Tolerancyjni muzułmanie z Indii. Jacek Tabisz

 

Niektórzy muzułmanie z Indii są wyjątkowi. Robią filmy o tolerancji religijnej lub nawet krytykujące islam, oddają się synkretycznemu kultowi Allacha i rozmaitych bogiń, pielęgnują tradycje hinduistyczne. 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Swoją drogą cały film popiera to, co mówi ta "zakochana w islamie" lewica. A dodatkowo przeczy to, o czym Korga pisał w artykule o nazwie "zwykli muzułmanie", czy jakoś tak. Nawet jakaś kobieta napisała mu komentarz, w którym chodziło jej najprawdopodobniej o to samo, co Panu, ale inaczej to napisała i Korga ją chciał zamordować.
  A dodatkowo przeczy Pan sam sobie, bo podważa Pana wcześniejsze twierdzenia, że islam jest biologiczny i genetyczny i nie da się go z tego powodu porzucić.
  Uważam, że sam Pan nie wie, o co Panu chodzi z tym islamem.
  Chyba tylko o to, żeby ludziom przy jego użyciu jako pretekstu zniszczyć życie ludzie, bo ani Pan nie krytykuje tych muzułmanów ani się Pan nie nie zgadza z ludźmi, których Pan uważa za debili z debilowa. Myślę, że Pan przejdzie na ten islam, jak Shinead O’connor. Ma Pan takie lewackie poglądy. Przynajmniej w tym filmie. 🙂

  1. Ale lubię Sarah Hader. Ona wie czego chce, rzeczywiście krytykuje muzułmanów i mówi do nich, a nie udaje jak niektórzy. A co najważniejsze, i to jest sprawa priorytetowa, nie chce nikomu niszczyć życia, niczego zabierać, nie chce mi odbierać obywatelstwa UE i nie ma poglądów korwinityczno-trumpowo-pisowskich i nie jest breivikistą. Jest normalna, nie jest agresywnym frustratem jak korga i jak się jej słucha, to nikogo nie obraża jak pan. Ją popieram i jej id zawsze kibicuje i ją szanuję, bo ona jak mówi to szanuje mnie, bo normalnych ludzi nigdy za wiele. 

 2. Sa tolerancyjni Muzulmanie ktorzy nie stosuja  wszystkich nakazow nietoleracyjnego Islamu. 

  Tak samo jak wyznawcy judaizmu i chrzescijanstwa nie stosuja nakazow barbarzynskiej biblii.

  Sa to przyklady triumfu rozsadku nad religijnymi nakazami starozytnych ignorantow.

 3. Scenariusz rosyjski

  Wyobraź sobie, że jesteś prezydentem wielkiego, ale słabego ekonomicznie państwa, a twoim celem jest wzmocnienie swojej pozycji w Europie. Z tego punktu widzenia najlepiej byłoby, by Unia się rozpadła. Każde państwa pojedynczo będzie dużo słabsze niż Unia w całości.

  Jaką przyjąć strategię?

  Wykorzystać zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego.

  Doprowadzić do tego, by w jak największej liczbie państw unijnych wystartowały ugrupowania antyunijne. Jeśli w dużej liczbie ich przedstawiciele wejdą do PE, będą dalej sami pracować nad zniszczeniem wspólnoty od środka.

  Zwiększyć poparcie dla startujących w wyborach ugrupowań antyunijnych. Co zrobić, by ludzie zechcieli głosować na eurosceptyków? Wywołać strach. Strach jest najpotężniejszą i najtańszą bronią.

  Trzeba więc Unię rozchybotać wewnętrznie najmocniej, jak się da, aby obserwujący to chybotanie obywatele chcieli głosować na tych, którzy obiecają jak najszybsze opuszczenie niestabilnej łodzi.
  https://oko.press/scenariusz-rosyjski-zniszczyc-unie-od-srodka/?fbclid=IwAR0v5pWEhUeF3BnTQ2Z7qvt0QIwPCwb1Z3Na45QmKezhws5x_d7h5U3lAnY

  1. Mokry sen "zatroskanej" prawicy, szczególnie Napierały, który z powyższych powodów, specjalnie używa słowa dzicz i kłamliwie pisze, że padło stwierdzenie, że „migracja to prawo człowieka”, gdy takie stwierdzenie nie padło (taki kłamliwy przekaz zresztą pojawia się w tym samym czasie w wielu miejscach), by zniszczyć ludziom życie. Jacek Tabisz z tych samych powodów mówił o genetyczności/biologiczności islamu.
   Tutaj o żaden islam nie chodzi. Muzułmanami i islamem to się zajmuje Sarah Hader (wystarczy ją porównać ze sponsorowanym przez Bannona Tommy Robinsonem. Od razu widać, kto rzeczywiści zajmuje się islamem, a kto jest pozerem mylącym meczet z sądem).
   "Zatroskana" prawica to breivikiści, którzy chcą zniszczyć ludziom życie. Kogo Napierała podziwia? Bannona przecież. Wroga Polaków. Kogo podziwia Jacek Tabisz? Wildersa. Wroga Polaków, który założył linie, na której ludzie mogli zgłaszać przypadki zatrudniania Polaków w Holandii. Wilders myśli o Polakach jak o gównie, ścierwie, szumowinach (na bank myśli Polish scum tak samo jak Moroccan scum), a Jacek Tabisz go podziwia, bo chce poświęcić Polaków, bo islam.

    1. https://euobserver.com/news/115208

      

     The Dutch far-right Freedom Party (PVV), a key ally of the centre-right coalition government, on Wednesday (8 February) opened up a website to collect complaints about people from Central and Eastern Europe residing in The Netherlands.

     "Did you lose your job to a Pole, a Bulgarian, a Romanian, or any other Central or Eastern European? We would like to hear about it," it says on the website Hotline Central and Eastern Europeans.
     ===
     Dziękuję.

    2. https://www.theguardian.com/world/2018/nov/21/steve-bannon-i-want-to-drive-a-stake-through-the-brussels-vampire-populist-europe
     —-
     “The beating heart of the globalist project is in Brussels,” he said. “If I drive the stake through the vampire, the whole thing will start to dissipate.”

     To są słowa wroga Polaków. Te słowa świadczą o tym, że jest wrogiem Polaków. Że działa na szkodę Polaków. Że poświęca czas i pieniądze, by im zaszkodzić, odebrać prawa i wolności. Tak samo jak ty.
     Popierać Bannona to popierać muzułmańskich duchownych z Arabii Saudyjskiej w meczetach. Też są z prawicy, bo ta „zatroskana” prawica jest inkluzyjna, że zawiera też w sobie nawet hamas.
     Popierać coś takiego, to chcieć karać ludzi za Islam. Poświęcić ich w imię chorej ideologii breivikizmu.

    3. A ty, Napierało, jesteś ojkofobem, prawdziwym ojkofobem.
     Do tego chcesz mówić Polakom jacy są i kim są. To takie „zatroskane”.

    4. Tutaj już widać ludzi, których wy "zatroskani" prawicowcy (to się najbardziej dotyczy Ciebie pasie transmisyjny Bannona) ukaraliście za Islam:
     https://youtu.be/-psqbV2jD-c?t=315

     Niszczenie życia ludziom i karanie ich za Islam jest o wiele łatwiejsze niż rzeczywista krytyka Islamu.

    5. Polski prawy sektor pod rękę z rosyjską propagandą
     Jakkolwiek przykro to stwierdzić, polska prawica, która od kilkunastu godzin na wyścigi oburza się okrucieństwem francuskich służb, epatuje zdjęciami poturbowanych manifestantów, doskonale wpisuje się w rosyjską propagandę, budującą taką właśnie wizję świata: zły, zdegenerowany Zachód, a tu oaza szczęśliwości czyli walcząca z tym zepsuciem katolicka Polska.
     https://www.rp.pl/Komentarze/181219859-Polski-prawy-sektor-pod-reke-z-rosyjska-propaganda.html

      

 4. Nietolerancyjni muzułmanie z Danii.

   Meczet za zasłoną (Moskeerne bag sloret, Dania 2016 Reżyseria: Martin Kjr Jensen, Irene Thyrri) 

  Dwójka dziennikarzy postanowiła zbadać, jak naprawdę wygląda życie muzułmanów w Danii. W tym celu przez trzy miesiące para udawała małżeństwo, przenikając sukcesywnie do środowiska muzułmańskiego i za pomocą ukrytej kamery rejestrowała to, co udało się zaobserwować. 
  Udało im się złożyć wizyty w największych meczetach. W małych społecznościach i szkołach koranicznych dzieci oraz młodzież są uczone, jak się zachowywać zgodnie z prawem szariatu. Jeśli małżeństwo przechodzi kryzys, to musi się udać po poradę do imama lub religijnego lidera, który będzie odradzał korzystanie z jakiejkolwiek pomocy duńskich organizacji czy specjalistów. Kobieta nie powinna też zgłaszać policji faktu bicia jej przez męża, nie może ona też odmawiać mężowi seksu. Natomiast mąż może znaleźć sobie inne kobiety, jeśli ma kłopoty z żoną. Konflikty mają swój finał w szariackim sądzie, gdzie trzech imamów przesądza o losie małżonków.
  https://vod.tvp.pl/video/meczet-za-zaslona,meczet-za-zaslona,37600796

 5. "Dyskusja" pod tym artykułem jest przykładem żenującego stylu argumentowania. A mianowicie argumentowania, poprzez przywoływanie wynalezionych gdzieś w sieci wypowiedzi jakichś ludzi, którzy z kolei należą do jakichś koterii, powiązanych z różnymi srodowiskami i.t.d. Za najwyższą zaś okoliczność uwiarygodniającą dowolną wypowiedź, jest zacytowanie jej w języku angielskim, jakby to całkiem wykluczało kłamstwo lub debilizm!

   

  Napierała jest, jaki jest, ale on przynajmniej bierze na klatę to, co wypisuje, nie podpierając się filmikami z YT, ani cytatami z angielskojęzycznych brukowców.

   

  Tyle się tu pisze o rosyjskiej propagandzie, ale jakoś nigdy nie spotkałem w polskiej prasie cytatów z gazet rosyjskich – z zachodnich, owszem! Przedstawianie Rosji jako imperium zła, a w opozycji USA jako raju na Ziemi, to jest zrozumiałe i skuteczne dla prasy brukowej czy gimbazy, ale nie do przyjęcia dla kogoś myślącego choć trochę samodzielnie. Wszystkie bowiem państwa, które choć cokolwiek znaczą w skali światowej, prowadzą własną propagandę i dezinformację, podsłuchują i szpiegują – na ile ich stać. Czy to trzeba tłumaczyć osobom, które uważają się za racjonalistów?!

   

   

   

  1. Napierała jest, jaki jest, ale on przynajmniej bierze na klatę to, co wypisuje, nie podpierając się filmikami z YT, ani cytatami z angielskojęzycznych brukowców.
   ====
   Lol, wszystko co mówi jest kopiowane z YT w języku angielskim i ogólnie z zagranicy.
   Właśnie o to chodzi, że wszystko co mówi wynika z podpierania się YT.
   Prywatnie może być przemiły i kochać zwierzęta, niech mi z życia wyjdzie.
   ====
   Tyle się tu pisze o rosyjskiej propagandzie, ale jakoś nigdy nie spotkałem w polskiej prasie cytatów z gazet rosyjskich – z zachodnich, owszem! Przedstawianie Rosji jako imperium zła, a w opozycji USA jako raju na Ziemi, to jest zrozumiałe i skuteczne dla prasy brukowej czy gimbazy, ale nie do przyjęcia dla kogoś myślącego choć trochę samodzielnie. Wszystkie bowiem państwa, które choć cokolwiek znaczą w skali światowej, prowadzą własną propagandę i dezinformację, podsłuchują i szpiegują – na ile ich stać. Czy to trzeba tłumaczyć osobom, które uważają się za racjonalistów?!
   —-
   Wszystkie bowiem państwa, które choć cokolwiek znaczą w skali światowej, prowadzą własną propagandę i dezinformację, podsłuchują i szpiegują – na ile ich stać.

   Weź zaproś rosyjskiego szpiega do siebie do domu i daj się podsłuchać. Ale tylko siebie. Mnie już nie.
   Bronić putinowskiej Rosji to jak bronić muzułmańskich siatek terrorystycznych stwierdzeniem, że to normalne, że robią zamachy, bo wszyscy tak zawsze robili, nawet żydzi zdaje się tak robili w początkach Izraela.
   Możesz nawet jechać na wschód Ukrainy i krzyczeć do Ruskich „Bracia Rosjanie, jak dobrze, że przejęliście ten Krym, to takie normalne, bo robi to każdy, kto chce coś znaczyć w skali światowej, więc to jest usprawiedliwione”.

   Nie, to UE ma co najwyżej mieszać Ruskim i USA, jeśli zechce, a tutaj nam mieszać prawa nie mają.
   Polacy nie głosowali w referendum za Unią z Bannonem i Putinem i siatką wspierającej Putina alter-prawicy, która kocha Putina. A Putin wspiera Iran, a Iran tych debili z hamasu.

   A Bannom to wróg, po którym powtarza Napierała, którego bardziej interesuje międzynarodowa siatka alt-rightu (jego pierwsza przynależność) niż Polacy i UE.
   I chce przy użyciu siatki muzułmańskich terrorystów zdobywać sobie wpływy w moim kraju i mojej unii. Niech spierdala. Może razem z muzułmanami. Nie mam problemu z tym. Ale pod warunkiem, że Bannony i Putiny i ich pasy transmisyjne też sobie pójdą stąd. 
   Europa to nie teren rozgrywek idiotów z alt-rightu i idiotów z muzułmańskich siatek. Niech spadają jedni i drudzy.

 6. Ale przecież naukowo udowodniono że muzułmanie tylko czekają żeby rzucić się wszystkim do gardła! Co wy tu za lewacką propagandę uprawiacie. Soros wam płaci? To jakaś ćwierćinteligencka śpiewka "do windy"

    1. To obraża inteligencję bez względu na to, kto to mówi. To wręcz przeczy wszystkim twierdzeniom dotyczącym przechodzenia na islam. To jak mówienie, że  Shinead o’connor nie mogła tego zrobić, bo to jest niemożliwie genetycznie i biologicznie. 🙂

     Lol.

     ====

     Już wkrótce twierdzenia o genetycznych filatelistach. 

     1. Twoje zapluwanie się nie unieważni aktualnych wyników badań psychologów czy biologów ewolucyjnych.

     2. Dlaczego twierdzisz, że on jest genetycznym i biologicznym muzułmaninem?
      Jego prababka przespała się z jakimś i to go skazało na przyjęcie tej wiary i ciągnęło go do niej jak dziecko alkoholika do wódki? 🙂
      Myślę, że on nie jest rasistą.

     3. Nawet Jacek Tabisz w tym filmie przeczy temu co mówisz (i sobie też). 
      Idea religii jako rasy i w ogóle poglądów/opinii jako rasy jest idiotyczna i już została przez wszystkich wyśmiana. Nie ma czegoś takiego jak rasa kulturowa i nie ma też czegoś takiego jak rasizm kulturowy. Krytykowanie islamu to nie rasizm. Tak samo jak krytykowanie chrześcijaństwa i tych wszystkich idiotów z onr i mw. Jak ktoś jest antysemitą to jest niezależnie od tego, czy jest z onr/mw czy z Hamasu i strefy gazy. Jedno i to samo to gówno. A jak ktoś nie jest, to nie jest bez względu na to, czy jest chrześcijaninem, ateistą, czy muzułmaninem. Już nawet o tym, że są biali muzułmanie nawet mi się nie chce pisać, takie to oczywiste.

     4. Poje… Cie. To Ty użyłeś słowa rasa. Ja użyłem słowa grupa, w tym przypadku zespół ludzi wychowanych w pewnym środowsku kulturowym.

     5.  grupa, w tym przypadku zespół ludzi wychowanych w pewnym środowsku kulturowym
      ===
      Czyli eufemizmu. 
      I tak chodzi o to samo lub mniej więcej to samo, czyli o przypisanie stałych cech i stałego sposobu zachowania się na podstawie tego, gdzie ktoś przez przypadek się urodził, czyli o przypisanie ludziom genetyczności/biologiczności poglądów. Na zasadzie takiej, że jak ktoś jest ze wsi, to jest skazany na bycie głupim wieśniakiem do końca życia, bo nie wychowuje się w równie stymulującym środowisku co ktoś z miasta albo na przykład dziecko Billa Gates’a, dzieci ludzi z wyższym wykształceniem na przykład pracujących w branży IT albo jakiejś podobnej wymagających IQ i szybkiego przetwarzania informacji przez mózg.

     6. Jacek Tabisz proponował ustalanie poziomu inteligencji danej osoby na podstawie jej gustu muzycznego i przypisywanie/przydzielanie ludziom poziomu inteligencji w oparciu o ich gust muzyczny.
      Pewnie w wyniku podobnego myślenia o ludziach.

     7. Po ch… mieszasz do tego genetyke, zamiast w pierwszej kolejnosci statystye. Tak średnio jest skazany na nabycie nawyków i przekonań szczególnie tych w jakich się wychowywał(w dzieciństwie i młodosci) mniej szczególnie tych w jakich długo przebywał

     8. MICHAL
      13 grudnia 2018 at 10:44 – odpowiedz

      To grupa kształtowana przez dobór grupowy.(jeden z segmentów doboru naturalnego).
      —-
      Ty mieszasz. https://pl.wikipedia.org/wiki/Dob%C3%B3r_grupowy 
      ====
      Tak średnio jest skazany na nabycie nawyków i przekonań szczególnie tych w jakich się wychowywał(w dzieciństwie i młodosci) mniej szczególnie tych w jakich długo przebywał

      Super, opowiem moim sąsiadom na wsi to, co o nich mówisz.
      Szczególnie tym, którzy nie słuchają muzyki klasycznej.

     9. Powiem im tak. Czy wiecie, że Michał twierdzi, że jeśli nie słuchacie muzyki klasycznej, to jesteście głupsi i mniej inteligentni, bo tak wynika ze statystyki. Michał opiera się na nauce, na prawdziwej nauce, także… 🙂

     10. po… to jest używanie na przykład statystyki do kategoryzowania ludzi i określania na jej podstawie wartości kogoś jako człowieka bez względu na to co zrobi. Na przykład używanie algorytmu obliczającego prawdopodobieństwo tego jak potoczy się czyjeś życie na podstawie tego jak toczy się życiu innych ludzi z ich okolicy. Na zasadzie: ludzie z niezamożnych domów bez wykształcenia idą do kiepskiej pracy, nie stać ich na dobrą edukację dla ich dzieci, te dzieci też idą do kiepskiej pracy i też ich nie stać na dobrą edukację dla ich dzieci i tak z pokolenia na pokolenie, więc ktoś potem wyciąga z tego wniosek, że tacy ludzie są za głupi genetycznie na to by mieć wyższe wykształcenie i że są skazani na to by być głupimi, bo taka jest ich natura. Nie warto inwestować w takich ludzi, bo to patologia i tak dalej, i że brak takich inwestycji to jest „realizm”, a nie naiwność i strata kasy na leni, którzy są zbyt leniwi, by wziąć odpowiedzialność za swoje życie w swoje ręce.

     11. Poza tym zgadzam się z Jackiem Tabiszem, tzn. z tym, co mówi w tym filmie, że tacy tolerancyjni muzułmanie z Indii powinni być używani jako wzór dla tych innych i jako argument w stylu "widzisz, tamci się ogarnęli. Posłuchajcie tego aktora". Wy też to zróbcie, bo inaczej ludzie nie będą was lubić i będą mieli sporo racji. Akurat za ten film trzeba Jacka Tabisza pochwalić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *