed by photographs from Malaysia and better than the typical story captures the atmosphere of the country.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Deaf musicians from Malaysia. Głusi muzycy z Malezji”

  1. Tłumaczyłem niegdyś książkę o muzyce Indii. Pamiętam, że tam była tradycja organizowania koncertów dla ludzi głuchych, a może to nawet był jakiś gatunek muzyki???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 4 =