Dlaczego wielu Polaków nie broni niezależności sądów? Jacek Tabisz

 

Rządzące Polską Prawo i Sprawiedliwość porywa się na niezależność sądów. Opinia międzynarodowa jest oburzona, jednak wielu Polaków nie przejmuje się niezależnością sądownictwa. Dlaczego tak się dzieje?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Zamiast fiksacji na temat islamu i haseł z dupy o ludziach, których i tak nikt nie zna, o sądach:
  https://klubjagiellonski.pl/2018/07/11/spor-o-sady-w-16-punktach/

  W każdym filmie i tak jest to samo. Może dlatego, że Jackowie Tabiszowie usprawiedliwiają niszczenie Polski w ten sposób i mówią ludziom, że jest ono ok, że nie nazywają ojkofobami, ludzi, którzy się Polski wyrzekli, łamiąc jej konstytucję, a ludzi, którzy Polski nie chcą zniszczyć, to jest mało ludzi? 

   

  1. 11. Ministerstwo Sprawiedliwości przez dwa lata rządów nie podjęło niemal żadnych działań nakierowanych na poprawę instytucjonalnej sprawności sądów. Zamiast tego przeprowadziło czystkę wśród prezesów, wytwarzając w wielu sądach konflikt personalny, który zaczyna paraliżować ich działalność. Obecnie zaś skupia się na przeprowadzeniu jednej – z jakichś powodów uważanej za fundamentalną – zmiany. Mianowicie, obóz rządzący za punkt honoru postawił sobie natychmiastowe usunięcie sędzi Gersdorf ze stanowiska szefa Sądu Najwyższego.
    

   1.  

    Sądownictwo III RP dalekie było od standardów państw zachodnich.
    ====
    Po tym tekście JT na bank okrzyknie redakcję strony Klub Jagielloński ojkofobami. Poza tym nie napisali o Islamie…

 2. @Jacek Tabisz
  Moim zdaniem jest Pan szarlatanem, chcącym manipulować emocjami ludzi. Nawet sądy chce Pan wykorzystać do siania propagandy.

 3. "Moim zdaniem JT jest szarlatanem (…) propagandy"

  Gdzie tam zaraz szarlatanem. Po prostu w niektórych kwestiach się myli, trochę szuka, trochę pyta, trochę zmienia zdanie – ot głośno rozmyśla.

  Co do ojkofobów, to zgoda z Panem Vernonem – "dom/rodzina" naprawdę jest przerażająca, więc to jest uzasadniony strach, a nie (ojko)fobia.

  No i jeszcze obawiam się, że nie jest tak pięknie, że naród spostrzegł racjonalne racje obecnego rządu. Raczej spostrzegł 500 plus, szybsze emerytury, to, że przeklętej sadowniczej kaście wreszcie dokopują, i to, że "islamskie bydło" nas nie nawiedzi. "A Tusk? Nakradł i spierdolił za granicę."

  (Cytaty i wrażenia z rozmów z narodem.)

  1. No i jeszcze obawiam się, że nie jest tak pięknie, że naród spostrzegł racjonalne racje obecnego rządu. Raczej spostrzegł 500 plus, szybsze emerytury, to, że przeklętej sadowniczej kaście wreszcie dokopują, i to, że "islamskie bydło" nas nie nawiedzi. "A Tusk? Nakradł i spierdolił za granicę."

   (Cytaty i wrażenia z rozmów z narodem.)
   =====
   W to uwierzę i w to, że ludziom to wisi, ale w te głupoty JT nie.
   To jest na zasadzie "wszystko byłoby dobrze tylko ta kasta sądownicza". Tak, jak Brytyjczykom mówili wszystko byłoby dobrze, gdyby nie ta UE i jej krzywizna banana.
   ====
   Gdzie tam zaraz szarlatanem. Po prostu w niektórych kwestiach się myli, trochę szuka, trochę pyta, trochę zmienia zdanie – ot głośno rozmyśla.
   —- 
   Moim zdaniem to jest początkowe stadium Breivikizmu — czyli chorobliwej fiksacji na temat islamu, która doprowadza do widzenia wszędzie spisku ateistów-komunistów, a w konsekwencji do szkodzenia niemuzułmanom i niszczenia wszystkiego, co odróżnia zachodnią cywilizację na plus od Islamu. Wiadomo komu pewien „znany” Norweg najbardziej zaszkodził, a komu nie.

   1. Porównywanie mających inne zdanie rozmówców z seryjnymi lub masowymi mordercami jest jedyne w swoim rodzaju i świadczy o fanatyzmie. 

    1. Muzułmanie mordują z powodu islamu, a on miał taką filozofię, a nie inną, wystarczyć poczytać na wikipedii, jak mówił o świecie i co o nim sądził. Krytyka islamu to dobra rzecz, ale jak się obraca w niszczenie Zachodu i niemuzułmanów i wszystkiego, co wyróżnia zachodnią cywilizację na plus od islamu to już zaczyna być breivikizm. 
     Czy pojechał walczyć z ISIS tak, jak anarchiści https://www.rollingstone.com/politics/politics-features/the-anarchists-vs-the-islamic-state-109047/ ? Nie…

     1. VERNON_ROCHE

      NIe myślałeś, żeby podjąć leczenie? Bo ewidentnie zdrowy psychicznie to ty nie jesteś…

    2.  

     Pięknie rozpisany duet na "złego i dobrego glinę" ewentualnie złego i dobrego inkwizytora  😉

     -Zły glina VERNON_ROCHE- Jest zły! tylko patrzeć jak pójdzie w ślady Brevika a jak nawet nie pójdzie to porównanie do masowego mordercy jemu  w pięty pójdzie z łatką rasisty sobie nie pohulasz bratku !  😉 

      

     -Dobry glina TATAJAREK- Nie jest taki zły, błądzi jeszcze,młody jeszcze ,wyrośnie z tego  

      

     –Zły glina VERNON_ROCHE- Zły powiadam ! stadium Breivikizmu początkowe ja dostrzegam w nim (jak mawiał mistrz Yoda )

      

     -Dobry glina TATAJAREK- Błądzić jest reczą ludzką ,pytania stawia ino ,drogi własnej szuka ,zbłądził ale się jeszcze odnajdzie ,wróci na łono 

      

     -Zły glina VERNON_ROCHE- O naiwny ! O Oświeceniu bajdurzy ,o muzyce prawi a cichcem pewnikiem arsenał składa ,dynamit w piwnicy warzy .Już ja go rozgryzłem  😉

     1. Mój zarzut dotyczy braku racjonalności, tego, co się dzieje, jak ktoś się wkręci za bardzo w jakąś ideę i teorie spiskową. A nie jakiś śmiesznych rasizmów i tak dalej. Bo wszystko można robić racjonalnie / mądrze lub nie..,

     2. Szanowny Panie VERNON_ROCHE z argumentami zwłaszcza zaś oskarżeniami należy obchodzić się oględnie . Oskarżenie o islamofobię wymieniane jest często z oskarżeniami o rasizm jednym tchem ,przez wiele osób  też traktowane jest jak tożsame.Już samo to powinno skłaniać do ostrożności w etykietowaniu nim ludzi .Oskarżenia zaś polemistów i porównywanie ich do masowych morderców tłumacząc się przy tym że owszem morderca tak ale rasista nie ,jest delikatnie rzecz ujmując śmieszne . To tak jak tłumaczenie się  że nie nazwało się kogoś "dupkiem" tylko "skończonym skurwysynem " przy braku jakichkolwiek argumentów na poparcie któregokolwiek z tych epitetów .Polecam zapoznać się wnioskowaniem prawniczym a minori ad maius jako dobre ćwiczenie z logiki pomagające uczciwie argumentować w dyskusji ze swoimi oponentami ,nade wszystko radziłbym zaś Panu zwyczajnie ochłonąć .

       

      Ze swojego komentarza zaś tłumaczyć się nie zamierzam gdyż jest on w dużej mierze żartobliwy ,tłumaczenie się z żartów zawsze kojarzyło mnie sięz próbą wytłumaczenia budowy i funkcjonowania zegarka będąc zapytanym jedynie o aktualną godzinę .

 4. JT sie robi  monotematyczny. Wszystko mu sie kojarzy z islamem. Tytuł pogadanki to sądy a on jak zwykle o islamie. Założę sie, ze będzie  głosował na PiS, bo przecież islam najwazniejszy.  Własciwie nic sie nie dowiedziałem na temat sądow. Jedynie, ze PiS cos tam probuje skrocic wiek emerytalny sędziow … do normalnego wieku emerytalnego. 

  1.  Założę sie, ze będzie  głosował na PiS, bo przecież islam najwazniejszy. 
   ====
   Niestety breivikizm przejął główny nurt krytyki islamu i jest już bardzo częstą odpowiedzią na Islam. 🙁

  2.  Założę sie, ze będzie  głosował na PiS, bo przecież islam najwazniejszy. 
   ====
   Niestety breivikizm przejął główny nurt krytyki islamu i jest już bardzo częstą odpowiedzią na Islam. 

 5. Widzę, że nasmarowałem niejasny post powyżej, więc precyzuję.

  Chodziło mi o to, że Pan Jacek nie uprawia szarlatańskiej propagandy, tylko dzieli się z nami swoimi opiniami, które nie zawsze bywają prawdziwe.

  Niezbyt prawdziwe jest przypisywanie antypisowcom ojkofobii.

  Żyję w kraju, w którym matki zmuszają własne dzieci do klękania przed obcymi facetami. Ci faceci rozgrzeszają w imię literackiego bóstwa, inkasują forsę, i śmieją się za ich plecami. Ateisci załatwiają sprawy pod krzyżami wiszącymi w urzedach. Klientelizm, nepotyzm, ksenofobia i ogólnie homosapiensowa dzicz jest/staje się wszechobecna. Tutaj świeży przykład z Torunia:

  http://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,23640794,czytelniczka-piec-osob-w-kolejce-a-trzy-krzyczaly-rasistowskie.html

  Władza i kościół się cieszy i popiera. Władzokościół deformuje edukację tak aby ludzie pozostali posłusznie ślepi i wierni. Średniowieczne i stadne myślenie staje się cnotą. Stadna siła staje sie cnotą. I w takich warunkach Pan Jacek ostrzega przed ojkofobią…

  I w tej kwestii zgodziłem się z Panem Vernonem, (który faktycznie nieźle odlatuje w swojej psychowojence z Panem Jackiem – to jest oczywiste).

  Panie Baszarteg – zgadzam się z Pańskim żarcikiem – błądzę, szukam i o drogę (prawdę) pytam – takie jest całe moje życie.

  Tylko niestety jużem niezbyt młody, wbrew temu co Pan (żartem) pisze.

   

 6. -Problem z Wałesą polega na tym, że ten człowiek zwyczajnie wiekszości Polaków obrzydł. Za dużo  tych powrotów, za mało rozsądku i poprawnej polszczyzny. Swoje wykonał, miał chwile słabości, za które trudno go winić, gdy ktoś wie jak wyglądała sytuacja człowieka, który podpadł służbom  bezpieczeństwa PRL-u, ale powinien się w końcu zreflektować, że już nie porwie tłumów, nawet w najbardziej szczytnym celu. 

  -Dobra analiza postępków kanclerz Merkel i zachowań totalnej opozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *