Palec boży?

 

W krótkim czasie zmarło dwóch sędziów – dublerów Trybunału Konstytucyjnego. Wcześniej sędzia prof. Lech Morawski, a kilka dni temu sędzia prof. Henryk Cioch. Obydwaj zostali wybrani na miejsca już wcześniej zajęte. Prezydent Duda, w nocy i w pospiechu, przyjął ich ślubowanie. Odbyło się to naruszeniem Konstytucji. 

 

 


Nie wiem dlaczego panowie sędziowie odeszli z tego świata. Prezes Trybunału Konstytucyjnego sędzia Przyłębska uważa że, że to efekt nagonki na sędziów przez media. Być może jest w tym jakaś prawda, ale panowie sędziowie wiedzieli w co się pakują i że znacząca część opinii publicznej i świata prawniczego będzie uznawała ich za wybranych z naruszeniem prawa. Tak samo jak pani prezes zresztą. Być może stres spowodowany tą sytuacją przyczynił się do śmierci panów sędziów. 


Można by jednak spojrzeć na to metafizycznie. Czy aby nie jest to znak z góry. Tam na górze zauważono, że polska władza łamie ziemskie prawo powołując się przy tym na prawo boskie, bo obecna władza robi to nagminnie. Opatrzność stwierdziła, że już dość i wysłała groźne ostrzeżenie: nie idźcie tą drogą. Władza powinna na to zwrócić uwagę, powinien także odezwać się kościół, skłonić swoich politycznych przyjaciół do refleksji. Nic z tego. Milczenie jest aprobatą dla władzy lub wyrazem zakłopotania. Bo przecież kościół często straszy śmiercią za grzeszne zachowanie. Nic z tych rzeczy. Kościół popiera łamanie prawa przez PiS, bo ma z tego ziemskie korzyści, albo księżą wierzą w Boga wybiórczo, tak jak politycy PiS.


Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

One Reply to “Palec boży?”

  1. "Odbyło się to z naruszeniem Konstytucji". Kto tak orzekł? Jeżeli jest to Pana zdanie (lub czyjeś zdanie), należy zastrzec o tym wyraźnie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =