O krytyce niemuzułmanów, którzy instrumentalnie wspierają islam. Jacek Tabisz

 

Często spotykam się z zarzutem dotyczącym mojej krytyki osób, które na innych płaszczyznach deklarując świeckość i krytykując katolicyzm ile wlezie, bronią z pasją islamu, samymi nie będąc muzułmanami. To z ich grona pojawia się chęć cenzury krytyki islamu, czy wybielanie aktów przemocy popełnionych z Koranem w tle. W tym materiale wyjaśniam, dlaczego moim zdaniem należy krytykować "wojowników z islamofobią". 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

6 Odpowiedź na “O krytyce niemuzułmanów, którzy instrumentalnie wspierają islam. Jacek Tabisz”

  1. lewicowcy wspierają muzułmanów z dóch powodów 1 są to tchórze, którzy rozumieją jedynie siłę, a muzułmanie odwołują się do siły i przemocy. Lewicowcy szanują swych pogromców jak Franco czy Thatcher  póki żyją. 2. lewica nie rozumie kultury europejskiej lub się jej wstydzi uważając, że to wszystko wyzysk, a tam gdzies na seszelach pod palmami jet raj a la Rousseau… 

    1. No tak, tylko na takie postulaty elity Zachodu powinny odpowiadać jednoznacznie "nic z tego, będziemy krytykować islam, właśnie uchwalamy embargo za zabijanie apostatów". 

    1. Embargo na zabijanie apostatów? Przecież zabijanie apostatów, kuffar, ateistów czy homoseksualistów, a także dżihad, rozumiany jako podbój niemuzułmańskich terenów, to ważna część islamskiej tożsamości kulturowej, której zachowanie jest przecież podstawowym prawem czlowieka. Podobnie jak migracja.

      Oj nieładnie. Pachnie to islamofobią i rasizmem. 

  2. Islam to totalitarna ideologia ,krancowo nietolerancyjna, imperialistyczna w stylu bolszewizmu. Krytyka islamu jest zalkowicie usprawiedliwiona i potrzebna. Wielu obroncow islamu nie zna zasad ani historii islamu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =