• środa, 20 stycznia 2021 r.

„Religia w czasach pandemii”. Dariusz Kędziora (Koalicja Ateistyczna)

Czy pandemia wpłynie na frekwencję w kościołach? Jakie nowe modlitwy i obrzędy przeciwko tej zarazie stworzyli księża? Nawet samoloty i helikoptery są wykorzystywane do odpędzania wirusa. Jak księża omijają zakazy dotyczące ilości wiernych na mszach? Te i inne ciekawostki w wykładzie Dariusza Kędziory.

Podobne materiały

3 komentarze

 1. Lucyan
  3 listopada 2020 at 15:29 - odpowiedz

  Żebranie nie w Polsce zakazane, więc nic nie można zrobić. A sprzedaż nieruchomości za 100% gdy się “kupiło” za 1% to złoty (ale skromny, wg kościoła) interes. Gorzej, że opozycja nie ma żadnego pomysłu jak to ukrócić czy odwrócić.  

  A w zabobony niech się bawią, ale płacą za takie usługi.Jedyne rozwiązanie to urynkowić kościół, zabierając wszelkie przywileje.

 2. Lucyan
  5 listopada 2020 at 14:19 - odpowiedz

  "Wciąż mają władzę innego rodzaju, wynikającą z posiadania. Kiedy w Irlandii siostry magdalenki sprzedały infrastrukturę po pralniach, tylko z tego uzyskały 1,5 miliarda euro. Kościół ma szkoły i szpitale, są więc zabezpieczeni materialnie i ten interes jest dla nich ważniejszy niż rząd dusz. Dwa dni po referendum w sprawie 8. poprawki zniesiono np. barierę chrztu, Kościół dopuszcza już zmiany programu nauczania, zrezygnował z czasu na modlitwę – byle tylko te szkoły i ten majątek zatrzymać."

  To o kase chodzi, a nie rząd dusz.

 3. Lucyan
  6 listopada 2020 at 23:21 - odpowiedz

  Kaczynski sprytnie chciał załatwic zakaz aborcji poprzez TK (legalny czy nie). Używając swoją interpretację mowi, to nie ja, to PO/SLD ustaliło prawo/konstytucje i my tylko chcemy respektowac prawo. Jaki spryciaż! A przeciez mogł dac swoj projekt i go przepchnąc, tchórz jeden. Skonczy sie na tym, ze formalnie nic nie ogłosi, a lekarze/szpitale bedą sie bac i formalnie bedzie tak jak wyrok TK.  I tak będzie jeszcze 3 lata, baby będą miały głowę zajetą swoją macicą, a nie zajmowac sie męskimi sprawami (polityką). Niestety, trzeba wygrac wybory z młodzieżą, z PO i Holownią, i liczyc, ze H to taki katolik jak Joe.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *