• czwartek, 21 stycznia 2021 r.

Organizacja ODESSA i Alois Hudal

Tym razem zabraliśmy się za sparodiowanie akcji przesiedlenia nazistów z Europy do Ameryki południowej; sprawami kierowali komandos Skorzeny, niejaki Fegelein i biskup Hudal. Poza okolicznościami schwytania Skorzenego przez Amerykanów, wszystko jest mniej więcej jak było:

A tu taka mała fantazja o życiu nazistów w Argentynie (np. Klaus Barbie spełnił się w roli bossa narkotykowego znakomicie):

I jeszcze jedna:

Grusse aus Posen!

Piotr NapierałaPiotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

Podobne materiały

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *