Jakby Korwin-Mikke rządził Polską … political fiction

W ramach Theatrum Illuminatum postanowiliśmy stworzyć film „Rzeczpospolita libertarian”, przedstawiający z niewielką przesadą, co by się stało, jakby Korwin-Mikke i KNP faktycznie mogły przeprowadzić swój polityczny eksperyment na Polsce. Akcja dzieje się w 3 miejscach; w Warszawie, w Mińsku i przy niemieckiej granicy, bowiem do Niemiec napływa masa pozbawionych socjalu Polaków. Film jest wielojęzyczny, ale z wielką przewagą j. polskiego. Sceny w językach ang, niem, fr, wł, i ros wszystkie są w tym samym kontekście problemu z uciekinierami, więc nie są tłumaczone, bo są łatwo zrozumiałe z kontekstu. W filmie występują: Orban, Łukaszenko, Obama, Putin, Mikke, i Reagan w TV, przeciążeni pracą urzędnicy, prywatni policjanci, arabscy szemrani biznesmeni, fanatycznie wolnorynkowi inżynierowie, nieczuli społecznie biznesmeni, pogranicznicy i policjanci niemieccy, francuscy i włoscy, żołnierze US Army, British Army i Bundeswehry, eurokomisarz z Belgii, dziennikarze DW, BBC, TV5 Monde, RAI 1, pozbawieni pracy naukowcy, bezdomni, wariaci, niezadowoleni robotnicy i górnicy, wredni lekarze i studenci pseudouczelni, jak widać film ma rozmach 🙂 Oto owa produkcja:

Już drugi raz zabieramy się za political fiction, poprzednio ostrzegaliśmy przed rządmai PiS, dla przypomnienia wstawiam link także do tamtego klipu:

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − trzynaście =