Osiemnastowieczny serial „Honor szlachcica”

Theatrum Flores rozwija się. Mamy już pierwsze dwa odcinki planowanego serialu. W pierwszym odcinku żartowniś von Mackovitz ściąga na siebie gniew innego szlachcica von Druckerheima. Obmowa prowadzi do utraty reputacji, a ta do pojedynku. Akcja serialu toczy się w Wirtemberdze w 1750 roku, pierwszy odcinek kręcony był w Dobrzycy i Rogalinie.

W drugim odcinku spór o miedzę von Kralovitza i von Schagerheima próbuja załagodzić ich kuzyni, niestety mają oni ze soba na pieńku, i sprawa tylko ulega zaognieniu. Dochodzi do pojedynku z gorszym skutkiem niż poprzedni. Drugi odcinek powstał w Rogalinie.

13615200_1085460428215420_421811727507990054_n

Enjoy!

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

3 Odpowiedzi na “Osiemnastowieczny serial „Honor szlachcica””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − dwa =