Prawicowe organizacje paramilitarne. Dominik Sierzputowski i Jacek Tabisz

 

Posłuchajmy, co ma do powiedzenia o prawicowych organizacjach paramilitarnych nasz gość, którego rodzina od pokoleń związana jest z wojskiem. On sam kończy obecnie jeden z kierunków wojskowych. Nie trzeba dodawać, że poruszanie tej tematyki jest obecnie dla wojskowych ryzykowne. Jednak zdecydowanie nie wszystkim podobają się obecne zmiany w państwie.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

6 Odpowiedź na “Prawicowe organizacje paramilitarne. Dominik Sierzputowski i Jacek Tabisz”

  1. Pan Sierzputowski zdecydowanie przesadza porównując Polskę do Iranu czy Rumunii a o.Rydzyka do Ceausescu czy do Chomeiniego.Taka hiperbola tylko ośmiesza przeciwników obecnego rządu.

  2. No niestety nie jest to poważny materiał. Spotkałem paru ludzi w typie rozmówcy – wystarczy ich ustawić w odpowiednim kierunku i jadą jak taran, bez krytycznej refleksji, co w połączeniu z lekkim autyzmem kończy się takimi kwiatkami jak np. inwazja Polski na „jakiś mały kraj”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + siedem =