PiS i zwiastujące kres sondaże

Sondaż – PO 31: PiS 29. Jedni wam mówią "prawie wygraliśmy", inni każą zachować spokój, bo jeden sondaż wiosny nie czyni.
Jedni i drudzy nie mają racji . 

 

 

Sondaż to nie zwycięstwo. Sondaż to informacja, która do zwycięstwa może się przydać, ale sama w sobie ani go nie gwarantuje ani nawet nie zapowiada. 
Nieprawdą również jest, że to jeden sondaż i trzeba zaczekać do następnego. Trend jest widoczny od pisowskiego Waterloo czyli 27 :1 w Brukseli dla Tuska. Od tamtej pory sypie się dotychczasowy betonowy mur, ale przede wszystkim PiS nie ma czasu złapać oddechu. 

 


Od porażki brukselskiej szczęście ewidentnie nie sprzyja biało-brunatnej ekipie. Społeczny opór twardnieje i radykalizuje się (po drodze gubiąc masowość) a własna ekipa nieudaczników codziennie coś rozbija. 

Ten trend jest już nie do zatrzymania z dwóch powodów.

Przełamanie sondaży już nastąpiło i premia lidera sondaży będzie teraz płynąć do PO. Ludzie trzymający z silniejszymi będą opuszczać krypę nabierającą wody z szamba. 

 

PiS nie zatrzyma się we wpadkach, bo w ekipie "myślących inaczej" zwykła statystyka działa jak widać lepiej niż opozycja. I czeka PIS jeszcze konfrontacja Macierewicza z Kaczyńskim, która jak trzęsienie ziemi , im dłużej powstrzymywane tym silniejsze i bardziej niszczące. 
Wczoraj Bogdan Miś zapytał czy to koniec Pis. To dopiero początek końca, ale koniec już widać.

 

Od Redakcji: Poniżej przypominamy złoty moment PO.

O autorze wpisu:

Jacek Parol jest jednym z założycieli Komitetu Obrony Demokracji. Z uwagi na brak pluralizmu odsunął się od KOD nie zaprzestając wspierania działalności opozycyjnej. Jego artykuły znajdziecie między innymi w Studiu Opinii

10 Odpowiedź na “PiS i zwiastujące kres sondaże”

 1. Wydaje mi się, że jest to także spowodowane tym, że PO zaczęła intensywnie jeździć po Polsce na spotkania z suwerenem. Trochę skopiowali pomysł PiSu, który budował swoje porarcie wśród różnorakich klubów Gazety Polskiej itd.

 2. Niewykluczone, że te trefne sondaże to przygotowania dawnej WSI do zamachu stanu. Jeden Ciamajdan się wprawdzie nie udał, ale ciemne siły będą oczywiście dalej próbować. W grę bowiem wchodzi nie tylko i nie tyle władza, co dziesiątki miliardów złotych, które spływają do budżetu państwa, a nie na konta aferalow i ludzi ze służb.

   

 3. Muszę większość z was ROZCZAROWAĆ.

  1. Już w dwie sekundy po opublikowaniu tego "sondażu" było około tysiąc komentarzy wyśmiewających jego wyniki. Są to KOMPLETNE BZDURY, typowa ustawka na zlecenie tego, co pozostało z WSI i jej otoczki polityczno-medialnej (Komorowski, GW, TVN, Michnik, Tusk itp)

  2. Cokolwiek się stanie z PiS, to w jego miejsce nie wejdzie już żadna PO czy Nowoczesna. Po prostu za dużo już dzisiaj ludzie wierzą, żeby się dali nabrać na kłamstwa o "27 latach wolności" czy o Unii Europejskiej. Prawda już wypłynęła na wierzch i nie da się jej niczym przykryć, żadną "mamą Madzi" …

  3. PiS realizuje w miarę metodycznie procedurę odspawywania establishmentu i celebryctwa od koryta, co bardzo dobrze widać po ich krzykach (Janda, Holland itp.)

  4. Prawdopodobnie najcięższe działa PiS dopiero wyciągnie. Narazie to jest artyleria lekka i ślepaki dla postrachu. Bardziej sztuczne ognie dla gawiedzi, nić prawdziwa nawała ogniowa.

  Ale poważne sprawy się toczą, lecz wymagają czasu, aby były lepiej przygotowane, niż np sprawa Blidy.

  Mogę was już dzisiaj zapewnić, że rojenia Tuska o kandydowaniu na prezydenta są czymś absolutnie nie do zrealizowania. Ten człowiek będzie miał naprawdę bardzo dużo znacznie poważniejszych spraw na głowie, niż zabawa w jakieś tam "kandydowanie". Chłop po prostu nie będzie miał do tego głowy.

  5. W międzyczasie zmieni się sytuacja w Europie (niezależnie od wyników tegorocznych wyborów w Niemczech i we Francji). UE praktycznie przestanie istnieć, a rozpocznie się brutalna walka o wygranie dla siebie jak najwięcej przez każde z państw. Nikt już w żadną ideę europejską nie wierzy. Ani obywatele, ani eurobiurokraci. Jest to już wyłącznie cyniczna szarpanina buldogów pod dywanem. W tym część z tych buldogów to alkoholicy w ostatnim stadium choroby(Juncker – ten człowiek już w południe nie jest w stanie samodzielnie utrzymać się na nogach)

  Ta banda degeneratów, alkoholików i złodziei zostanie bardzo szybko zastąpiona przez nowe twarze. Nawet nie macie pojęcia, jak szybko. Ale ta "nieoczekiwana zmiana miejsc" i tak już nie pomoże w odzyskaniu ABSOLUTNIE ZEROWEGO zaufania UE w oczach wyborców. Związki z EU będą w wyborach krajowych obciążeniem, a nie korzyścią. Tak więc powracający Tusk będzie kojarzyny ze zbankrutowaną ideą, a nie z żadnym sukcesem …

  6. To już jest NAPRAWDĘ KONIEC.

   

  1. Musze Cie ZMARTWIC. Wiekszosc Polakow jest ZA przynaleznoscią Polski do Unii. Gdyby było odwrotnie, to PiS juz dawno by to wyczuł, i propagowal własnie POLEXIT. Nic takiego nie ma i nie bedzie. Unia jest gwarancją, ze Rydzyk bedzie dostawał miliony.Inaczej musiałby zwijac interes, nie teraz, ale gdy do władzy dojdzie inny sort. 

 4. Pan Jacek Parol wie, że jego teksty są zamieszczane tutaj? Bo jak wie i nie reaguje na komentarze, to wzorem innych wydaje mu się, ze żyje w dwubiegunowej rzeczywistości politycznej i społecznej, nawet obyczajowej i wystarczy  napisać coś o PISie i jest załatwione. Nic nie jest załatwione, takie lekceważenie takich jak ja i mi podobnych zaoowocowąło, że jak ULTIMA THULE napisał, nawet jak PIS by zniknął, to na pewno tzw.  opozycja sejmowa nie zajmie miejsca. Ja mogę za siebie napisać, zagłosuję jak zawsze od  dnia pełnoletności, ale na pewno nie będzie to Pana Jacka Parola Uniwersum ^^

 5. Ultima Thule: Muszę większość z was ROZCZAROWAĆ.

  ————————-

  A czymże Pan chciałby nas rozczarować?

  ***

  Ultima Thule: 1. Już w dwie sekundy po opublikowaniu tego "sondażu" było około tysiąc komentarzy wyśmiewających jego wyniki. Są to KOMPLETNE BZDURY, typowa ustawka na zlecenie tego, co pozostało z WSI i jej otoczki polityczno-medialnej (Komorowski, GW, TVN, Michnik, Tusk itp)

  ————————

  Tylko bardzo naiwni mogli wierzyć, iż jest Pan sam. Podobne poglądy do Pana ma co piąty Polak. Tysiąc, czy nawet i pięć tysięcy głęboko wierzących, w PiS czy  to przy tym liczba przecież niewielka.

  http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,704636#w704724

  ***

  Ultima Thule: 2. Cokolwiek się stanie z PiS, to w jego miejsce nie wejdzie już żadna PO czy Nowoczesna. Po prostu za dużo już dzisiaj ludzie wierzą, żeby się dali nabrać na kłamstwa o "27 latach wolności" czy o Unii Europejskiej. Prawda już wypłynęła na wierzch i nie da się jej niczym przykryć, żadną "mamą Madzi" …

  ——————-

  Daj Boże, miałem i mam krytyczny stosunek do PO, ale co będzie to zobaczymy. Prawie wszystko od PiS-u jest lepszym. Udział w zakłamaniu rzeczywistości w „wolnej Polsce” PiS ma trochę większy od innych partii, choć każda polityczna propaganda to nic innego niż wciskanie kitu.

  http://www.racjonalista.pl/forum.php/z,0/d,2/s,692347#w692485

  ***

  Ultima Thule: 3. PiS realizuje w miarę metodycznie procedurę odspawywania establishmentu i celebryctwa od koryta, co bardzo dobrze widać po ich krzykach (Janda, Holland itp.)

  ——————-

  PiS ‘realizuje w miarę metodycznie’ demontaż liberalnej demokracji państwa prawa, czyli ustroju najpowszechniejszego w Europie i wprost obowiązującego w państwach Unii zamieniając Polskę w dyktaturę podobną do tej z Białorusi – nazywaną przez publicystów „kaczyzmem”.

  http://www.racjonalista.pl/forum.php/z,0/d,3/s,689513#w689896

  ***

  Ultima Thule: 4. Prawdopodobnie najcięższe działa PiS dopiero wyciągnie. Narazie to jest artyleria lekka i ślepaki dla postrachu. Bardziej sztuczne ognie dla gawiedzi, nić prawdziwa nawała ogniowa.

  ————————

  Tak, dla emeryta to straszna perspektywa. Dopiero rządzić zaczęli a moja emerytura już straciła ponad 10% wartości siły nabywczej, ale warto pamiętać, iż Rzesza miała być tysiącletnią, a komunizm wprost wiecznym i co? I po jakimś tam czasie tylko niesława pozostała. Z PiS-em nie inaczej będzie.

  ***

  Ultima Thule: Ale poważne sprawy się toczą, lecz wymagają czasu, aby były lepiej przygotowane, niż np sprawa Blidy.

  ——————————–

  Wystarczy telewizor otworzyć i już wiadomo co PiS-owczy z ich ministrem niesprawiedliwości na czele potrafią z prawem uczynić. Dali radę i w tak krótkim czasie z państwa prawa państwo bezprawia uczynili.

  http://www.racjonalista.pl/forum.php/z,0/d,3/s,671133#w671443

  http://www.racjonalista.pl/forum.php/z,0/d,1/s,689275#w690133

  Ej tam, ej tam, Panie Ultima Thule! Bogusławski jak bardzo by się nie starał, to ani PiS-owi, ani Panu nie zaszkodzi dopóki nie zrobicie tego sami. To co ja tu powtarzam, to tzw. "małe piwo", gorzej, iż podobnie twierdzi ponad połowa Polski, a w tym 3/4 inteligencji. Podałem tu już sporo linków i chyba dla zaślepionych bezsensem jest podawać dalsze. Profesura, senaty i wydziały uczelniane, to dla PiS-owców to rezultat propagandy mediów, gdyż nie liczy się żaden dorobek intelektualny, gdy jest sprzeczny z przemyśleniami pana Prezesa. Ba pani Kempa, czy pan Ziobro profesurę za kupę durni mają.

  Obrzydliwa i haniebna propaganda PiS-u i jego popleczników dzieląca Polaków, odbije się nam na lata. Przy własnych, wprost podstawowych, brakach intelektualnych traktowanie inteligencji jak durniów – pozostanie na długo w jej świadomości. Mieliśmy jeden "ustrój słusznie miniony", a teraz PiS wprowadził nam drugi. Jest okres smuty, ale też minie. Ponadto, skoro jesteście skazani na sukces to po co tyle nienawiści do oponentów. Oliwa jest sprawiedliwa i słuszność zawsze – wcześniej lub później – na górę wypływa.

  http://www.racjonalista.pl/forum.php/z,0/d,7/s,694830#w695553

  http://www.racjonalista.pl/forum.php/z,0/d,9/s,694830#w695613

  ***

  Ultima Thule: Mogę was już dzisiaj zapewnić, że rojenia Tuska o kandydowaniu na prezydenta są czymś absolutnie nie do zrealizowania. Ten człowiek będzie miał naprawdę bardzo dużo znacznie poważniejszych spraw na głowie, niż zabawa w jakieś tam "kandydowanie". Chłop po prostu nie będzie miał do tego głowy.

  5. W międzyczasie zmieni się sytuacja w Europie (niezależnie od wyników tegorocznych wyborów w Niemczech i we Francji). UE praktycznie przestanie istnieć, a rozpocznie się brutalna walka o wygranie dla siebie jak najwięcej przez każde z państw. Nikt już w żadną ideę europejską nie wierzy. Ani obywatele, ani eurobiurokraci. Jest to już wyłącznie cyniczna szarpanina buldogów pod dywanem. W tym część z tych buldogów to alkoholicy w ostatnim stadium choroby(Juncker – ten człowiek już w południe nie jest w stanie samodzielnie utrzymać się na nogach)

  ——————–

  Oczywiście, iż Pan może, gdyby Pan nie mógł to by Pan nie zapewniał. Pański Prezes Jarosław może jeszcze więcej, ale na nasze szczęście żaden z Was nie jest Bogiem i Wasze możliwości realne są ograniczone, a intelektualne jeszcze bardziej. Jestem niewierzącym racjonalistą i mam Wasze zapewnienia w wielkim poważaniu. Oczywiście budzi moje przerażenie Wasz poziom intelektualny całkowicie ograniczający możliwość rozumienia tego  co dzieje się w świecie i odnalezienia w tym polskiej racji stanu i prostego interesu narodowego, ale rzeczywiście obecny polski minister spraw zagranicznych ręcznie sterowany przez pana prezesa jest nieporównywalny z nikim, a już na pewno w całej historii dziejów Polska nie miała takiego ministra. Jeszcze nigdy żaden rząd nie prowadził tak głupiej, wbrew naszym interesom polityki zagranicznej. 27 do 1, to najlepiej oddaje poziom naszej dyplomacji.

  ***

  Ultima Thule: Ta banda degeneratów, alkoholików i złodziei zostanie bardzo szybko zastąpiona przez nowe twarze. Nawet nie macie pojęcia, jak szybko.

  ———————–

  Jak szybko można spierd… (o przepraszam nie warto schodzić na Wasz poziom kulturalny), a więc powiedzmy spieprzyć wszystko, nawet gdy to przez lata było budowane, to nawet ślepy widzi. Prezes i jego wierna gwardia potrafią zniszczyć kraj w przeciągu jednej sejmowej kadencji. Misiewiczów mają od groma w zapasie, a gdy ich zabraknie, to przecież Pan też już gotowy do poważnych zadań.

  ***

  Ultima Thule: Ale ta "nieoczekiwana zmiana miejsc" i tak już nie pomoże w odzyskaniu ABSOLUTNIE ZEROWEGO zaufania UE w oczach wyborców. Związki z EU będą w wyborach krajowych obciążeniem, a nie korzyścią.

  ———————

  Jest Pan raczej typowym PiS-owcem i Pańska wiedza w każdym temacie, w którym zabiera Pan tu głos jest wprost przytłaczającą:

  ————————-

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/poparcie-dla-ue-w-polsce-i-europie-sondaz-poparcia-dla-ue,650660.html

  ***

  Ultima Thule: Tak więc powracający Tusk będzie kojarzyny ze zbankrutowaną ideą, a nie z żadnym sukcesem …

  ——————-

  Nie wiem co będzie w 2020 roku, ale dziś głosował bym w pierwszej turze na Biedronia, a w drugiej na Tuska. Liczę, iż do czasu wyborów pojawią się jeszcze ciekawsze postaci ze sceny politycznej.

  ***

  Ultima Thule: 6. To już jest NAPRAWDĘ KONIEC.

  ———————–

  Czyżby miał Pan zamiar przestać tu głupoty wypisywać?

  ***

 6. der Wunsch ist der Vater des Gedankens.

  "Nieprawdą również jest, że to jeden sondaż i trzeba zaczekać do następnego. Trend jest widoczny od pisowskiego Waterloo czyli 27 :1 w Brukseli dla Tuska."

  Najgłupiej się argumentuje gdy oczy zalewa czerwień . W głosowaniu 27:1 nie brali udziału polscy wyborcy. Połączenie ich z sondażem jest przesłanką chorobliwej nienawiści.

  Proszę poszukać artykuł w NZZ na temat owego Waterloo. Tusk był przeznaczony do ostrzału bo nie potrafił przygotować żadnego szczytu i dopiero okazja żeby dołożyć PISowi uratowała mu tyłek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =