Dlaczego Janusz Korwin Mikke lubi Putina? Piotr Napierała

 

Janusz Korwin Mikke jest barwną postacią polskiej polityki. Skąd jednak jego uznanie dla Putina? Na to pytanie odpowiada Piotr Napierała, który nie potępia neoliberalizmu korwinowskiego w czambuł, choć lubi sobie z niego pożartować.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

5 Odpowiedź na “Dlaczego Janusz Korwin Mikke lubi Putina? Piotr Napierała”

 1. Tyle głupot i propagandy to na r.tv dawno nie słyszałem. Szkoda nawet komentowac.  Panstwo X pokonało faszyzm, wyzwoliło … i co z tego" – stwierdza PN. ONR czeka. Wstyd. 

  1. Pan nie zrozumiał Panie Lucjanie. Nie co z tego że ZSRR pokonał nazizm,  lecz co z tego że Putin często podkreśla że ZSRR pokonał nazizm.

 2. Pozbądźcie się tego Napierały, bo kompromituje racjonalne myślenie, może wyjedzie z tej złej unii do Rosji do Putina i razem z Korwinem będą kochać chłodnego Władimira.

 3. Ja myślę że proputinowskie ciągoty części racjonalistów to efekt tęsknoty za PRLem – utożsamia się Putina który był w KGB z PZPR

  . Wielu zapomina że Putin chodzi do cerkwi ( pewnie na pokaz ale jednak).

  Z drugiej strony Putin zabił 3000 chrześcijan na Ukrainie w 2016 roku podczas gdy terroryści islamscy zabili 1000 osób w UE w 2016 roku.

  Może to tak jest że im większy bandyta tym większy idol prawicy.

  Korwin kiedyś pisał że Stalin to był prawicowiec 

  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2007/07/31/czy-jozef-stalin-byl-reakcjonista/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =