• sobota, 23 stycznia 2021 r.

Totalne problemy polityczne

Nie tak dawno zostałem posądzony o pisizm tylko dlatego, że nie popierałem Kidawy (a przecież jest więcej niż 2 kandydatów…) i nie uznałem, że koronawirusowa kwarantanna to ewidentna klęska rządu. Naprawdę niewiele trzeba, aby stać się w oczach niektórych zwolennikiem Jarosława Kaczyńskiego, nic o tym zresztą nie wiedząc. Więc garść refleksji o totalitaryzmie sądów. Więcej na filmie: 

 

Jacek TabiszStudiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

Podobne materiały

33 komentarze

 1. MICHAL
  23 maja 2020 at 23:32 - odpowiedz

  Kolego, nie rozumiesz że gdy trwa ostra walka polityczna nie czas na symetryzm czy obiektywizm. Na to będzie pora po zlikwidowaniu neobolszewickiej dyktatury, emanacji motłochu. Wtedy, gdy zostaną zapewnione podstawy wolności, bedzie można sobie obiektywizować.

  • MICHAL
   23 maja 2020 at 23:34 - odpowiedz

    ROZSZERZAM: Wtedy, gdy zostaną zapewnione podstawy wolności, które są obecnie konsekwentnie niszczone, będzie można sobie obiektywizować.

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   24 maja 2020 at 01:26 - odpowiedz

   PiS niebawem przeminie, a upadek obiektywizmu politycznego zostanie. Ludzie, którzy w ferworze walki nazywali swoich współobywateli motłochem nie prędko staną się ponownie demokratami. 

   • MICHAL
    24 maja 2020 at 08:43 - odpowiedz

    Wszystko jest wkrótce w perspektywie czasu istnienia wszechświata, ale nie konieczne w skali życia ludzkiego. Taka na przykład odmiana bolszewizmu jaką był sowiecki trwała 70 lat(trzy pokolenia) plus/minus 100mln ofiar.

    • Jacek Tabisz
     Jacek Tabisz
     24 maja 2020 at 10:28 - odpowiedz

     100mln ofiar…. Więc jeśli powiem, że jednak pisowski populizm i falandyzacja prawa nie są neoboldzewizmem to będę symetrystą? A może po upadku pis osoby tak łatwo używające przesadnych określeń będą miały problem z uzdrowieniem demokracji?

     • MICHAL
      24 maja 2020 at 14:08

      Jeśli policzyc ofiarty w Rosji i w krajach okupowanych oraz w sprowokowanej przez sojusz z Niemcami wojnie tzw ojczyźnianej to powinno byc tego nawet zdecydowanie więcej.

     • MICHAL
      25 maja 2020 at 10:13

      Szczerze mówiac, ściśle to nie. Historia nie powtarza się nigdy tak samo. Ale nie wiem czy niuansowanie jest w obecnej chwili właściwe.

     • MICHAL
      25 maja 2020 at 10:23

      Natomiast podobieństwo polega na tym ze Konus i jego czeredka wykonali marsz i opanowanie resortów siłowych(o czym Konus zawsze marzył – pamiętasz o co się pożarli onegdaj z PO przy rozmowach koalicyjnych) przy jednoczesnej całkowitej nieudolnosci  i nieracjonalnosci w praktycznie całym obszarze państwowości. Do tego gremialnie wyradzają się w nową złodzeijska nomenklaturę (co jest przyspieszoną fazą zmierzania bolszewizmu do tzw. realnego socjalizmu).

   • MICHAL
    24 maja 2020 at 08:51 - odpowiedz

    Motłoch jest kategoria naukową, pewnym segmentem rozkładu statystycznego populacji wynikajacym z wielu czynników w tym genetyki, edukacji, wychowania, wierzeń religijnych. Więc dlaczegóż by unikac tego terminu?

   • MICHAL
    24 maja 2020 at 08:51 - odpowiedz

    Motłoch jest kategoria naukową, pewnym segmentem rozkładu statystycznego populacji wynikajacym z wielu czynników w tym genetyki, edukacji, wychowania, wierzeń religijnych. Więc dlaczegóż by unikac tego terminu?

    • MICHAL
     24 maja 2020 at 08:54 - odpowiedz

     A ja jestem zdania że system polityczny nie powinien zasadzać się na przekupywaniu go i schlebianiu mu.

     • Lucyan
      24 maja 2020 at 12:31

      A na czym konkretnie w przypadku pisu polega przekupywanie i schlebianie?

     • MICHAL
      25 maja 2020 at 13:17

      M inn.: Na rozdawnictwie faktycznym i obiecywanym. Na schlebianiu prostackim gustom. Na podgrzewaniu ulubionej rozrywki motłochu, antyelitaryzmu. Na kreowaniu prostackiej wizji świata. Na blatowaniu z katolicyzmem szczególnie w jego ludycznej  odmianie. Na kreowaniu prostackich spiskowych hipotez w pogardzie dla nauki.

 2. Lucyan
  24 maja 2020 at 13:54 - odpowiedz

  Pan Jacek znow odlatuje w kosmos.  A nie lepiej wszystkich muzulmanow i judaistow wyslac w kosmos (a ksiezy kat. na ksiezyc)?

 3. Dariusz
  24 maja 2020 at 15:14 - odpowiedz

  Kichawa-Końska to faktycznie była totalna porażka. Muszę w końcu jednak pochwalić PO za kandydaturę R.Trzaskowskiego. Nareszcie postawili na kogoś z liberalnego skrzydła tej formacji. Obiektywnie rzecz biorąc jest teraz dwóch kandydatów do wyboru : R.Biedroń i właśnie Trzaskowski. 

 4. Dariusz
  24 maja 2020 at 15:54 - odpowiedz

  PiS i pandemia. Ich walka z nią okazała się porażką. Od wielu tygodni liczba zarażonych utrzymuje się na poziomie okolo 300 przypadków dziennie(i ostatnio nawet wzrosła) co nie świadczy o sukcesie. Do tego dochodzą braki środków ochronnych dla personelu medycznego które były często uzupełniane przez wsparcie społeczeństwa. Tu państwo zawiodło. To że pandemia nie przyjęła rozmiarów znanych z Włoch możemy zawdzięczać obowiązkowym szczepieniom przeciw gruźlicy które były przeprowadzane od wielu dziesięcioleci(w tym za komuny). 

 5. Dariusz
  24 maja 2020 at 15:59 - odpowiedz

  Odnośnie Niemiec i ich polityki. Tu chyba wychodzi kompleks ich przeszłości sprzed ponad 75 lat. Obecnie po prostu popadli w drugą skrajność . 

 6. Dariusz
  24 maja 2020 at 18:39 - odpowiedz

  A z opinią o Adrianie Zandbergu to oczywiście się nie zgadzam. Ładnie zgasił bankstera podczas debaty sejmowej na początku kadencji.  W chwili obecnej to najlepszy kandydat na prezydenta(niestety nie startuje). Zandberg jest bardzo dobrze wykształcony , a młodość spędził w Danii i dzięki temu zobaczył jak funkcjonuje nowoczesne i sprawne państwo. 

 7. Elasp
  24 maja 2020 at 23:36 - odpowiedz

  Miejmy nadzieję, że A. Duda wygra – dla dobra Polski. Platforma Obywatelska jest partią całkowicie skompromitowana już dawno i może ją popierać tylko człowiek nie rozumiejący polskiej polityki, a zwłaszcza historii Polski. R. Trzaskowski nic sobą nie prezentuje, jest bezbarwnym i całkowicie bezideowym karierowiczem. Miejmy nadzieję również i na to, że w polskiej polityce przestaną odgrywać jakąkolwiek rolę agenci obcych mocarstw, zwłaszcza agenci Niemiec (D. Tusk, A. Bodnar i im p.) i globalistow (niedobitki "żydokomuny" z "Gazety Wyborczej", "Obywatele RP", rozmaici "ekologowie", i im p.).

  • Elasp
   24 maja 2020 at 23:47 - odpowiedz

   Wyraźmy wreszcie nadzieję na to, że przestaną odgrywać rolę "ludzie ze służb", mający niestety nadal wpływy poprzez media takie jak TVN. Ludzie ci wyhodowali całą kastę demoralizujących społeczeństwo, bezideowych i amoralnych "celebrytów" w rodzaju K. Wojewódzkiego. Ci celebryci, podobnie jak tacy dziennikarze jak T. Sekielski, są oczywiście na ich usługi. Dziś na szczęście okazuje się (dzięki takim ludziom jak S. Latkowski), co warte jest to środowisko ćpunów i degeneratów.

   • Elasp
    24 maja 2020 at 23:55 - odpowiedz

    Na sam koniec dodajmy, że powinny odejść w niebyt osoby kompromitujące środowisko polskich racjonalistów, takie jak J. Hartman, W. Nowicka, L. Jazdzewski i im podobni. Z racjonalizmem nie mają bowiem nic wspólnego. Na szczęście, ich wpływ na opinię publiczną jest już teraz zerowy. Ci ludzie są kłamcami i intelektualnymi oszustami, opłacanymi z zewnątrz (Nowicka, Jazdzewski). 

  • Dariusz
   24 maja 2020 at 23:49 - odpowiedz

   A,Duda będzie niedługo Andrzejem D. A wygra wybory na prezydenta więźniów w zakładzie karnym . 

   • Elasp
    25 maja 2020 at 00:00 - odpowiedz

    Za dużo czytasz "Gazety Wyborczej" i zbyt często słuchasz Toku.fm – pozbądź się skłonności do myślenia życzeniowego i nie bierz własnych życzeń za realny scenariusz. 

  • MICHAL
   25 maja 2020 at 10:10 - odpowiedz

   Chyba się za bardzo osłuchałes PiSofskiej propagandy czyli agentury Putina.

   • Elasp
    25 maja 2020 at 14:38 - odpowiedz

    PiS działa dokładnie wbrew interesom Rosji, o czym przekonuje casus Mierzei Wiślanej, działania na rzecz dywersyfikacji dostaw gazu i wiele innych.

   • Lucyan
    25 maja 2020 at 21:46 - odpowiedz

    PiS moze ma podobne autorytatywne metody, ale to partacze, i Putina sie boja jeszcze bardziej niz p.Jacek. Oni boja sie i ruskich i niemiaszkow. Putin chce raczej dobrze dla swojej  Rosji, PiS raczej dobrze dla kogo innego. 

    • MICHAL
     27 maja 2020 at 09:14 - odpowiedz

     Jest taki termin pożyteczni idioci i tym dla Putina jest PiS.

     • Elasp
      28 maja 2020 at 20:47

      W czym są tak bardzo pożyteczni, możesz powiedzieć?

     • MICHAL
      29 maja 2020 at 12:32

      W robieniu rozpierduchy w Europie. W osłabianiu Polski, przerabianiu jej na wolski motłoszy neobolszewicki bantustan. 

     • Piotr Korga
      Piotr Korga
      29 czerwca 2020 at 20:10

      >>W robieniu rozpierduchy w Europie. W osłabianiu Polski, przerabianiu jej na wolski motłoszy neobolszewicki bantustan. <<

      -Twoje komentarze są doskonałym przykładem opozycyjnej demagogi, podobnej do pisowskiej tylko skierowanej przeciwnie. Pokrzykiwania, epitety, zacietrzewienie, pokazywanie siebie w roli męczennika, wojownika.To dlatego PiS może spokojnie wygywać kolejne wybory, a normalni ludzie nie mają na kogo głosować. Kolejni kandydaci opozycji mają już gotowe pakiety takich frazesów. A rozpierduchę w Europie robią durnie z Brukseli i lewicowe pięknoduchy bez instynku samozachowaczego idiotyczą polityką imigracyjną. U nas dla "szlachetnej" opozycji nadal istnieje tylko termin uchodźca. Nie widać tam nielegalnych imigrantów z wrogiej nam kultury islamu, którzy opłacili przemytników i wybierają sobie miejsce podróży jak turyści. Często są byłymi bojownikami ISIS, sposród których wieloktrotnie rekrutawali się zamachowcy. Bantustan okazuje się jednak bezpieczniejszy i to zjednuje im "motłoch". 

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *