UE twierdzi, że ma rację w sprawie Brexitu… Czy to, że Polska zostaje w UE oznacza że musimy w to wierzyć?

Kiedy USA zrobiły w 2003 roku inwazję na Irak, Francja postanowiła zapomnieć że broń masowego rażenia to także chemiczna i biologiczna i tak do dziś wielu ludzi w UE kupuje francuskie bajki jako prawdę. Czemu? Bo więcej gazet w UE sprzyja propagandzie UE proste. Newsweek zawsze nam powie że Niemcy dadzą sobie radę najlepiej jeden tylko Wprost wstawi w to miejsce USA…

Teraz UE postanowiła uznać że Brexit to anomalia tabloidowa i wobec tego że gazet brytyjskich tu nikt nie czyta ludzie to kupują. Nawet ci, którzy jeszcze wczoraj rozumieli że gospodarka UK jest zdrowsza, i że UE stosuje samobójczy na dłuższą metę protekcjonizm.

Nie mówcie o tabloidowo ogłupiałych Anglikach, wy którzy kupujecie euro propagandę rzekomego sukcesu z całym inwentarzem. Wierzycie że UE da sobie radę lepiej niż UK bo chcecie wierzyć. Argumenty są słabe. NAFTA działa ekonomicznie lepiej niż UE. ANZUS lepiej sie spisuje jako sojusz (systemy NORAD i echelon). W ogóle wszystko co poza unią i ma trochę kasy czy to Szwajcaria czy Japonia czy Australia działa lepiej. Chciałbym by UE była wielka i żałuję wyjścia UK ale jak damy się ogłupić euroudawaniu że wszystko jest ok to nigdy nie powstaną Stany Zjednoczone Europy. Patriota europejski nie okłamuje sam siebie że jest wszystko ok, lecz zwraca uwagę na wady UE : Brak zaufania, anemiczny wzrost gospodarczy, przerost chciejstwa nad praktycyzmem itd. UK sobie poradzi bo ma wybór. Jej gospodarka jest nieprotekcjonistyczna więc dopasuje się wszędzie. My tu w UE musimy podtrzymać sztuczny system by nie runął i wprowadzić UE w świat w którym protekcjonizm nie działa a jedynie pogłębia problemy. To właśnie musi zrozumieć europatriota. Czy dobrym Rosjaninem jest tek, który w ciemno popiera Putina czy ten zdolny do refleksji a nie jedynie szukający pseudointelektualnych pociech?

Każda władza chce by jej ufano inaczej ma mniej władzy. Rolą intelektualisty jest zachować sceptycyzm i stosować te same kryteria do swojej i obcej koszuli.

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

4 Odpowiedzi na “UE twierdzi, że ma rację w sprawie Brexitu… Czy to, że Polska zostaje w UE oznacza że musimy w to wierzyć?”

  1. A ja mam taką brzydką refleksję, że gdyby skutkiem tego całego breksytu-sreksytu było pogłębienie integracji na kontynencie, być może łącznie z utworzeniem jednolitego państwa, ale BEZ udziału Polski, to i tak byłoby to dobre. Choć na pewno nie dla Polski.
    🙂

  2. Przeciez tu nie chodzi o ekonomie. UK dopłacało do Unii X mld EURO netto wiec te miliardy sobie zachowaja na zasilki dla muzułmanow, albo inne opłaty. UE to projekt przede wszystkim pokojowy, aby ze soba wspołpracowac i sie integrowac. Polska jak na razie jest najwiekszym biorca dotacji. Wiec jakby Polska zrobiła Polxit to nikt by po niej nie płakał. I kaczor wie, ze szczekac to moze, ale gdyby Polska Unie opusciła to on pierwszy by dostał po dudie.

  3. UE —UWIKŁAŁO SIE W DOPŁATY —DOPŁATY TO WERSJA SOCJALIZMU – I CHOC OKRESOWO INCYDENTALNIE TO DOBRA METODA /WAZNE BYDAC -RACZEJ POZYCZYC /WŁASCIWEMU PODMIOTOWI -ZARAZ TO WYJASNIE /DOPŁATY KTÓRE SA STALE TO JUZ GRANDA —STAŁE DOPŁATY DO ROLNICTWA EUROPY ZACHODNIEJ – MIELISMY DOSTAWAC PO 10 LATACH TYLE SAMO CO EUROPA ZACHODNIA – JEST PLAN BY IM TAM ZMNIEJSZYC -DOCIAGNAC DO NASZYCH /PODNIESIE SIE KRZYK – ZACHWIEJA SIE PARTIE AGRALNE -WRESZCIE CAŁE RZADY – TOTALNIE NIESPRAWIEDLIWA KONKURENCJA -ICH ZAANWANSOWANE ROLNICTWO DOSTAJE DWA RAZY WIEKRZE DOTACJE NIZ NASZE ZAPOZNIONE – TO DYSKRYMINACJA –MY SKADALICZNYMI PŁACAMI 2-4EURO W ROLNICWIE MIMO TO KONKURUJEMY Z NIMI – POMAGA NAM 500 TYS UKRAINCÓW /NAJWAJNIEJSZA INCJATYWA UNI WYMIANA STUDENTÓW P- LUDZIE SIE POZNAJA P-ROZNE KUTURY -JEZYKI – TO PRAWDZIWA INTEGRACJA EUROPEJSKA – ALE 1/3 POLAKÓW I INNYCH BIEDNIEJSZYCH NACJI NIE WRACA Z BOGATYCH KRAJÓW – TAM SIE ZENI TAM SIE ZATRUDNIA I POLSKA FUNDUJE NP W MEDYCYNE 500 TYS W STUDENTA I ON WYJEZDZA NA STAŁE – TEZ TAK BYŁO DAWNIEJ -PEWNIE I OBECNIE Z AFRYKA EUROPA DRAZYŁA I TAK MIKRA INTELIGENCJE AFRYKANSKA – PRAWIE NIKT NIE WRACAŁ MIMO PONOSZENIA DUZYCH KOSZTOW NA NAUKE -JEDYNE REMEDIUM NA TO PŁATNE STUDJA Z SYSTEMEM POZYCZEK – ALE JAK DAJA PRZYKŁAD INNE KRAJE TO BARDZO SZWANKUJE ODZYSKIWANIE TYCH KWOT —WSPOLNA ARMIA -ZNOWU NIEMCY DRAZA KADRY –NAGINAJA PRAWO KAZDY EUROPEJCZYK TERAZ MOZE SŁUZYC W AMII NIEMIECKIEJ /PRZEDTEM ZAKAZ POZNIEJ SPECJALNE POZWOLENIE – PODOBNO JEST POMYSŁ ZE ZAYLANCI MOGA DOSTAC OBYWATELSTWO PO ODSŁUZENIU W NIEMIECKIEJ ARMI 5 LAT —MYSLE ZE BEDA ZNIMI WTEDY NOWE KŁOPOTY MOZE WIEKRZE -PRZECHODZENIE NA STRONE WROGA /ZNANA SPRAWA W IRAKU / NAPADY Z BRONIA WREKU GWAŁTY – BRAK DYSCYPLINY -KRADZENIE SPRZETU WOJSKOWEGO /DARMOWE SZKOLENIE PRZYSZŁYCH TERRORYSTÓW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *