Prawo: Między religią a polityką. Dr Marta Osuchowska

 

W swoim krótkim wystąpieniu dr Marta Osuchowska zauważa między innymi, iż przybywające do Europy mniejszości stają się koniem trojańskim, jeśli chodzi o prawo wyznaniowe i regulacje na linii państwo – religia.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

3 Odpowiedzi na “Prawo: Między religią a polityką. Dr Marta Osuchowska”

  1. No ta Pani powiedziała wprost, ze judaizm to kon trojanski. Najlepiej załatwiają to Dunczycy mowiąc, ze „prawa zwierząt są ważniejsze niz religia”. W przypadku np. morderstw tzw honorowych w Danii całe rodziny (po udowodnieniu ze tez brali udzial w nagonce i podżeganiu, a nawet byli organizatorami) idą do pierdla, nie tylko ten ktory zamordował i wziął na siebie niby całą wine. I tego sie powinnismy trzymac.
    Czyżby ten wykład to przygotowanie do przepisania polskiego prawa, tak aby było zgodne z tzw. prawem kanonicznym Krk? Juz za kilka miesiecy 🙁
    W polskim swieckim prawie zadziwia mnie niemoc i pobłażanie do obrażania innych ludzi w „prawie Krk”. Np. jak można nazywac, ze osoby homoseksualne są „nieuporządkowane”? czy pozwolilibysmy aby kobiety były nazywane jako nieuporządkowane? czy pozwolilibysmy aby np. murzyni byli nazywani ludzmi (dobrze ze ludzmi) o nieuporządkowanym pigmencie skory? A jednak, bez żadnego „ale” pozwalamy tej gejowskiej sekcie nazywac ludzi homoseksualnych jako „nieuporządkowanych”. I to w aktualnych papierach, a nie wielowiekowych skryptach.

    1. No i teraz grozi nam PiS u władzy (czemu można zapobiec przy urnach w trudny dla niektórych sposób)… PiS pogłębi negatywne zjawiska, które opisałeś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *