Didaskalia czyli zapiski na marginesie

 

Prezes Kaczyński wziął w obronę posłankę Pawłowicz, którą obrzucono przed Sejmem plastikowymi butelkami i lżono grubym słowem. Posłanka Pawłowicz jest najbardziej wulgarnie wypowiadającą się parlamentarzystką. Nie tylko w kwestiach prawnych. Ona ubliża osobiście innym posłom. Wyzywa ich od nieuków itp. Niech zatem prezes nie dziwi się, że lud na ulicy też stosuje swoje, ale adekwatne do sytuacji środki protestu, wyrażając tym samym uczucia względem posłanki, która zamieniła salę sejmową w stołówkę i epatuje brakiem elementarnej kindersztuby. Spożywaniem barowego jedzenia na sali obrad dała dowód, że traktuje sejm jak tanią garkuchnię, gdzie tworzy się byle jakie prawo. Oto signum temporis dzisiejszego Sejmu niestandardowo wyrażone przez posłankę.

 

mccc

 

Minister Macierewicz seryjnie wyrzuca i dymisjonuje generałów. Pozbawia naszą armię mózgu. W zamian organizuje pospolite ruszenie z drewnianymi karabinami i wciąga do tego grupy rekonstrukcyjne. Dokupi im drony i uczyni z tego armię jaka sobie wymarzył. Sprawę zakupu helikopterów wycisza się, bo kasy brakuje i ochotnicy na nich nie umieją latać. Wróg może taką armię czapkami nakryć i wejść w nasze terytoria jak przysłowiowy nóż w masło. Choć podobno armia, za sprawą rekonstruktorów, urośnie w siłę. Wojsko ma być silne Macierewiczem i to powinno nam wystarczyć.

 

 

Liderzy PO, posłowie Schetyna i Siemoniak uznali, że pozbawienie stopnia generalskiego Wojciecha Jaruzelskiego to dobry pomysł i jakby co, to go poprą. Pomysł ulągł się w głowie ministra Macierewicza. Pewnie Kuklińskiego też uważają za bohatera. Jak wiadomo zdecydowana większość społeczeństwa jest przeciwna temu, choremu pomysłowi. Tym samym liderzy PO pokazali, że myślą tak samo jak Macierewicz. POPiS wiecznie żywy. Walka toczy się o dostęp do koryta i to jest clou sporu na prawicy. Różnice programowe i słowna retoryka to tylko środek do celu.

 

 

Prezes Kaczyński nawoływał do przedświątecznej zgody. W ramach tej zgody opozycja powinna się zjednoczyć. O mało co prezes nie wskazał kto powinien być jej szefem. Zarazem, w tym samym czasie PiS dokonał zbiorowego gwałtu na Trybunale Stanu. Bo zgoda to jedno, a gwałcenie państwa to drugie. Według PiS to są zupełnie różne sprawy.

 

Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

8 Odpowiedź na “Didaskalia czyli zapiski na marginesie”

 1. Jak nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, tak coraz częściej mam wrażenie, że Macierewicz to faktycznie jakiś ruski agent. Przecież ten człowiek systematycznie rozmontowuje naszą obronność – podejmując jedną złą decyzję za drugą – i nawet się z tym specjalnie nie kryje.
  .
  Antoni to człowiek PiSu, więc wiadomo, że cudów nie ma co oczekiwać. niemniej co innego być nieudolnym i kompletnie nieprzygotowanym do sprawowania swojej funkcji (jak np. minister Zalewska), a co innego intencjonalnie SABOTOWAĆ własny kraj, a to własnie moim zdaniem robi szef MON.
  .
  Pomijam jego dłubanie przy Smoleńsku, bo to głupie, bezsensowne i kosztowne… ale stosunkowo nieszkodliwe. Co innego pozbywanie się oficerów, pozbawianie wojska dostaw sprzętu i zastępowanie ich bezużytecznymi (przy naszym obecnym stanie armii, która znacznie bardziej potrzebuje konwencjonalnego wyposażenia) dronami, czy organizowanie młodzieżowych bojówek paramilitarnych, mających bronić nas przed regularnym wojskiem nieprzyjaciela (także oddziałami specjalnymi)… To jest po prostu zbyt grube, nawet jak na PiS.

 2. >>Liderzy PO, posłowie Schetyna i Siemoniak uznali, że pozbawienie stopnia generalskiego Wojciecha Jaruzelskiego to dobry pomysł i jakby co, to go poprą. Pomysł ulągł się w głowie ministra Macierewicza. Pewnie Kuklińskiego też uważają za bohatera.
  -Jaruzelski był żołnierzem, LWP i w tym wojsku uzyskał stopień generała, co niekoniecznie jest powodem do chluby, ale odbieranie go to kretyństwo. Tym nie mniej Kukliński jest bliżej bohatera niż Jaruzelski. Kukliński zdradził PRL, Jaruzelski naród, ale jak to wytłumaczyć zatwardziałym działaczom SLD? Nie ma takiej siły, I kij i m w ryj! Czerwonego gadu nie ugłaszcze.

 3. Zamiast polemiki przytoczę wieloletnie badania. Za stanem wojennym w ostatnim, ( przed miesiącem) badaniem opowiada sie41 %. Przeciwko stanowi 35% nie ma zdania 24%. Od tamtego czasu umarło kilka milionów ludzi, a mimo to… te badania prowadzone sa bodaj od 95 roku i ich wyniki trochę się różnią W 2005 roku 52 % było za stanem wojennym.
  W sondzie WP, w której wzięło udział kilkanaście tysięcy ludzi, dodam głównie młodych. 58% była przeciwko pozbawieni stopnia generalskiego Jaruzelskiego i Kiszczaka. Wieloletnie badania pokazują, że dla zdecydowanej większości społeczeństwa Kuklinski to zdrajca. Oczywiście dzisiaj obowiązuje zupełnie inny punkt widzenia i Pan tez ten punkt wyznaje. Politycy i dziennikarze tych badań starają się nie dostrzegać. W RL tez udawano, że wile spraw nie istnieje. Zatem stan wojenny zablokował rozwój Polski, a zarazem większość uznaje go za mniejsze zło. Ja jestem po stronie większości. Dlatego zalecam: najpierw myśleć, potem pisać.

 4. >>Ja jestem po stronie większości. Dlatego zalecam: najpierw myśleć, potem pisać.
  -Argument z większości? Gratulacje! Większość ludzkości jest religijna. Większość nie ma pojęcia na jakim świecie żyje i nie wie jak działają urządzenia, z których codziennie korzysta. Większość Polaków kocha Jana Pawła II i uznaje go za niepodważalny autorytet. Cywilizację, technikę, wszelkie odkrycia zawdzięczamy mniejszości, która często była postrzegana przez większość jako dziwacy, albo wrogowie wiary i boga.

  1. @PIOTR KORGA: Cywilizację, technikę, wszelkie odkrycia zawdzięczamy mniejszości, która często była postrzegana przez większość jako dziwacy, albo wrogowie wiary i boga.
   ———-
   No właśnie. Jesteśmy tutaj, bo jesteśmy mniejszością. Gdybyśmy pragnęli kontaktów z większością, to poszlibyśmy z wizytą na onet albo inne równie „błyskotliwe” miejsce wymiany bezmyśli.

 5. Świat według Cyrula
  „/../posłankę Pawłowicz, którą obrzucono przed Sejmem plastikowymi butelkami i lżono grubym słowem. Posłanka Pawłowicz jest najbardziej wulgarnie wypowiadającą się parlamentarzystką. Nie tylko w kwestiach prawnych. Ona ubliża osobiście innym posłom. Wyzywa ich od nieuków itp. Niech zatem prezes nie dziwi się, że lud na ulicy też stosuje swoje, ale adekwatne do sytuacji środki protestu, wyrażając tym samym uczucia względem posłanki/../”
  — Podobno portal racjonalista.tv jest miejscem gdzie brak jest miejsca dla nawoływania oraz wygłaszania pochwał dla przemocy, samosądów itp. Jak to możliwe, że TU, Czesław Cyrul bez krępacji popiera i promuje jak to nazwał „adekwatne do sytuacji środki protestu” (czyli rzucanie butelkami w posłankę) ?? To pytanie kieruję do moderatorów.

  1. Z wypowiedzi Czesława nie wynika, że popiera zachowanie tłumu. Zwraca uwagę na przyczyny tegoż, ale z pewnością nie promuje tego typu zachowań

   1. Bicie Pawłowicz ocenił wprost, cytuję: ADEKWATNE DO SYTUACJI ŚRODKI PROTESTU , koniec cytatu. Słowo „Adekwatne” – nie zależnie czy na Podkarpaciu czy w stolicy Dolnego Sląska – ludzie zwykli rozumieć jako synonim: odpowiedni, właściwy, stosowny, należyty, trafny, optymalny,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =