O intrydze gowinowskiego prezydenta miasta Poznania przeciwko Teatrowi Ósmego Dnia mówi Ewa Wójciak

Ewa Wójciak opowiada o tym, jak prezydent Grobelny, chcąc pozyskać poparcie ultraprawicowych i klerykalnych zwolenników Gowina w Poznaniu, stara się zniszczyć Teatr Ósmego Dnia. Zanim Ewa została usunięta z pozycji dyrektorki, Grobelny zabronił teatrowi wyjazdów na najbardziej renomowane festiwale. Było to działanie bez precedensu, porównywalne do prześladowań w czasach PRL.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Straszliwie drażni ciągłe pisanie, mówienie przed nawą miasta, MIASTO!!!
  Miasto Poznań, miasto Gdańsk, miasto Kielce itd. Dowodzi to straszliwego kompleksu wieśniaka, który dopiero co chodził za stodołę, a teraz jest z MIASTA. I ciągle, i wciąż musi to podkreślać, zamazywać swe pochodzenie nie czując śmieszności swego zachowania.
  pozdrowienia z Gdyni (a jakże MIASTO!!!)

  1. Ja mówię o sobie, że jestem z Wrocławia. Nie z miasta Wrocławia. Nie badałem tego zagadnienia, na ile miejsce w którym żyję jest miastem 😉

 2. Proszę tego bynajmniej nie brać do siebie! ,ale w tytule jest „prezydenta miasta Poznania”!
  „prezydenta Poznania” by nie wystarczyło?!
  Być może się czepiam, ale ileż razy można słuchać i czytać podobne potworki językowe.
  Teraz znów nagminnie pseudo-redaktorzyny używają wyrażenia „w cudzusłowiU” i nikt,
  podejrzewam, nie będzie ich w stanie przestawić na poprawność, bowiem dysortografia to łagodna ciocia głaszcząca ich półgłówki.
  Serdeczne pozdrowienia i podziękowania za Pański całokształt pracy włożonej w ten portal.
  szerszeń

 3. Przepraszam, że nie na temat w tym miejscu, ale z niecierpliwością czekam na następną część wywiadu z prof. J.Ostrowskim, opowiadającego o powstaniu warszawskim.
  To powinno być pokazywane w szkołach i (przede wszystkim) na studiach historycznych uczniom i studentom. Niestety nie jest, i tak długo nie będzie dopóki Polacy nie odbiją się znowu od ściany, jak zawsze zresztą. Podziwiam i gratuluję (a i lekko zazdroszczę, z racji wieku-niestety) Pańskiego zaangażowania w krzewieniu ogólnie pojętego racjonalizmu wśród polskiej społeczności. Oby Zeus z Jowiszem w towarzystwie Junony, Afrodyty i Wenus, jak również wszystkich innych bogów z rzymskiego, jak i greckiego Panteonu były(li) Pany życzliwi(we).
  Załączam serdeczny uścisk dłoni, szerszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *