Kronika pełzającej dyktatury

 

Polska Fundacja Narodowa miała reklamować nasz kraj za granicą, a reklamuje PiS w kraju. Fundacja, na bilbordach, za 19 mln złotych promuje PiS-owskie hasła nawołujące do reformy sądów. Na konto fundacji osiemnaście spółek skarbu państwa musiało wpłacić 100 mln złotych. Najpierw w tych spółkach zasiedli przedstawiciele PiS, by nie było problemu z przelaniem pieniędzy na partyjną fundację. Wcześniej poprzednie ekipy także zawłaszczały te spółki, ale nie odważyły się zasilać partyjnych fundacji pieniędzmi tych spółek. Wszystkie spółki skarbu państwa mają rodowód PRL-owski. Nie przeszkadza to jednak brzydzącej się komuną prawicy zasiadać tam w zarządach i radach, brać olbrzymie pieniądze i jeszcze pompować publicznymi pieniędzmi partyjne przedsięwzięcia. Dodam, że w III RP nie powstała żadna nowa, od podstaw, spółka skarbu państwa. Teraz te spółki stały się finansowym zapleczem PiS-u. 

Dzisiaj na PiS płacą wszyscy – zwolennicy tej partii i jej przeciwnicy. Kiedy nadejdą wybory ta sama fundacja będzie prowadzić kampanię wyborczą PiS-u. Na bilbordach pojawią się partyjne hasła, ale nie będzie podpisane czyje one są. PiS natomiast powie, tak jak teraz, że jest tylko kampania informacyjna. 

 


Wcześniej PiS zawłaszczyło publiczną telewizję, gdzie też za pieniądze podatników reklamuje wyłącznie swoją politykę oraz oczernia i cenzuruje opozycję. W publicznej TV PiS już nie ma żadnych zahamowań. Ponieważ obywatele nie chcą płacić abonamentu na partyjną TV to ostatnio z budżetu państwa, czyli z naszych pieniędzy, zasilono kasę TVPiS sumą 800 milionów złotych, by tryby partyjnej propagandy nie zacinały się. Tak to właśnie PiS drenuje kieszenie nas wszystkich, by wmawiać nam, że pieniądze obywatelom wyłącznie rozdaje.


Wcześniej PiS, łamiąc Konstytucję, upodliło i podeptało Trybunał Konstytucyjny. Teraz chce założyć kaganiec organizacjom pozarządowym. Sądy i prokuratura mają być sprawiedliwe tylko z nazwy. W rzeczywistości mają trzymać za twarz całe społeczeństwo, a sądy i prokuraturę za twarz będzie trzymać PiS. Wszyscy mający inne zdanie to zdrajcy i ludzie gorszego sortu – i będą za tę zdradę piętnowani. W szkołach (może i dobrze, że likwiduje się gimnazja) PiS przede wszystkim chce zapanować nad umysłami uczniów, a nauczycieli zagonić do wkładania do głów naszej młodzieży tego co sobie partyjni ideolodzy wymyślą. I tam można by pisać jeszcze długo. 


PiS odpowiada opozycji, że rządzi z przyzwolenia wyborców. To prawda. Tylko że rządzi łamiąc demokrację. Jest źle i może być jeszcze gorzej. Nadzieja w tym, że opór społeczny światłych obywateli nie pozwoli na pełzającą miękką dyktaturę, która z czasem może stwardnieć. 


Jak zachować to co PiS zrobiło dobrego i zarazem zablokować dyktatorskie zapędy tej partii? To pytanie dla zdecydowanej większości obywateli kraju. 


Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

6 Odpowiedź na “Kronika pełzającej dyktatury”

 1. Panie Cyrul, niech sie Pan nie osmiesza. Wprowadziliscie (SLD) kler do szkoł, oddaliscie kobiety i dzieci w łapska kleru, daliscie watykanowi wolna rękę,  to spijajcie efekty swoich rządow. Sami wyhodowaliscie tych ludzi 

 2. No cóż. Trzeba to zaakceptować bo PiS broni nas przed 7000 muzułumanów. Trzeba jeszcze zakazać usuwania ciąży pozamacicznej, widocznie trzeba złożyć ofiarę z polskich bab żeby uratować Naród.

   

 3. Do Lucjana. Proszę najpierw zapoznać sie z faktami, kto i kiedy wprowadzil religię  do szkol, kto i w jaki sposób bronil kobiet. Z porzyktościa stwierdzxam, że zabierając glos nie zna Pan podstawowych faktów. Przypomnę tylko, ze religię do szkł wprowadzono tzw. prawem powielaczowym za czasów ministra Samsonowicza bodaj w 1991 roku. Konkordat uchawalono w 1998 roku za rządów AWS itp, itd.Ale jak ktoś chce sie o kims źle wyrażąć to żadna wiedza mu w tym nie pomoże. To taki PiS-owski sposób myslenia.

 4. Cynicznie mozna powiedziec ze narod ma na to na  co zasluguje.Optymistcznie jedyna nadzieja to wybory. Tylko wybory moga zatrzymac pelzajaca dyktature .

  1. Tylko jak wybory mają zatrzymać dyktaturę, skoro nawet ludzie nazywający się racjonalistami wolą zakaz usuwania ciąży pozamacicznej niż 7000 uchodźców.

    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 19 =