O intrydze gowinowskiego prezydenta miasta Poznania przeciwko Teatrowi Ósmego Dnia mówi Ewa Wójciak

Ewa Wójciak opowiada o tym, jak prezydent Grobelny, chcąc pozyskać poparcie ultraprawicowych i klerykalnych zwolenników Gowina w Poznaniu, stara się zniszczyć Teatr Ósmego Dnia. Zanim Ewa została usunięta z pozycji dyrektorki, Grobelny zabronił teatrowi wyjazdów na najbardziej renomowane festiwale. Było to działanie bez precedensu, porównywalne do prześladowań w czasach PRL.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

5 Odpowiedź na “O intrydze gowinowskiego prezydenta miasta Poznania przeciwko Teatrowi Ósmego Dnia mówi Ewa Wójciak”

 1. Straszliwie drażni ciągłe pisanie, mówienie przed nawą miasta, MIASTO!!!
  Miasto Poznań, miasto Gdańsk, miasto Kielce itd. Dowodzi to straszliwego kompleksu wieśniaka, który dopiero co chodził za stodołę, a teraz jest z MIASTA. I ciągle, i wciąż musi to podkreślać, zamazywać swe pochodzenie nie czując śmieszności swego zachowania.
  pozdrowienia z Gdyni (a jakże MIASTO!!!)

  1. Ja mówię o sobie, że jestem z Wrocławia. Nie z miasta Wrocławia. Nie badałem tego zagadnienia, na ile miejsce w którym żyję jest miastem 😉

 2. Proszę tego bynajmniej nie brać do siebie! ,ale w tytule jest „prezydenta miasta Poznania”!
  „prezydenta Poznania” by nie wystarczyło?!
  Być może się czepiam, ale ileż razy można słuchać i czytać podobne potworki językowe.
  Teraz znów nagminnie pseudo-redaktorzyny używają wyrażenia „w cudzusłowiU” i nikt,
  podejrzewam, nie będzie ich w stanie przestawić na poprawność, bowiem dysortografia to łagodna ciocia głaszcząca ich półgłówki.
  Serdeczne pozdrowienia i podziękowania za Pański całokształt pracy włożonej w ten portal.
  szerszeń

 3. Przepraszam, że nie na temat w tym miejscu, ale z niecierpliwością czekam na następną część wywiadu z prof. J.Ostrowskim, opowiadającego o powstaniu warszawskim.
  To powinno być pokazywane w szkołach i (przede wszystkim) na studiach historycznych uczniom i studentom. Niestety nie jest, i tak długo nie będzie dopóki Polacy nie odbiją się znowu od ściany, jak zawsze zresztą. Podziwiam i gratuluję (a i lekko zazdroszczę, z racji wieku-niestety) Pańskiego zaangażowania w krzewieniu ogólnie pojętego racjonalizmu wśród polskiej społeczności. Oby Zeus z Jowiszem w towarzystwie Junony, Afrodyty i Wenus, jak również wszystkich innych bogów z rzymskiego, jak i greckiego Panteonu były(li) Pany życzliwi(we).
  Załączam serdeczny uścisk dłoni, szerszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =