Kaczyzm to ustrój totalitarny. Joanna Senyszyn i Jacek Tabisz

 

Joanna Senyszyn omawia sytuację związaną z przejęciem władzy w Polsce przez autorytarne PiS. Rozmawiamy o Trybunale Konstytucyjnym, o klerykalizacji kraju, o konserwatywnej edukacji w szkołach. Lewicowa polityczka i działaczka nie szczędzi ironicznych uwag osobom psującym Polską demokrację i szanse naszego kraju na wzrost i nowoczesność.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

22 Odpowiedzi na “Kaczyzm to ustrój totalitarny. Joanna Senyszyn i Jacek Tabisz”

 1. Kochani,to do lewicy,,ŚPICIE?
  Nie widać w mediach i nie slychać,,jak nie kogos w mediach to nie ma go wcale,ale to proste przełożenie.Myślę że u szczytu koleżanki koledzy nie pokłócą sie i wyjdziemy na światlo dzienne.

 2. Szanowna Pani,ktora tak smialo wyśmiewa się z nazwiska czyjegoś!!! Czy Pani zaakceptowalaby aby z Pani rodowego nazwiska wyśmiewano się i zniekształcano?To co Pani robi swiadczy o braku-nie tylko kultury- ale i szacunku dla drugiego człowieka,czego uczyli skrzętnie wszyscy komuniści a potem wszyscy PO-wcy.Takie zachowania sa niedopuszczalne aby tylko na siebie pluc i zniewazac. Pozdrawiam BarbaraT

  1. To jest terminologia, a nie wyśmiewanie się. W Hiszpanii rządził dyktator Franco i mówiło się o frankizmie, frankistach. Jeśli Jarosław Kaczyński stworzy w Polsce quasi – dyktaturę, słowo „kaczyzm” i słowo „kaczyści” będą to zwykłe terminy. Jak frankizm czy leninizm.

   1. Tylko i wyłącznie Kaczyńskianizm.
    Nie lubię Kaczyńskiego ale proszę nie zgrywać nieuka panie Jacku.
    Nazwa ideologii od nazwiska zakończonego na -ski to …skianizm.
    Np. filozofia Heleny Blavatski nazywana jest blavatskianismem.
    .
    Senyszyn to osoba o bardzo mało wysublimowanym dowcipie, ale za to pełna złośliwości. Jest podwójnie prostacka gdy infantylnie kpi z nazwiska sugerując jednocześnie podobieństwo ideologii Kaczyńskiego do faszyzmu.

    1. Też mam taką nadzieję, ale uważam, że piaskownicowa retoryka pani Senyszyn bardzo umacnia ten obóz w ich „okopach Świętej Trójcy”, a nie osłabia go.
     .
     Przeciwnikowi to bardzo mało szkodzi, a jej własny autorytet to degraduje. Senyszyn to Pawłowicz au rebours.

  1. Pański tok rozumowania przypomina Pana Krysztofiaka, który próbuje przekonać tzw. normalnych Polaków, że za zamach w Smoleńsku odpowiada prezes Kaczyński, bo … nie zginęli tam Ziobro, Szydło i Duda. Pańskie rewelacje są na podobnym poziomie merytorycznym, czyli … żadnym.

   PS. Pisze Pan wiele o agenturze rosyjskiej, ale ja podejrzewam, że to właśnie Pan może być agentem (i to niekoniecznie Putina lub tylko i wyłącznie Putina).

   1. Za pomawianie mnie o bycie agentem Putina zostanie Pan pozwany przeze mnie do sądu. Proszę o podanie prawdziwego imienia i nazwiska. Uważam, że w Smoleńsku doszło do wypadku, nie zgadzam się z Krysztofiakiem. Putina stać na wiele, ale Smoleńsk mu się nie opłacał – PO czyniła Polskę gorszym przeciwnikiem, niż Macierewicz, który zdekonspirował sporą część polskich służb specjalnych.

    1. Nie pisałem przecież do Pana, a Panu koledze po fachu przydałoby się więcej bystrości i kultury osobistej, bo powinien to pierwszy zauważyć i sprostować Pańskie – jak chciałbym wierzyć – niedopatrzenie, a nie obrażać niewinnego i do bólu uczciwego człowieka.

     PS. O Smoleńsku piszę i będę pisał to co wiem, a nie to, w co chciałbym wierzyć bądź nie, pozdrawiam.

     1. Cieszę się, że jest Pan do bólu uczciwy i cieszę się, że nie nazwał mnie Pan agentem Putina. Ja naprawdę nie cierpię tego polityka, władcy Rosji.

 3. Pani Seneszyn, przeciez Pani kolega niejaki Miller sprzedał polskie kobiety i ich prawa i sie tym szczycił, ze to było warte mszy. A drugi kolega, Kwasniewski, podpisał bezterminowa umowe z Watykanem na psychiczny gwałt polskich dzieci, wiec trzeba najpierw winic siebie, a nie tych prostakow z matką boską w klapie.
  Jesli chodzi o TK to nie ma wyjscia, kadencje powinny byc 4 letnie, bo TK zawsze bedzie upolityczniony. Niech PiS sobie robi reformy, a za 4 czy 8 lat niech lewica czy kto tam zrobi swoje reformy. Bo jak na razie jest tak, ze PiS jak dochodzi do władzy to psuje, a jak PiS nie jest przy władzy to nikt tych zepsutych rzeczy nie odkreca. I tu jest problem.
  A z tą probą ukrocenia okradania społek panstwowych przy pomocy nagłych milionowych odpraw to PiS ma racje, i tu konstytucja nie ma nic do gadania. Inaczej wszystko mozna uzasadnic konstytucją, włącznie z zerowym podatkiem dla kleru.

   1. A nie mogli sprzedac mezczyzn zamiast kobiet? Poza tym to bzdura. Koscioł jest najwiekszym beneficjentem z powodu członkostwa w Unii, wszelakie Rydzyki doją Unie na dotacje jak mogą. Ponadto Unia gwarantuje, ze nikt im sie do tylka nie dobierze przy pomocy rekoczynow.
    Po prostu Miller sobie wymyslił, ze razem z klerem bedzie rządził Polska. I teraz spija smietanke z kolan plebana i zakąsza ogorkiem, i wyszedł na alfonsa.
    Jedyne co go broni to owczesna paranoja zwana JP2, ale dlaczego sam uległ paranoi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *