Kto wygra wybory w Polsce i co z tego wyniknie?

 

Warto się zastanowić, kto wygra wybory parlamentarne w Polsce. Lecz nie jest to jedyne pytanie. Sytuacja w naszym kraju wpisuje się w kryzys demokracji zachodniej. Rządy rządzą mając w perspektywie kilka, górka kilkanaście lat. Utrwaliło się przekonanie, że rząd nie rządzi, lecz jedynie zarządza państwem i inna władza nie jest możliwa. Tymczasem wielu ludzi pragnie bardziej świadomych i widzących dalsze perspektywy rządów. Stąd dochodzenie do głosu dość autorytarnych polityków i doraźne sojusze dla ich zmarginalizowania. Czy nie da się połączyć ludzi mających szerokie polityczne horyzonty z liberalną demokracją?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Wiadomo że znowu wygra Chabad Lubawicz. 🙂

  Do 2015 wygrywali Niemcy a od 2015 chasydzi i syjonisci.

  Taki już mamy ochlokratyczny układzik niestety.

 2. A mo i jeszcze warto dodać że 2015 był przełomem w walce wewnętrznej między masoneria rytu szkockiego i francuskiego.

  Ta druga została wyparta przez pierwszą.

  Rzeczywiście wielka różnica i ogromna przemiana. 😉

  1. Nic nie wskazuje na tak wielkie znaczenie masonów w polityce polskiej. Proszę przedstawić dowody na przynależność masońską Ewy Kopacz, Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego. Do tego czasu proponowałbym użycie innych argumentów. Cenię wolność słowa i szukanie ciekawych tropów, robiłem też wykład o początkach sekularyzmu w Europie, gdzie masoni odegrali istotną rolę. Jednakże trzymanie się jednego wątku (wszystko robią masoni) bez wyjaśnień i uzasadnień skazuje innych czytających komentarze na głębokie wetschnienie i wzruszenie ramion. 

   1. Dobrze to wyjaśnił dr Krajski w książce "Masoneria polska 2018".

    Wcale nie musi być tak że sam Tusk czy Kaczyński należą do masonerii – wystarczy tylko współpraca tych partii z tą finansową miedzynarodowka.

    Dodatkowo warto zauważyć dlaczego PO jest proniemiecka a PiS proamerykański i warto znać źródła takiego stanu rzeczy.

    Uważam że istnieje układ PO-PiS który wywodzi się z postkomunizmu.

    GW czy GP to media specjalnie tworzone po to by skłócać i w efekcie oslabiać naród polski.

    Tak samo Polsat, TVN i TVP.

    Polacy są oglupiani przez mainstreanowe partie i ich media.

    1. >>Polacy są oglupiani przez mainstreanowe partie i ich media.>>

     -Biorąc pod uwagę takie komentarze, istotnie, coś musi być na rzeczy. 

     1. Tak jest i świadczą o tym głupoty które wypisujesz panie "racjonalny".

      Poczytaj sobie "Masonerie polska 2018".

      Tam masz wyjaśnione czym jest PiSuar i jak układa się z Chabad Lubawicz.

      Nie zgadzam się z ideologią katolicko-narodowa dr Krajskiego ale szanuję go za jego wiedzę o tym co jest za kulisami.

      A ty dalej oglupiaj się przez mainstream jeśli tego chcesz.

   2. PS

    Zgadzam się ze masoneria miała także pozytywny historyczny wpływ na liberalizm, sekularyzm itp.

    Ale miała też szkodliwy wpływ – np. w USA gdy jeszcze był to młody kraj, John Adams (wybitny polityk i myśliciel) współtworzył Partię Antymasonska by ograniczyć wpływ tej jednej organizacji na państwo.

    Podobnie zamach majowy w 1926 w dużym stopniu był przeprowadzoby przez ludzi związanych z masonami.

    Masonem był np. twórca BBWR Walery Sławek i sądzę że tzw. "sanacja" miała negatywny wpływ na losy Polski.

    A to że tak wielu prominentnych działaczy było masonami wskazuje na to że ta organizacja czasem bywa niebezpieczna.

    Zawsze są 2 strony medalu jak to się mówi.

    Jako racjonalista jestem zdecydowanym przeciwnikiem Kościoła i instytucji religijnych, ale jestem też ostrym krytykiem partii politycznych (zresztą współpracujących z KRK i Chabad Lubawicz) i umiarkowanym sceptykiem wobec wpływowych organizacji jak masoneria.

 3. Wybory wygra PiS. Co z tego wyniknie, nie wiemy. Tak jak 4 lata temu mało kto podejrzewał, co zrobi PiS, tak teraz nie mamy zielonego pojęcia, jak numer wytnie nam PiS po wygranej jesienią. Może zmienią konstytucję? Może zlikwidują wolne media?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *