O religii jako czynniku wyborów politycznych. Dr Przemysław Potocki

 

Dr Przemysław Potocki jest związany z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego, czyli z think thankiem zajmującym się propagowaniem idei socjaldemokratycznych. W tym materiale dr Potocki skupia się na omówieniu roli religii w wyborach politycznych. Czyni to w ramach Kongresu Świeckości, który chciałby ograniczyć wpływ przekonań religijnych na politykę państwową. Nagranie zrealizowano podczas Kongresu Świeckości w Warszawie w 2017 roku.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

6 Odpowiedź na “O religii jako czynniku wyborów politycznych. Dr Przemysław Potocki”

  1. Ta pogadanka to jakis staroc. Jak to ktos napisał w poprzedniem temacie, dzisiaj  najwiekszym czynnikiem wyborow są trzy kwestie:  gotowka (500+), uchodzcy/islam (NIE), afery (ukaranie  aferzystow). Jesli na przykład  rządzi lewica  i da religijnym 500+ to osobnik religijny zaglosuje na lewice. Sądy, konstytucje itp. nie mają dla wiekszosci znaczenia, bo wiekszosc i tak nie ma do czynienia z sądami, i uwaza ze aferzystow trzeba ukarac. PiS pieknie to rozgrywa.   

    Opozycja musi przebic 500+, jakos załatwic  uchodzcow/islam i rzeczywiscie ukarac aferzystow. Najciezej z islamem i imigracją, tego sie nie da tak łatwo odeprzec. Unia/Tusk zrobiła  glupote forsując rozdział uchodzcow. W ten sposob obudzili demony i neonazistow.

  2. Pomijając treść wystąpienia. Jakość techniczna jest katastrofalna. To wygląda jak tajna zbiórka w jakiejś piwnicy, przezrocza wyświetlane na paskudnym, poplamionym tynku, zupełnie nie do odcyfrowania. Kompletna amatorszczyzna, pod dumnym szyldem TELEWIZJA. Nie potraficie, czy nie stać was na spełnienie minimum wymagań jakościowych związanych z przekazem wizualnym, to pozostańcie przy publicystyce tekstowej. Wasza "telewizja" to żenada.

      1. Rzeczywiście ten materiał wypadł słabo, mamy znacznie lepsze, ale zależy nam, aby pokazać wszystkich uczestników tej ważnej przecież konferencji. Będzie też noto bene Partia Razem. 

    1. Zawsze można poprosić prelegenta o udostępnienie slajdów, a dźwięk nagrać można na komputer bezpośrednio z nagłośnienia (ze wzmacniacza). Będzie o niebo lepszy. Technicznie to niewielki problem i żaden dodatkowy koszt. W większości materiałów dźwięk jest o niebo ważniejszy niż wizja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =