Wielki destruktor odszedł (na chwilę?)

 

Wszędzie gdzie pojawił się Antoni Macierewicz pozostawiał po sobie organizacyjne gruzowisko, skrzywdzonych ludzi i polityczne pobojowisko. Ten człowiek ma w sobie jakiś gen destrukcji, który każe mu właśnie tak działać. W ministerstwie, z którego w końcu go pogoniono, wyrzucił kwiat dowództwa i kadry oficerskiej. Zdezorganizował dostawy dla wojska. Pozostawił po sobie fragmenty śmiesznej obrony terytorialnej, która przypomina grupy rekonstrukcyjne. 


Jednak Macierewicz nie był sam. Dzielnie wspierał go Ojciec Rydzyk i kluby Gazety Polskiej. To na salonach w Toruniu Antoni błyszczał i stamtąd pozdrawiał słuchaczy Radia Maryja i swoich zwolenników zarazem. Mimo tak fatalnego zachowania Macierewicz ma w społeczeństwie aż 25 procent zwolenników. 75 procent społeczeństwa było za jego odwołaniem, ale aż 25 było jego zwolennikami. To bardzo dużo. 

 

 

Zadaję sobie pytanie, za co oni lubili Macierewicza? Czy i oni mają w sobie także jakiś gen destrukcji? Sadze, że nie. Oni słuchali ojca Rydzyka, a on ma więcej do powiedzenia niż cały episkopat razem wzięty. Są to ludzie, którzy nie do końca orientują się w polityce, bo przecież nie muszą. Wsłuchują się w kazania płynące z ambon, przekazują sobie gazety chwalące Antoniego. Oczadzeni kłamliwą propagandą widzą w Macierewiczu męża opatrznościowego, a on okazuje się być destruktorem, niszczącym otoczenie. Czy jego promotorzy wyciągną jakieś wnioski z popierania złego człowieka? Nie sądzę. Czekam natomiast ze strachem co teraz Macierewicz dostanie do zniszczenia, bo przecież dostać coś musi. Jeżeli nie, to zacznie niszczyć PiS, a na to prezes nie pozwoli.


Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

10 Odpowiedź na “Wielki destruktor odszedł (na chwilę?)”

    1. Bzdura, Putina Polska nie obchodzi, ma wieksze problemy z Chinami, Japonia, Blisko Wschod, Turcja, Ukraina …. niz bzdurna Polska. Dla niego Polska to tylko strefa buforowa przed Jankesami.  Macierewicz reprezentuje interesy zydowskie i interesy  Izraela.  Forsa z Polski ma płynac do Izraela (poprzez inne panstwa, np. USA) a teren Polski ma byc dla Zydow (polskich Zydow, i zydowskich Polakow), te całe oddziały  terytorialne maja obronic ziemie przed Niemcami i Rosjanami, aby Zydow nie wykosili. Bo z Polakami dadza sobie Zydzi rade. Teren Polski ma byc tez potencjalnym miejscem emigracji z Izraela, gdyby jednak na Bliskim Wschodzi wybuchła  wojna atomowa i trzeba było  gdzies uciekac. Ciekawym nowym elementem jest mariaz Zydow z rydzykowskimi antysemitami. Jest to własciwie  pragmatyczne podejscie, my wam damy (Rydzykowi) 50 mln, a wy nie bedziecie krzyczec jak kupimy złom za 35 mld. ten złom, ma bronic ziemie desantowo-redemptoryjsko-pedofilską. 

  1. Spokojnie. Stworzy sie Ministerstwo Spraw Smolenskich, a tu Macierewicz ma najlepsze kwalifikacje. Bedzie dozywotnim ministrem MSS. Macierewicz był gwarantem, ze duza forsa na zbrojenie zostanie w Polsce, bo nawet Amerykanie sie bali, ze ten czubek moze cos zmajstrowac i ruszyc na Rosje. A teraz droga wolna, sprzedadzą nam "patrioty" za 35 mld i forsa pojdzie do Izraela. I o to Dudzie i Macierewiczowi chodziło. 

  2. Już wrócił. Religia Smoleńska zbudowana  na załgaństwach Antoniego z Zespołem musi  trwać. To w koncu kilkanascie procent zaczadzonego elektoratu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 14 =