Kaczyński niebawem spuści z tonu. Jacek Protasiewicz i Jacek Tabisz

 

Jacek Protasiewicz (PO) jest pewny, że do kolejnej rocznicy pierwszych wyborów parlamentarnych w niepodległej pokomunistycznej Polsce Kaczyński ulegnie naciskom ze strony UE i znawców prawa i przestanie atakować podstawy konstytucyjne państwa.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “Kaczyński niebawem spuści z tonu. Jacek Protasiewicz i Jacek Tabisz”

  1. 1. Przełom 1989 r. w Polsce dokonał się dzięki pierestrojce Gorbaczowa, która załamała podstawy ZSRR, a to po dwóch latach doprowadzi do rozpadu imperium.
    2. TK stał się folwarkiem PO, dlatego bezprawnie przed ustąpieniem, rok temu, wybrali „swoich” dwóch sędziów. Jak bardzo zakłamanym trzeba być, aby teraz wypominać innym niszczenie tej instytucji?

  2. UE zostalo oslabione Bexitem i moze nie miec duzego wplywu na polityke PiSu.
    Wieksze znaczenie moze miec silna reakcja ludzi
    demonstrujacych przeciw poczynaniom szefa PiSu.
    PiS zmieni reguly gry jesli poczuje ze straci poparcie wiekszosci ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =