Głosuj na RacjonalistaTV!

 

Głosuj na RacjonalistaTV w plebiscycie internetowym, który trwa do północy 6 czerwca. Oto adres konkursu publiczności na Kryształowy Świecznik Wandy Nowickiej: http://www.wandanowicka.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=1196 .

RacjonalistaTV to pierwsza niezależna internetowa telewizja mająca profil prolaicki i racjonalistyczny. W przeciągu roku wystąpiły w niej prawie wszystkie osoby ważne dla budowy świeckiego państwa, z Janem Hartmanem, Wandą Nowicką, Magdaleną Środą, Ewą Łętowską na czele. Telewizja zmienia monopol prawicy na „niezależność” i jest rzeczywiście niezależna. Za działalność telewizji (na razie internetowej, ale wpisanej do KRRiT) odpowiada fundacja Nowe Oświecenie.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + dwadzieścia =