O Walce z Szatanem. Konrad Szołajski i prof. Dariusz Doliński

 

Konrad Szołajski stworzył dokument przedstawiający egzorcyzmy w Polsce. Udało nam się porozmawiać z reżyserem i z psychologiem, który zorganizował specjalne spotkanie we Wrocławiu poświęcone temu dokumentowi. Uwaga, materiał może zawierać szokujące sceny! Osobom, które pod wpływem obejrzenia tego materiału przeniosą się do średniowiecza nie zwracamy kosztów podróży powrotnej. Oglądanie filmu tylko na własne ryzyko…

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

6 Odpowiedź na “O Walce z Szatanem. Konrad Szołajski i prof. Dariusz Doliński”

 1. Zadziwiające jest milczenie środowisk medycznych na temat działalności egzorcystów. Czytałem wywiady z egzorcystami, to są często ludzie, którzy powinni być poddani leczeniu psychiatrycznemu, bo opowiadają rzeczy horrendalne, a na pewno nie powinni zajmować się cierpiącymi na poważne zaburzenia psychiczne . Kościół i portale katolickie, łącznie z niektórymi papieżami, zdecydowanie przyczynili się i przyczyniają do szerzenia paranoicznych wierzeń w demony i opętania przez szatana.

  Od Redakcji – polecamy artykuł Alverta Janna na podobny temat.

 2. Czy nie jest to ten sam mechanizm wykorzystywany przez teleewangelistów i sekciarzy religijnych ? Pytanie do psychologów i ludzi mających wiedzę na ten temat. W takich przypadkach jak ten uważam internet (googling) za dobry, jeśli chodzi o zainteresowanie tematem ale do dalszych rozważan jest bezużyteczny.

 3. Film obejrzałem. Dzięki za rekomendację. A w nim jak z wyprawy etnograficznej. Według mnie trzy bohaterki wykazywały odrobinę większy narcyzm niż reszta populacji. Leczenie lesbijki przy pomocy egzorcyzmów z jej „problemu homoseksualnego” to już odlot.
  Tak to bywa jak psychologia, która sama w sobie ma problemy z hochsztaplerstwem nałożona na religię rodzi tego typu potworki. Ale pół biedy z psychologią. Co innego pani lekarz psychiatrii która powinna być jak najszybciej odsunięta od zawodu. Ale wiadomo że ona ma atut w postaci „klauzuli sumienia”

 4. Właśnie jestem przy lekturze ” Malleus Maleficarum”.
  Sądziłem że te urągające ludziej godności praktyki, nigdy już nie wrócą.
  To jest tak jak z Helloween. Wszystkie demony są fałszywe tylko katolickie są prawdziwe,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =