Jaka ta Europa głupia

W naszym obiegu funkcjonuje ludowa mądrość. Jak ktoś ci mówi, że jesteś pijany to możesz go ignorować. Jak dwie osoby twierdza to samo to się zastanów. Jak 10 osób zwraca ci uwagę, że nadużyłeś gorzałki to idź do domu i prześpij się.

A co zrobić jak 27 szefów rządów zwraca naszej pani premier uwagę, że zachowuje się co najmniej dziwnie. To nie jest tupanie kapryśnego dziecka, któremu nie dano zabawki. To nie nawet zachowanie się osoby po spożyciu sporej dawki alkoholu. W jakim stanie umysłu była pani premier, kiedy ośmieszono jej propozycję podmiany Tuska na Sariusz – Wolskiego? Biednej pani premier prezes Kaczyński zadał pewnie jakiegoś szaleju, którego wcześniej sam się najadł. Pewnie każe też podobne specyfiki zażywać innym osobom ze swojego otoczenia. To poważne zaburzenie w świadomości, bo nawet po takiej szokowej nauczce prezesowi i jego otoczeniu nie przeszło. Powszechnie uznali tę ośmieszającą lekcję za swój sukces. Były kwiaty i pochwalne mowy. Umysły liderów PiS znalazły się w jakiejś równoległej świadomości.

Ale co prezesowi pozostało? Idzie w zaparte. Przecież on nigdy nie przyzna się do porażki. Jest gotów poświęcić pozycję i prestiż kraju, by tylko jego było na wierzchu. PiS chciało pokazać, że jest potęgą w Europie. Europa tego nie zrozumiała, ale tym gorzej dla Europy, w opinii PiS-u oczywiście. Ja wam jeszcze pokażę, pokrzykuje prezes ze stołka pod pałacem prezydenckim. Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

6 Odpowiedź na “Jaka ta Europa głupia”

 1. No i osiągnał sukces, nie bedzie miał Tuska w Polsce przez najblizsze lata + zaspokoił swoj elektorat.  Formalnie to PiS ma troche racji, wiele zasad wyborczych w UE jest niejasnych. Problem w tym, ze Unia nie ma formalnych srodkow na zastopowanie pisowskiej czy korwinowskiej głupoty. Ale na razie w Europie nikt na korwina czy pisiorkow sie nie nabiera i traktuje ich z buta. Jest nawet projekt aby tym ktorzy są za rozpadem Unii po prostu nie płacic. Pozwolic im sie wypowiadac, ale nie płacic. Korwinowi od razu by rura zmiękła.

  1. Jest nawet projekt aby tym ktorzy są za rozpadem Unii po prostu nie płacic. Pozwolic im sie wypowiadac, ale nie płacic. Korwinowi od razu by rura zmiękła.

   To nie jest żaden projekt tylko chora propozycja Manfreda Webera, szefa partii ludowej w EP. Propozycja ta jest chora, ponieważ unia nie wypracowuje żadnych dóbr, operuje pieniędzmi podatników z krajów członowskich. Również wyborcy partii sceptycznych wobec Brukseli płacą podatki. Te podatki Hr. Weber chce rozdzielać wg uznania partii prounijnych. Ta propozycja pokazuje rozumienie demokracji elyt brukselskich, które zwiększają tylko niechęć do instytucjii unijnych.

 2. W jakim kraju zasady wyborcze są jaśniejsze niż w UE? W USA gdzie Trump wygrywa wybory przy 3 mln głosów mniej niż Clinton? W Rosji? W Chinach? 

 3. Ja to dokladnie wyjasnilem w dlugim komentarzu.System wyborczy w USA ma zalety oraz wady. Tym razem zadzialaly wady. 

  Demokracja ma ujemne strony ale nie zn amy nic lepszego. Czasem prowadzi do zlych wynikow. Klasycznym przykladem byl Hitler ktory zdobyl wladze legalnie i demokratycznie. 

 4. Myślałem że kłopoty z logiką to jedynie przypadłość fideistów. Ale lewicowców też ona dopadła. Kto argumentuje że prawda wynika z większości ten posłluguje się argumentum ad populum. Gdyby był to poprawny argument to słońce musiałoby nadal krążyć wokół ziemi, bo tak uważała większość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 1 =