Zapraszamy do Wrocławia na Dni Darwina 2015, 21 – 22 lutego

 

Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów zapraszają na Dni Darwina, które odbędą się w dniach 21 i 22 lutego w Instytucie Biologii Środowiskowej UWr, ul. Sienkiewicza 21. Telewizja RacjonalistaTV będzie sukcesywnie transmitować wykłady z Dni Darwina, ale oczywiście zachęcamy do osobistego udziału.

 

PROGRAM:

 

SOBOTA, 21 LUTEGO

11:00 – Kulisy Muzeum Przyrodniczego – wycieczka z przewodnikiem (wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy)

13:00 – Inauguracja Dni Darwina. Prof. dr hab. Dariusz Skarżyński (UWr) i Kaja Bryx (PSR)

13:30 – Dr Tomasz Witkowski (KSP) „Inteligencja makiaweliczna. Rzecz o pochodzeniu natury ludzkiej”

14:45 – Dr Jerzy Luty (WSOWL, PTNCE) „Czy istnieje sztuka zwierząt?”

16:00 – Jacek Tabisz (PSR) „Wpływ ewolucjonizmu na współczesny ateizm”

17:15 – Andrzej Dominiczak (TH) „Sens życia czy produkt uboczny adaptacji – o miłości i religijności z perspektywy psychologii ewolucyjnej”

 

NIEDZIELA, 22 LUTEGO

11:00 – Tomasz Skawiński (UWr) „Polskie smoki: Smok wawelski i inne”

12:15 – Dr Bartosz Borczyk (UWr) „Darwinizm i jego antagoniści w Polsce – wczoraj i dziś”

13:30 – Prof. Bogusław Pawłowski (UWr, PTNCE) „Adaptacja czy niedostosowanie? <<Zaburzenia psychiczne>> w ujęciu medycyny ewolucyjnej”

14:45 – Dr Maciej Szarejko (PWr) „Terytorializm człowieka – archaizm czy klucz do zrozumienia życia we współczesnym mieście?”

16:00 – Panel dyskusyjny „Człowiek zezwierzęcony czy zwierzę uczłowieczone – o konsekwencjach odkryć Darwina” z udziałem dra B. Borczyka, A. Dominiczaka, prof. B. Pawłowskiego, prof. D. Skarżyńskiego i dra T. Witkowskiego. Prowadząca: Kaja Bryx.

Wydarzenie ma charakter otwarty, wstęp wolny.  Wszystkie wykłady odbywają się w Dużej Sali Wykładowej.

PSR Dni Darwina Wrocław nowy

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “Zapraszamy do Wrocławia na Dni Darwina 2015, 21 – 22 lutego”

    1. W przyszłym tygodniu powinien być jeden z wykładów. Nie damy wszystkich pod rząd, aby przeplatać tematykę ewolucyjną z innymi tematami. Wpłynie to dobrze na oglądalność znakomitych materiałów z Dni Darwina 2015. W tym tygodniu będzie natomiast prof. Andrzej Elżanowski, z którym już wcześniej dokonaliśmy wywiadu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 10 =