Kobiety! Wygrałyśmy bitwę ale wojna trwa. Justyna Sokolska i Kaja Bryx

 

Justyna Sokolska w rozmowie z Kają Bryx tłumaczy, jak ważne jest nie spoczęcie na laurach po ostatnich protestach kobiet. PiS zrobił krok do tyłu, ale zapowiada dwa kroki do przodu w dziedzinie ograniczania praw Polek. Zdaniem Justyny rozmowa z polskimi fundamentalistami pro-life nie ma większego sensu, gdyż nie zmieniają oni jedynie słusznych dogmatów. Ważne jest natomiast dotarcie do kobiet, które na co dzień nie mają wyrobionego zdania i bez dobrej informacji mogą ulec pozornym „złagodzeniom” nowej ustawy antyaborcyjnej, którą zapewne niebawem przedstawi PiS.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Kobiety! Wygrałyśmy bitwę ale wojna trwa. Justyna Sokolska i Kaja Bryx”

  1. Przerażające są urojenia zwolenników aborcji, nawet się tej dyskusji do końca słuchać nie da. Pani gość twierdzi, że ten projekt sprowadzał kobietę do pozycji przedmiotu. Ja sie pytam czy Pani w ogóle go czytała? Gdzie niby jest tam zapis, że kobiety można się pozbyć jak się chce, zrobić z nią co się chce, bo w końcu jest tylko przedmiotem a nie człowiekiem? Pani gość po prostu sobie to wmówiła i walczy na czarnych protestach ze swoimi urojeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *