Liderzy wrocławskiej lewicy będą głosować na PiS w II turze wyborów. Są protesty…

 

Wrocławscy ekonomiści, prof. Marian Noga i Beniamin Noga postanowili publicznie zaprotestować przeciwko kandydatce PiS na prezydentkę Wrocławia, Mirosławie Stachowiak-Różeckiej. Są oburzeni poparciem dla niej sporej części lewicy i zwracają uwagę na nierealność postulatów ekonomicznych PiS, oraz na kontestujący państwo i demokrację styl tej partii. Benjamin Noga, będący członkiem SLD, nie zgadza się z poparciem dla PiS wyrażonym przez kandydata na prezydenta Wrocławia z ramienia SLD i obawia się zgubnego wpływu PiS na edukację, świeckość i tolerancję w mieście. „Boję się ukrzyżowienia wrocławskich szkół” – twierdzi, „SLD powinno opowiadać się przeciwko partii Chazana i Macierewicza”.  Podkreśla silne powiązanie Stachowiak-Różeckiej z Jarosławem Kaczyńskim, które zdaje się być bagatelizowane przez sporą część wrocławskiej lewicy.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

5 Odpowiedź na “Liderzy wrocławskiej lewicy będą głosować na PiS w II turze wyborów. Są protesty…”

  1. Nie ma czegoś takiego, jak „religia smoleńska” – to wytwór medialnej propagandy. Tym bardziej, że już teraz tych dowodów i poważnych przesłanek, pozwalających formuować zarzuty odnośnie zamachu w Smoleńsku, są w pełni dopuszczalne moralnie i faktograficznie.

  2. http://pl.wikipedia.org/wiki/Cynizm

    Dlatego wolałbym pozostać na polu prawdziwej racjonalności i nauki, dla których nie ma i nie powinno być tematów „tabu”, a obiektywizm i rzeczowe (a nie emocjonalne) podejście do sprawy, powinno być najważniejsze. Przyklejanie „łatek” bez znajomości tematu i problemu, też nie dodaje powagi postawie rzekomo racjonalistycznej (empirycznej).

  3. Rozumiem niechęć do Dutkiewicza różnych środowisk w tym lewicowych lub ” psudo lewicowych”. Ale poparcie jakie przekazał wrocławska lewica jest co najmniej nie racjonalne. To nie kandydat Twojego RUCHU lub psudo liberalnej Platformy stanął w szranki przeciw Dutkiewiczowi ale kandydatka z namaszczenia PiS oraz Kaczyńskiego. Popieram Pana Nogę. Chyba się lewej stronie priorytety pomyliły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − dwa =