Wincenty Elsner: Armia europejska będzie 2 razy silniejsza od rosyjskiej

Poseł do Sejmu, Wincenty Elsner mówi o wprowadzeniu euro i o potrzebie świeckiego państwa. Już dziś UE ma 2 razy więcej żołnierzy niż Rosja, budżet Armii Europejskiej byłby dużo wyższy od rosyjskiej. Musimy tylko taką armię zorganizować. Dlatego integracja europejska jest koniecznością.

O autorze wpisu:

2 Odpowiedzi na “Wincenty Elsner: Armia europejska będzie 2 razy silniejsza od rosyjskiej”

  1. Małe sprostowanie: w/g szanowanego portalu http://www.globalfirepower.com budżet obronny USA to 612,5 mld $, zaś Rosji 76,6 mld $. Zatem potencjalna armia UE to albo połowa budżetu USA, albo 2-3 krotność budżetu Rosji. Jeśli dobrze zsumowałem aktualne budżety wszystkich członków UE to wychodzi ok. 255 mld $.

    1. Zjednoczoną Europę spokojnie stać by było na równorzędność wobec siły amerykańskiej. I byłaby to chyba zdrowa sytuacja. Oglnie chciałbym pełnego pacyfizmu – żadnych więcej wojen, żadnych więcej armii, ale rzeczywistość jest jaka jest, dopóki ostatni kraj na świecie nie stwierdzi, że wojna jest zła i się nie opłaca. Dotyczy to również ekstremistycznych ruchów w obrębie normalnych państw, bo przed tym też trzeba się bronić. Historia nie śpi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =