W sprawie napadu Turcji na Kurdów w Syrii

W dniu 21.10.2019 roku, Prezes Ormiańsko Polskiego Komitetu Społecznego, Pan Hraczja Bojadżjan wystosował otwarty list do Prezydenta RP Andrzeja Dudy z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie bestialskiego napadu Turcji na Kurdów w Syrii. Nie możemy pozwolić aby przemoc i zbrodnie były tolerowane. Poniżej znajduje się treść listu.

 

 

O autorze wpisu:

Prezes Ormiańsko-Polskiego Komitetu Społecznego

3 Odpowiedzi na “W sprawie napadu Turcji na Kurdów w Syrii”

 1. Ladna inicjatywa, z drugiej strony Kurdowie tez ponoc uczestniczyli w rzezi Ormian. Przy aprobacie Turkow, czy tez wykorzystani przez Turkow. Ciekawe jak Ormianie widza tereny wschodniej Anatolii.  

 2.  

  1. Kurdowie przyczynili się do pokonania ISIS. "Murzyn zrobił swoje , a teraz może odejść"- tak podziękował im Trump w imieniu USA. US ARMY opuszcza sojusznika i wyjeżdża z Syrii , żegnana przez Kurdów przekleństwami oraz obrzucana pomidorami(co pokazują filmy). Ciekawe czy USA nie postąpią identycznie wobec np. Polski gdy będzie w potrzebie? Czy w takiej sytuacji nie lepiej postawić zdecydowanie na UE i stworzenie europejskich sił zbrojnych.

  2. Trump opuścił Kurdów , a w ich miejsce  weszła Rosja i Asad. Putin łatwo poszerzył swoją strefę wpływów. Trump to dupa , a nie polityk. Do tego nieobliczalny. Boję się że teraz zaatakuje Iran , a wtedy sytuacja na świecie zrobi się już bardzo niewesoła.  

  3. Wiele państw europejskich już wstrzymało eksport broni do Turcji. Nie ma w tym Polski. 

  4. Kurdów szkoda tym bardziej że to jedyne prozachodnie,prolaickie oraz nowoczesne społeczeństwo na Bliskim Wschodzie.

 3. Turcja coraz bardziej osuwa się w stronę autorytaryzmu i fundamentalizmu religijnego. Czy to państwo nie powinno być wykluczone z  NATO? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *