Wielki destruktor odszedł (na chwilę?)

 

Wszędzie gdzie pojawił się Antoni Macierewicz pozostawiał po sobie organizacyjne gruzowisko, skrzywdzonych ludzi i polityczne pobojowisko. Ten człowiek ma w sobie jakiś gen destrukcji, który każe mu właśnie tak działać. W ministerstwie, z którego w końcu go pogoniono, wyrzucił kwiat dowództwa i kadry oficerskiej. Zdezorganizował dostawy dla wojska. Pozostawił po sobie fragmenty śmiesznej obrony terytorialnej, która przypomina grupy rekonstrukcyjne. 


Jednak Macierewicz nie był sam. Dzielnie wspierał go Ojciec Rydzyk i kluby Gazety Polskiej. To na salonach w Toruniu Antoni błyszczał i stamtąd pozdrawiał słuchaczy Radia Maryja i swoich zwolenników zarazem. Mimo tak fatalnego zachowania Macierewicz ma w społeczeństwie aż 25 procent zwolenników. 75 procent społeczeństwa było za jego odwołaniem, ale aż 25 było jego zwolennikami. To bardzo dużo. 

 

 

Zadaję sobie pytanie, za co oni lubili Macierewicza? Czy i oni mają w sobie także jakiś gen destrukcji? Sadze, że nie. Oni słuchali ojca Rydzyka, a on ma więcej do powiedzenia niż cały episkopat razem wzięty. Są to ludzie, którzy nie do końca orientują się w polityce, bo przecież nie muszą. Wsłuchują się w kazania płynące z ambon, przekazują sobie gazety chwalące Antoniego. Oczadzeni kłamliwą propagandą widzą w Macierewiczu męża opatrznościowego, a on okazuje się być destruktorem, niszczącym otoczenie. Czy jego promotorzy wyciągną jakieś wnioski z popierania złego człowieka? Nie sądzę. Czekam natomiast ze strachem co teraz Macierewicz dostanie do zniszczenia, bo przecież dostać coś musi. Jeżeli nie, to zacznie niszczyć PiS, a na to prezes nie pozwoli.


Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

    1. Bzdura, Putina Polska nie obchodzi, ma wieksze problemy z Chinami, Japonia, Blisko Wschod, Turcja, Ukraina …. niz bzdurna Polska. Dla niego Polska to tylko strefa buforowa przed Jankesami.  Macierewicz reprezentuje interesy zydowskie i interesy  Izraela.  Forsa z Polski ma płynac do Izraela (poprzez inne panstwa, np. USA) a teren Polski ma byc dla Zydow (polskich Zydow, i zydowskich Polakow), te całe oddziały  terytorialne maja obronic ziemie przed Niemcami i Rosjanami, aby Zydow nie wykosili. Bo z Polakami dadza sobie Zydzi rade. Teren Polski ma byc tez potencjalnym miejscem emigracji z Izraela, gdyby jednak na Bliskim Wschodzi wybuchła  wojna atomowa i trzeba było  gdzies uciekac. Ciekawym nowym elementem jest mariaz Zydow z rydzykowskimi antysemitami. Jest to własciwie  pragmatyczne podejscie, my wam damy (Rydzykowi) 50 mln, a wy nie bedziecie krzyczec jak kupimy złom za 35 mld. ten złom, ma bronic ziemie desantowo-redemptoryjsko-pedofilską. 

  1. Spokojnie. Stworzy sie Ministerstwo Spraw Smolenskich, a tu Macierewicz ma najlepsze kwalifikacje. Bedzie dozywotnim ministrem MSS. Macierewicz był gwarantem, ze duza forsa na zbrojenie zostanie w Polsce, bo nawet Amerykanie sie bali, ze ten czubek moze cos zmajstrowac i ruszyc na Rosje. A teraz droga wolna, sprzedadzą nam "patrioty" za 35 mld i forsa pojdzie do Izraela. I o to Dudzie i Macierewiczowi chodziło. 

  2. Już wrócił. Religia Smoleńska zbudowana  na załgaństwach Antoniego z Zespołem musi  trwać. To w koncu kilkanascie procent zaczadzonego elektoratu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *