Porozmawiajmy z PiSem? Ryszard Petru

 

Wrocław. Ryszard Petru przemawia przed 15 tysięcznym tłumem zwolenników demokracji. Dobiegają krzyki: „Co z tym światełkiem w tunelu…?”. Lider parlamentarnej opozycji, słynący dotychczas z najmocniejszej krytyki Kaczyńskiego, tłumaczy się ze swych nadziei będących wynikiem rozmów rządu z opozycją.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. PiS nie cofnie się na swojej drodze deptania prawa i konstytucji. Będzie wprost przeciwnie . Będą kolejne działania łamiące prawo . Obawiam się że jedynie zorganizowanie majdanu może to zahamować.

  1. Mógłbyś napisać, co konkretnie cenisz w tej mowie? Bo ja mam wątpliwości, czy ją rozumiem. Zupełnie szczerze!

   1. Choćby zwrócenie uwagi na to, że trzeba przekonywać „light-pisowców” do zmiany zdania, a nie tylko samozadowalać się we własnym towarzystwie.

    1. No tak, to jest fajne. Ale jak zauważył Piotr ciężko ich zaprosić do rozmowy. Ja ze swej strony rozbijam bloki światopoglądowe, co może zbliża zwaśnione strony, bo łatwiej znaleźć jakieś punkty wspólne.

  1. Ale do tej pory Petru był najmocniejszym krytykiem PiS. Więc musiała to chyba jednak być przemyślana zmiana tonacji? W tym samym okresie Petru też mówi iż „Tusk uciekł do Brukseli” wpisując się w retorykę PiS. Bruksela nie jest miejscem, gdzie się ucieka, chyba że ktoś ma jakieś nacjonalistyczne obsesje…

  1. Jeśli ta diagnoza jest prawdziwa (mam spore wątpliwości), to jednak Petru nie powinien w tym samym czasie walić w PO

 2. Powinien jak najbardziej. Warto to zrozumieć, że w Europie (w tym w Polsce) dokunuje się antysystemowa ewolucja (szkoda, że nie rewolucja). Widać jak na dłoni, że te wszystkie lewicowo-marksistowskie partie jak u nas SLD, Razem, PSL i PO oraz w katomarksistowski PiS, prowadzą Polskę do upadku ( np. już ponad 3 bilionowe zobowiązania wobec obywateli). To, że opozycja współpracuje w kwestii TK, nie oznacza, że Petru nie zdaje sobie sprawy, że PO-PSL wepchnęło nas w PiSowske bagno. Wie, że to jest gra o przyszłość Polski, a nie o żałosne przepychanki retoryczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *