Polska NIE ma niestety tradycji liberalnych

Polska sarmacka była gułagiem chłopów, a życie nawet szlachcica było tanie. Nie było prawa ani policji, anarchia to nie wolność.

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

2 Odpowiedzi na “Polska NIE ma niestety tradycji liberalnych”

  1. Anarchizm nie jest lewicowy ani prawicowy ?? Widocznie jest centrowy tak jak liberalizm :-)Libertarianie w Polsce nie uważają Korwina za libertarianina, wielu z nich było w KNP/UPR i odcinają się od kolibrów ! Nie wiem czy Pan zauważył ale Mikke w tej chwili nie rządzi i nie ma szans na rządzenie. Nie wiem czy Pan zdaje sobie sprawę ale osłabienie KNP wzmacnia PiS. Ludzie głosujący na KNP są elektoratem drugiego wyboru raczej PiS-u niż PO. Więc nie wiem dlaczego uczepił się Pan KNP, może jest Pan kryptoPiSowcem ??? Być może chrześcijański socjalizm PiSu jest Panu bliższy niż PO ? W imieniu libertarian, bardzo dziękuje że ich Pan tak intensywnie reklamuje, gdyby nie Pan niewiele osób w ogóle by wiedziało że istnieją !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *