O problemach służby zdrowia i o Magdalenie Ogórek. Dr Marek Balicki

 

Dr Marek Balicki, były minister zdrowia, ocenia problemy dzisiejszej służby zdrowia, a także szanse kandydatki na prezydentkę kraju z ramienia SLD. Gość RacjonalistaTV ocenia też możliwość strajkowania przez lekarzy, oraz zgadza się z postulatem bezpłatnej służby zdrowia dla wszystkich, również dla tych, którzy nie płacą składek. Dr Marek Balicki uważa, że pozbawianie ludzi prawa do walki o własne zdrowie z uwagi na problemy na rynku pracy jest największą formą dyskryminacji.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

8 Odpowiedź na “O problemach służby zdrowia i o Magdalenie Ogórek. Dr Marek Balicki”

 1. List otwarty z prosbą/wezwaniem do Ogorek aby zrezygnowała z kandydowania to głupi pomysł, i do tego bardzo, bardzo patriarchalno-biblijny. Niech kobieta startuje.
  Jedyna roznica miedzy starymi wyjadaczami a Ogorek jest nieprzewidywalnosc, nie wiemy co tak na prawde mysli ta pani. Co innego list z wezwaniem do jasnego okreslenia sie czy wytłumaczenia swojego stanowiska np. w sprawie Chazana, a co innego powiedzenie „kobieto, wycofaj sie bo jestes za młoda/za głupia” – bo tak to bedzie odebrane.
  Dzis Bronek mowi, ze Polska jest na „szpicy konfliktu z Rosja”, mimo ze tego nie chciał. Czy to znaczy, ze gdyby Ogorek była prezydentem to juz bysmy byli z Rosją w stanie wojny?
  Jedyne zastrzezenie do Ogorek to moze byc obawa, ze Polska bedzie jeszcze bardziej pro-koscielna, ale co odwala Bronek? bez zadnych skrupołow dla przyjemosci zabija zwierzeta, a potem do kosciołka i rozgrzeszenie.
  Co o Ogorek myslą stare pryki to juz wiemy, ciekawi mnie co o Ogorek sądzą młode pryki, a w szczegolnosci młode kobiety, np. z redakcji racjonalista.tv.

  1. Kobiety z redakcji RacjonalistaTV jako pierwsze, z oburzeniem, zwróciły uwagę na kandydaturę pani Ogórek. Mówienie, że kobiety nie można krytykować, bo… jest kobietą, to niesamowity przykład seksizmu i dyskryminacji na tle płciowym. Jeśli chodzi o Andrzeja, to nie zrozumiał Pan jego wypowiedzi. Andrzej chciałby zachęcić, aby Ogórek zaczęła tworzyć partię chrześcijańskich – demokratów, gdyż jej poglądy są chadeckie a nie lewicowe. Po prostu Pan nie zrozumiał, zdarza się, kryzys wolno się kończy i jesteśmy zabiegani i zapracowani…

 2. Tak, ale list z prosbą aby sie wycofała bedzie własnie postrzegany jako seksistowski, mimo dobrych argumentacji. Intencje Pana A. beda odebrane jako atak na kobiete. Wiec ja bym po prostu wykreslił to wezwanie do rezygnacji, z zachowaniem argumentow, ze obecne jej poglądy są niespojne z … własnie czym. Dla mnie Ogorek to własnie przedłuzenie starej polityki SLD = RAZEM z klerem chcemy rządzic Polska. Moze własnie obecne SLD dryfuje w strone ukrytej chadecji w stylu nadwislanskim = demokracja z pomocą kleru :).
  Czy np. ktokolwiek w polskiej polityce wysłał LIST otwarty do MESKIEGO kandydata aby sie wycofał?

  1. No chyba, że tak. Oczywiście, ma Pan rację, że warto by to ująć zgrabniej. Nie trzeba prosić o ustąpienie, wystarczy stwierdzić „jeszcze lepiej by było, gdyby..” i już 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 15 =