O dziewczynce która podarła Księgę

W pewnej wiosce nieopodal pakistańskiego Lahore (Lahaur) pewna dziewczynka podarła najświętszą dla mieszkańców tego regionu Księgę. Nasza opowieść zaczyna się, gdy jej rodzina debatuje na temat tego, co zrobić z dziewczynką. W trakcie tej rozmowy zjawia się dziennikarka lewicowej prasy z Europy. Co stanie się dalej? Posłuchajcie. 

 

O autorze wpisu:

29 Odpowiedź na “O dziewczynce która podarła Księgę”

  1. Kompletnie nie rozumiem Twojego komentarza Alu, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie uważam, że Putin jest dobrym człowiekiem. Wręcz przeciwnie, choć w Syrii za śmierć dzieci główną winę ponosi fundamentalizm religijny i jego wyznawcy. Na przyszłość proszę o komentowanie na temat, bo choć mamy pełną wolność słowa, to rzeczy nie na temat należy usuwać, zgodnie z regulaminem. Jeśli chcesz napisać jakiś tekst o Putinie – proszę bardzo, przyda się, byleby był po polsku i nie polegał na ciągłym powtarzaniu jednego zdania. Oczywiście ewentualną obronę Putina powinnaś dobrze uzasadnić, bo inaczej jednak nie pójdzie. To i tak bardzo kontrowersyjne, bronić tego człowieka. W komentarzach mamy tu pełną wolność, ale jednak artykuły mają jakiś profil tematyczny.

   1. To Assad i Putin są fundamentalistami religijnymi? Bo to oni przecież zbombardowali Aleppo zabijając tysiące dzieci.

    Chodzi o to Panie Jacku że na 1 artykuł o Putinie przypada na racjonalista.tv 100 artykułów o złych muzułumanach. Ja uważam że proporcja powinna być 1 do 1.

    Być może to są jakieś dalekie echa PRLu gdzie niektórzy ateiści mieli lepiej niż dziś ( choć Pan sądząc po wieku tego nie pamięta podobnie jak ja) a PRL to jednak jakoś pasuje do Putina i KGB i może stąd ten sentyment.

     

    1. Alu – jako pierwsi w Polsce zaczęliśmyopisywać problemy związane z prawosławiem – greckim i rosyjskim. WIęc nie wiem do kogo się zwracasz. A i krytyki Putina, jak i krytyki ludzi którzy go relatywizują znajdziesz u nas trochę. 

     1. Właśnie chodzi o to Panie Jacku że krytyki Putina jest zbyt mało – powinno być jej tyle samo co krytyki muzułumanów.

      Zobaczy Pan – w Egipcie Mubarak podał się do dymisji – zginęło 3000 Egipcjan.

      W Libii nie było interwencji Putina – zginęło 30 000 Libijczyków.

      Putin napadł na Syrię – zginęło 300 000 Syryjczyków.

      Czyli muzułumanie walcząc między sobą zabijają mniej ludzi niż Putin który muzułumaninem nie jest.

      Poza tym Putin zezwolił na bicie kobiet w Rosji 

      http://www.fronda.pl/a/bicie-zony-to-juz-nie-przestepstwo-gdzie-w-rosji,86625.html

      Czy uważa Pan że ustawa zezwalająca na bicie żony jest racjonalna? 

 1. W mediach często można spotkać dziwny argument który mówi, że islam nie może być zły skoro wyznaje go setki milionów ludzi. Pakistan to drugi pod względem ludności kraj muzułmański na świecie – 186 mln ludzi (96% to muzułmanie). 
  W Pakistanie, policja ściga ateistów za bluźnierstwo a zanim ich złapie to często dochodzi do samosądów – według PEW Research Center ponad 60% społeczeństwa popiera karę śmierci za apostazję.  
  Najludniejszy kraj muzułmański to Indonezja – 261 mln ludzi (87% to muzułmanie). W Indonezji skazano gubernatora Dżakarty  na 2 lata więzienia za bluźnierstwo ponieważ powiedział, że muzułmanin może głosować na polityka który nie jest muzułmaninem. Legalnych jest tylko kilka wyznań które są wpisane do dowodów osobistych a policja organizuje naloty na imprezy homoseksualistów.
  Twierdzenie, że jakaś religia nie może być zła ponieważ wyznaje ją setki milionów ludzi to jak stwierdzenie, że komunizm nie jest zły ponieważ w ZSRR mieszkało 293 mln ludzi. 
   

  1. Prawda jest taka że 99% muzułumanów nigdy nie zabiło żadnego chrześcijanina mimo że Koran nakazuje im to robić. Identycznie 99% chrześcijan uprawia seks przed ślubem mimo że Biblia tego zakazuje.

   Problem jest w szufladkowaniu – muzułumanin zły, chrześcijanin dobry. To jest prawicowe postrzeganie świata.

    

   1. Wrzuciła Pani do jednej szuflady morderstwo z premedytacją i seks przed ślubem to jest lewicowe postrzeganie świata? Przecież tych dwóch rzeczy ni jak nie ma porównać. Ba nawet należałoby tu przytoczyć co grozi za seks przed ślubem w islamie i w ilu przypadkach ta kara jest egzekwowana w krajach muzułmańskich.

   2. W ktorym to miejscu Biblia zakazuje seks przed slubem? Jest dokładnie odwrotnie, to seks nakazuje slub. Miałes seks, to sie żen albo płac (tatusiowi). Z wyjatkiem niewolnikow, bo z niewolnikami mozna miec seks ile sie chce, bez żenienia sie.  

  1. Nie spotkałem się tu z przypadkiem bronienia stanowiska Rosji. Nie widziałem też argumentów, że przecież 99% Rosjan nie bije żon pomimo braku kary za to w prawie, więc nie ma z tym żadnego problemu. Jeśli dany krąg osób mówi jednym głosem to nie ma o co się spierać i o czym dyskutować, może temu po prostu o tym nikt nie pisze.

   1. Radek Czarnecki ma inne zdanie na temat Rosji, dlatego zrobiłem dogrywkę do jego wywiadu z dziennikarką proputinowską, bo nie chciałem, aby szedł u nas jednoznacznie prorosyjski kawałek w sytuacji, gdy u sterów Rosji jest Putin. Andrzej gadał z Rosjanami dwukrotnie chcąc nakłonić ich do śmielszej krytyki jedynowładcy (i trochę się mu udało). Ala trochę trolluje, nie jest zainteresowana tym, jaki portal krytykuje etc. Jej zadaniem jest rozbijanie krytyki islamu za wszelką cenę. Nie wiem, czy sama sobie to zadanie wyznaczyła, czy ma w tym jakiś osobisty interes etc. 

    1. Panie Jacku nie jest moim zadaniem rozbijanie krytyki islamu a jedynie zachowanie proporcji 1 do 1 w krytyce islamu i krytyce Putina. Jak na razie niestety na 100 krytyk islamu przypada 1 krytyka Putina a przecież Putin zabił więcej chrześcijan na Ukrainie niż terroryści islamscy w UE. 

   2. Pan Radek Czarnecki  w tych mieszanych odczuciach nie jest osamotniony. Ja np bardzo boję się co w pewnej chwili  dla nas i Ukraińców mogłoby oznaczać, gdyby tak na Krymie stacjonował  członek noto – Turcja. (Bałem sie tej myśli zanim Putin stał się okupantem Krymu.) Mam nadzieję, że do takiej sytuacji przenigdy nie dojdzie. Pani Ala Wilk jeśli rzeczywiście miałaby być  czyimś trollem to w pierwszym rzędzie  Putina. 

 2. Andersen napisał taką baśń "dziewczynka, która podeptała chleb". Podeptała i poszła – z tego co pamiętam – do piekła. Za ten chleb…

 3. @Ala Wilk
  Czytając cię odnoszę wrażenie, że uważasz Racjonaliste.tv za jakichś kryptokatoli czy kryptonarodowców, którzy pod płaszczykiem racjonalizmu i ateizmu głoszą rasizm i ksenofobię. Ale czy serio nie dostrzegasz, że świat islamu to wręcz totalne zaprzeczenie wartości, które można nazwać racjonalnymi, świeckimi czy europejskimi? Próbujesz udowodnić jak to niby Racjonalista jest zafiksowany na tematy związane z Islamem, pokazując jak to niby w ogóle nie zajmuje się mordercą Putinem. Ale co by nie powiedzieć o Putinie, to jest on jednak mimo wszystko bliżej wartości świeckich czy europejskich niż świat Islamu. Jeśli jakaś strona ze swojej wręcz definicji zajmuje się sprawami związanymi ze świeckością i ateizmem, to wiadomo że w ich kręgu zainteresowań bardziej leży zło motywowane religijnie niż zło motywowane jakimiś dążeniami imperialistycznymi, jak to jest w przypadku Putina.

  1. Sam bym tego lepiej nie ujął Kontestatorze. Ale Ala Wilk jest tylko fragmentem większego zjawiska – osoby podobne do Ali zbanowały Dawkinsa w Berkeley za rzekomą „islamofobię”…

   1. Panie Jacku nie wiem czy Pan wie ale Berkeley nie leży w lewackiej UE tylko w USA gdzie rządzi idol prawicy Trump. W UE Dawkins wykłada bez problemów. 

  2. A nie dostrzegasz tego że Putin zabił więcej chrześcijan na Ukrainie niż terroryści islamscy w UE?

   W Syrii zginęło 300 000 ludzi bo w wojnę wmieszał się Putin. W Egipcie zginęło 3000 ludzi, w Libii 30 000 ludzi. W Egipcie i Libii nie wmieszał się Putin dlatego ofiar było mniej.

   Naprawdę nie widzisz że wskutek działań Putina ginie więcej chrześcijan i muzułumanów niż wskutek działań ISIS i tym podobnych terrorystów?

   Ja rozumiem że islam jest zły, ale 99% muzułumanów nigdy nie zabiło żadnego chrzescijanina mimo że Koran im to nakazuje. Chrześcijanie też nie przestrzegają przecież Biblii która zabrania seksu przed ślubem i każe zabijać brata pracującego w sobotę.

   Dlatego chodzi mi o proporcje – żeby na 1 krytykę islamu przypadała 1 krytyka Putina. Jak na razie na 100 krytyk islamu przypada 1 krytyka Putina.

    

   1. Czy jest komuś znany przypadek zabicia człowieka przez chcrześcianina za to, że ktoś pracował w sobotę?

    Kreuje Pani alternatywną rzeczywistość, która nie istnieje. Od seksu przed ślubem przeszła Pani do jakiegoś wyimaginowanego zabijania za pracę w sobotę. Co to za dzień sobota? Od wieków był pracujący.

    Każda wojna niesie za sobą wiele ofiar i każda jest zła i nie ma dla niej usprawiedliwienia. Konflikty w Egipcie i w Libii były lokalne i temu zginęło mniej osób. Ktokolwiek by wystartował z misją "pokojową" to ilość zabitych by była przemnożona razy kilka.

    1. No właśnie! Konflikty w Egipcie i Libii były lokalne bo nie wmieszał się w nie Putin. Dlatego zginęło tam kilka razy mniej ludzi niż w Syrii.

     To powtarzam od dawna fajnie że to dotarło do Pana 

   2. Jeszcze raz, bo widocznie nie zrozumiałaś.

    Jeśli jakaś strona ze swojej wręcz definicji zajmuje się sprawami związanymi ze świeckością i ateizmem, to wiadomo że w ich kręgu zainteresowań bardziej leży zło motywowane religijnie niż zło motywowane jakimiś dążeniami imperialistycznymi, jak to jest w przypadku Putina.

    Mam nadzieję, że nie będę musiał powtarzać tego po raz kolejny.
    Analogicznie: Są strony zajmujące się sprawami ekonomicznymi. W komentarzach pod ich newsami też napiszesz, żeby więcej zajmowali się Putinem, a nie tylko deficytami budżetowymi czy przekrętami w płaceniu podatków?

    1. No ale przecież nikt tu nie pisał że np. Hitler był lepszy niż Wyszyński, nie?

     A Putin jest o wiele gorszy niż terroryści muzułumańscy bo zabił 3000 chrześcijan na Ukrainie.

     Moim zdaniem to jest raczej kwestia tego że Putin ma białą skórę i dlatego cieszy się pewnymi względami na prawicy. Prawicy ciężko pozbyć się rasistowskich przesądów.

      

  3. Czyli jak Putin zabija 3000 chrześcijan na Ukrainie w imię wartości świeckiej to znaczy że jest lepszy od terrorystów z ISIS którzy zabijają 1000 chrześcijan w UE w imię opacznie pojmowanego islamu?

    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 15 =