O pedofilii w Kościele. Marek Lisiński

 

Jedną z ciemnych stron współczesnego Kościoła są afery pedofilskie. Ich wykrycie przyczyniło się do zmian polityczno – społecznych w wielu krajach. A jak jest w Polsce? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Marek Lisiński z fundacji Nie lękajcie się, powstałej dla wsparcia ofiar nadużyć seksualnych, w tym ze strony osób duchownych. Nagranie zrealizowano podczas Kongresu Świeckości w Warszawie w 2017 roku.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

21 Odpowiedź na “O pedofilii w Kościele. Marek Lisiński”

 1. Środowisko skupione wokół sekty pastora Chojeckiego prowadzi akcję "Nie pochodzę od małpy". Przydałby się jakiś odpór tym herezjom. Wymagam od Racjonalista TV rzucenia rękawicy tej sekcie. wydaje mi się, że mogą ją podjąć, bo zależy im teraz mocno na reklamie. Często skarżycie się, że nie ma chętnych z "tamtej strony" na rozmowy. Tutaj może się to udać, bo powtarzam – oni są na etapie promowania się. Możecie w starciu z nimi wykazać przeciętnym Polakom, że ewolucja jest faktem. Sekta IPP TV ma program "Kontrewolucja", gdzie podają rzekome przykłady kreacjonizmu. Ja żądam i wymaga, że środowisko racjonalistow zaczęło merytrycznie walczyć z tymi głupotami. Od czego jesteście? Tylko od spokojnych pogaduszek? Nie! Również od tego, zeby prostować różne bzdury.

  Tutaj ostatni program tej sekty. Na początku mówią właśnie o ewolucji  https://www.youtube.com/watch?v=CPoaKTkCNaE

  1. Bronimy teorii ewolucji, choćby moje ostatnie rozmowy z biologiem Bartoszem Borczykiem.

   Natomiast na: Wymagam od Racjonalista TV rzucenia rękawicy tej sekcie

   Proszę o wsparcie finansowe z dopiskiem „na walkę z Nie pochodzę od małpy” (montaż jednego filmu kosztuje ok. 300 zł, plus inne koszta + studio +dojazd. +godziny pracy redakrorów). Numer konta jest na naszej stronie. Wtedy można wymagać. 

   1. Coś tam wam wyślę, ale tylko wtedy, gdy będę widział bardziej ofensywne działania. Przecież na naszych oczach buduje się sekta. LUdzie! Lekcewazycie to, a później będzie lament, że sekta dostałą się do Parlamentu, że to, że tamto. Teraz trzeba działać.

    1. Sekta Chojecki-Kowalski? Bez jaj, on juz cienko przędą. Im Chojecki sie bardzej wkulsonia tym gorsze jego notowania. Dzis kazdy moze sobie na YT otworzyc kanał i sie wykrzyczec. Nagrac program ze Ziemia jest płaska, kwadratowa czy trojkątna. Mnie sie podobało jak Chojecki z jakąs grupą wchodził do pasa do wody i odwalał jakis ponoc religijny rytuał. Mowil cos o rzece Jordan czy Gangesie, widac chciał sie umyc. To nie Choj ecki jest zagrozeniem ewolucji, on tylko jest dowodem ze ewolucja produkuje Kulsonow. 

     1. To mało wiesz. Założyli już partię, a ich program ogląda codziennie kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Porównaj to sobie np. z wyświetlaniami filmów na tym portalu. To, że można dziś sobie otworzyć kanał i mówić co się chce nie oznacza, że gdy poziom ogladalności i bzdur wygadywanych osiąga pewien poziom, że nie należy reagwać. Przeciez Stowarzyszenie Racjonalistów powinno wystosowac oficjalny list prostujący różne głupoty. Założę się, że Chojecki by go omówił, a w związku z tym, większa liczba ludzi dowiedziałaby się, że jest w ogóle takie srodowisko jak racjonaliści i że czegoś chce, o coś walczy. Ludzi napędza walka, a nie drzemka.

     2. Do Jacka:

      Jesteśmy wrogami dla wielu szarlatanów, choćby dla Jackowskiego.

      Interesują pozycja. Z którego to wieku pochodzi myślenie: kto nie z nam i ten przeciwko nam.

     3. Oni nas określają jako wrogów. Ja się po prostu z nimi nie zgadzam, nie odczuwam wrogości. 

     4. To mnie cieszy.

      Zapewne wśród różnych "szarlatanów" są rożne postawy. Ale czy np. Jackowski na prawdę gdzieś ogłosił, że jest wrogiem myślących inaczej?

       

     5. Poświęcił nam dość nacechowaną emocjonalnie wypowiedź. To było kilka lat temu, więc łatwo jej nie znajdę, ale pewnie gdzieś jest nadal na jego multimediach. 

  2. Człowiek nie tylko pochodzi od małpy, ale i jest małpą – małpą właściwą, małpą wąskonosą i małpą człekokształtną. Taksonomia kręgowców nie zna litości dla poglądów ekscelencji i eminencji oraz ich baranów – wychowanków.

   Z tej małpiości właśnie się biorą owe pedofilskie (i inne) koszmary.

  3. Program sekty tego pastora to fatyczne oglupianie ludzi. Prymitywne zachowanie pastora razi w oczy i uszy. Mam nadzieję że jego córka mloda dziewczyna z tego wyrośnie. To dziecko przeszło niezłe pranie mozgu. Przykre jest to ze tak wiele ochow i achow jest w komentarzach i że nie mamy w kraju takich ludzi jak Dannett Dawkins czy Harris….

   1. Dawkinsa nie mamy, ale mamy Jędraszewskiego

    http://wsus.pl/pl/wsus/arcybiskup-jedraszewski-o-religii-kreacjonizmie-i-ewolucjonizmie

    Nie ma opozycji pomiędzy teorią ewolucji a nauczaniem Kościoła katolickiego – mówił podczas wykładu w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych  Arcybiskup  Metropolita Łódzki ( dziś Krakowski),  ks. prof. dr hab. Marek Jędraszewski.  Nauczaniu Kościoła jest bliżej do teorii ewolucji, która „jest czymś więcej niż hipotezą”  niż do kreacjonizmu, który „w swej fundamentalistycznej formule, nie  jest zgodny z nauką Kościoła”.

    1. Przestan tu forsowac klechy. Co nas obchodzi jakis biskup czy arsybiskup. Nie ma sensu z klechami dyskutowac o biologii czy fizyce. Galaktyczna strata czasu. Ludzkosc straciła wieki na użeranie sie tymi goscmi. Oni i tak w odpowiednim dla siebie momencie wcisną  ci w tyłek palec boży (żydowski albo muzułmanski). 

     1. Chodzi o to że nawet najbardziej propisowski biskup w Polsce wyznaje teorię ewolucji i potępia kreacjonizm. 

     2. Oni juz tak mają nie od dzisiaj, dla plebsu serwuja kreacjonizm, a dla inteligencji zgadzają sie z teorią ewolucji (z boskimi interwencjami  tu i tam). Ludziom inteligentnym nie da sie wcisnąc kreacjonizmu wiec pobują dyskutowac, zeby nie wyjsc na kompletnych durniow. A prostemu Polaczkowi wciskają cudy i niewidy. 

  4. Przydałby się jakiś odpór tym herezjom.

    

   Powołajmy inkwizycję niech niepokornych obywateli skazuje na karę milczenia!

    

    

   Nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy nie mogą pogodzić się z tym, że ktoś nie chce z nimi dzielić małpiego rodowodu.

    

   1. Chodzi o prawdę, a jakby dłużej poskrobąc, to pewnie i o pewna zazdrość. Ci nawiedzeni ludzie często mają dużo samozadowolenia w sobie, bo uważają siebie za stworzenia boskie. Zatem niejako może byc im łatwiej w życiu.

    Poza tym, jedni ludzie na głoszone przez kogoś głupoty reagują smiechem, a inni oburzeniem i zdenerwowaniem. Mnie nie daje spokoju to, że ktoś opowiada nieprawdy.

    1. Chodzi o prawdę

     Narzucona prawda może być tylko przyjęta na wiarę. Dobrowolnie człowiek zaakceptuje jakąś prawdę, gdy ją zrozumie.

      

     a jakby dłużej poskrobąc, to pewnie i o pewna zazdrość. Ci nawiedzeni ludzie często mają dużo samozadowolenia w sobie, bo uważają siebie za stworzenia boskie. Zatem niejako może byc im łatwiej w życiu.

     Zostań Bogiem 😉

      

     Poza tym, jedni ludzie na głoszone przez kogoś głupoty reagują smiechem, a inni oburzeniem i zdenerwowaniem. Mnie nie daje spokoju to, że ktoś opowiada nieprawdy.

     Jeżeli rzeczywiście wiesz dobrze, że coś jest nieprawdą, to możesz z łatwością wytłumaczyć co i jak, np. w artykule czy filmiku.

     1. "Dobrowolnie człowiek zaakceptuje jakąś prawdę, gdy ją zrozumie."

      Lub gdy mu się ją wepchnie na siłę do łba w wieku dziecięcym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + szesnaście =