Mateusz Kijowski jakiego nie znacie

 

Dlaczego taki tytuł? Mateusz Kijowski nie ma dobrej prasy. Mówi się o nim oszust, alimenciarz. Czy jego wyjaśnienia Was przekonają? Nasz gość poddał się też testowi na racjonalistę. Zobaczcie jak mu poszło.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

   1. stereotypy zwykle są przynajmniej częściowo prawdziwe. NP włosi faktycznie mniej chętnie pracują niż Niemcy. Opinia o jednej osobie to nie może być stereotyp. Jak już to monotyp : ) a najlepiej po prostu uprzedzenie. Pozdrawiam

 1. Człowiek orkiestra, zakłada KOD, zarządza Kodem, zajmuje się stroną www, zgarnia kasę za usługę zarządzania stroną. Co z tego, że to zgodne z prawem, jeśli jest to zwyczajnie nieprzyzwoity układ? Taka sytuacja od razu śmierdzi na odległość, ale niech się czuje niewinny. 

   

  I po co wracać do tego tematu? Kijowski w polityce jest skończony. A tłumy nie wychodzą na ulice, gdyż właśnie ktoś taki jak Kijowski zawiódł, więc naturalnie ludzie podchodzą teraz z większą ostrożnością.  Racjonalnie to Kijowski stworzył niemoralny układ. A wystarczyło nie brać kasy za to, co niby miało być społecznym działaniem a okazało się biznesem Kijowskiego. 

 2. Moze nie oszust, moze nie kretacz. Ale amator. Kodziarz niepotrafiacy kodowac. Jego zawod to raczej działacz, i tu nie ma znaczenia czy KOD czy Bractwo Chrystusowe. Facet lubi po prostu działac. Załozył grupe KOD na FB jako informatyk? I jego firma wykupiła działania? Jaja sobie robi? Stronka na FB to przeciez zadna sztuka, to hobby. Prace rozwojowo-badawcze na FB? co mu odbiło? Facet jest idealny do uderzenia jako ze zachowuje sie i działa jak amator.

  Przejscie jakiejs nowej formuły ? Co on bredzi? Facet sie skompromitował z tym Lemanskim i Bonieckim. Kolejny cwaniak, co chce rządzic razem z klerem. 

 3. To czy Pan Kijowski płacił alimenty czy nie to jest jego prywatna sprawa i nigdy nie miało to wpływu na moją ocenę tego człowieka. Natomiast jako lider wydawał się (podkreślam wydawał się) pretensjonalny i nieszczery i to chyba bardziej zadecydowało o tym że ludzie się od niego odwrócili. Pozdrawiam

  1. Moze dla Ciebie nie, ale w odczuciu ludzi uchylanie sie od płacenia alimentow jest naganne. Niektorzy probują robic z niepłących alimentow jakis bohaterow walczących z sądami i alimentacyjną niesprawiedliwoscią dziejową.  A tu wychodzisz albo na nieudacznika spłodził dzieci i na nie łozy, albo na cwaniaka ktory sie przed alimentami miga. Jak nie miał kasy to mogł zagrac w totolotka 🙂 Wygrana gwarantowana.

   1. Również uważam, że alimenty nie mają tu nic do rzeczy. To jak się komu układa w danym momencie jego sytuacja materialna nie jest kwestią dla gawiedzi. I bez alimentów w różnym czasie ludzie miewają problemy finansowe. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *