Tak dla konwencji przeciwko przemocy

 

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z wrocławskiej odsłony akcji mającej na celu poparcie „Konwencji przeciwko przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”. W naszym reportażu wypowiadają się: Janusz Palikot, Anna Kubica, Irena Kamińska, Ewa Mastalska i Nina Jaśnikowska, przedstawicielki i przedstawiciele Twojego Ruchu, Kongresu Kobiet, Stowarzyszenia Równość i Nowoczesność i Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. W materiale szukamy też odpowiedzi dotyczącej tego, dlaczego Konwencja przeciwko przemocy tak długo jest blokowana.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

2 Odpowiedzi na “Tak dla konwencji przeciwko przemocy”

  1. Niestety Polacy nie znają trudnych słów, ich znaczenia i potrzebują wytłumaczenia tekstu. Jednym tłumaczą księża, innym zwolennicy ratyfikowania tej konwencji.
    Aby w Polsce cokolwiek doszło do ludu, trzeba to rozbijać na atomy i tłumaczyć, tłumaczyć, tłumaczyć na przykładach.
    W innych krajach pismo jest proste i nie ma naleciałości słów obcego pochodzenia, dlatego wiadomo o co chodzi i wchodzą łatwiej i szybciej zmiany w prawie. My sobie sami skomplikowaliśmy życie, utrudniamy prostym ludziom dostęp do informacji. Politycy robią to na co dzień, żeby popisać się swoim wątpliwym krasomówstwem. W naszym kraju za dużo jest fałszywych tłumaczy trudnych przepisów, którzy nadinterpretują tekst, korzystając z nieświadomości ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =