Zapraszamy na sopockie spotkanie z autorem Nowego Humanizmu

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów i Wydawnictwo Bez Maski zapraszają na spotkanie autorskie z Jackiem Tabiszem wokół książki „Nowy humanizm. W stronę nowego wspaniałego świata bez ideologii”.


Jeżeli zastanawiacie się, czy warto być humanistą w dzisiejszych czasach oraz co to właściwie oznacza, to spotkanie jest dla Was. Jeżeli macie ochotę porozmawiać o problemach współczesnego świata bez sięgania po żadną z popularnych ideologii, to spotkanie jest dla Was. Jeżeli chcecie poznać jednego z najważniejszych polskich działaczy ateistycznych, to spotkanie jest dla Was. Jeżeli szukacie okazji do ciekawej rozmowy w czasie wakacyjnego odpoczynku, to spotkanie jest dla Was.
Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny. Spotkanie poprowadzi prezeska PSR, Kaja Bryx. Spotka,nie odbędzie się 6 sierpnia o godz. 17:00 w Księgarni Smak Słowa, ulica Ofiar Oświęcimskich 6a

O autorze wpisu:

Ukończyła filologię hiszpańską (mgr) i klasyczną (lic.) na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie uczęszczała także na zajęcia z zakresu nieistniejącej wówczas jako kierunek filologii indyjskiej. Przez pół roku studiowała na Universitat de Barcelona, gdzie m.in. uczyła się języka katalońskiego i baskijskiego, przez rok dzięki stypendium Ambasadora Indii studiowała język hindi oraz indyjski taniec kathak na Kendriya Hindi Sansthan w Agrze. Pół roku spędziła w Delhi badając na własną rękę zasady klasycznych tańców indyjskich i zbierając informacje o współczesnych praktykach hinduistycznych. Swoją wiedzę z indyjskiej teorii estetyki zastosowała w nowatorskich tłumaczeniach poezji łacińskiej opublikowanych w Antologii Poezji Łacińskiej "Musa Latinitatis" (2011) i na łamach "Meandra" (2013). Interesuje się językoznawstwem, religioznawstwem i sztuką. Dzięki licznym podróżom po Europie i Azji kontynuuje swoje prywatne badania w tym zakresie. Od stycznia 2012 roku jest prezeską wrocławskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, od stycznia 2016 roku - Wiceprezeską PSR, od października 2016 - także członkinią zarządu Europejskiej Federacji Humanistycznej. Inicjatorka i współorganizatorka Wrocławskich Dni Darwina, organizowanych wspólnie przez PSR i Wydział Nauk Biologicznych UWr. regularnie od 2014 roku. Współzałożycielka telewizji i portalu Racjonalista.tv. Kaja w roku 2016 została wybrana na stanowisko wiceprezeski EHF. Rok później delegaci wybrali ją na stanowisko prezeski Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów

One Reply to “Zapraszamy na sopockie spotkanie z autorem Nowego Humanizmu”

  1. Według pana Tabisza idealny swiat to pewnie taki w którym nikt nie wyznaje islamu oraz żyje wyłącznie w sposób europejski i uważa kulturę europejske wartości za najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 13 =