Zdrajca cywilizacji zachodniej

 

Pan Piotr Napierała zauważył, że również apostata eksmuzułmański, ibn Warraq, nazywa zdrajcami ludzi, którzy z perspektywy cywilizacji zachodniej usprawiedliwiają islam i atakują racjonalnych krytyków islamu.

 

Pan Napierała zarzucił mi, że małpuję z ibn Warraqa i dlatego używam słowa „zdrajca”. Zarzut padł bezpośrednio, więc wypada mi się bezpośrednio do niego ustosunkować. Napisać takie oto sprostowanie.

 

Nie Panie Piotrze. Nie małpuję z ibn Warraqa, o którym napisał tak dobrze Janusz Kowalik. Po prostu istnieje zjawisko zdrady i jest Pan jego reprezentantem. Stara się Pan bowiem za wszelką cenę usprawiedliwiać islam (manipulując i podając nieprawdziwe, tendencyjne źródła), jednocześnie ostro mieszając z bagnem krytyków tejże religii, którzy mają po prostu rację. Nie szczędzi Pan też krytyki innym religiom i innym postawom niereligijnym. Tylko islam Pan usprawiedliwia, tłumaczy, przedstawia w cudownym, optymistycznym światełku.

[divider] [/divider]

dy1

 

[divider] [/divider]

Piotr Korga:

„I znowu międlenie o tym islamie. Wszak po tym kraju latają tabuny ISIS-owców z maczetami i gonią p.Piotra Korge po ulicy…”
-Potwierdzasz tylko wszystko to co napisałem. To was ślepych humanistów będą ganiać najpierw. Ale prawda, wam wystarczy by przeżyć tu i teraz, niech się przyszłe pokolenia martwią. Tak Ci przeszkadza, że u nas jeszcze tego syfu nie ma? Gdybym krytykował faszyzm, albo „międlił” o amerykańskim imperializmie, to byłoby ok? Choć też mnie faszyści po ulicy nie ganiają. Zdążyłem zaznać tylko komunistów. I wystarczy.

[divider] [/divider]

dy2

[divider] [/divider]

Piotr Napierała:

Ja myślę że Jeśli są tak źli jak mówisz to najpierw wykończą takich jak ty hehe a pożytecznych humanistów po prostu nawrócą

 

W rozmowie z Piotrem Korgą, który zauważył, że islamiści wpierw wezmą się w Europie za lewackich liberałów i sekularystów humanistów, Pan Piotr Napierała stwierdził, że się nie wezmą, bo humaniści przejdą na islam. Czy nie jest to deklaracja zdrajcy? Nawet jeśli w tym momencie była to również złośliwa kpina, to obawiam się, że jest ona deklaracją prawdziwych zamiarów. Może jeszcze nie całkiem uświadomioną…

 

Niedawno zdrajca cywilizacji zachodniej napisał o polaryzacji. Zauważanie bestialstwa ideologii islamu jest dla zdrajcy polaryzacją. Ten sam człowiek pisze zaś o „ekofaszyzmie” i „feminazistkach”. Czyli ów „wróg polaryzacji” jest w stanie zarzucić ekologom i feministkom nazizm, ale krytykę islamu uważa on za „zgubną polaryzację”.

 

Zdrajcy cywilizacji nie podoba się ibn Warraq. Jest on głupi, źle wpływa na ludzi zdaniem Pana Zdrajcy. To właśnie ibn Warraq nauczył mnie – zdaniem Pana Piotra – terminu „zdrajca cywilizacji”. Nie obchodzi jednak Pana Zdrajcy fakt, że ibn Warraq broni wartości naszej cywilizacji z narażeniem życia i muzułmanie, w których ocenie ja jestem rzekomo „zbyt spolaryzowana” polują na ibn Warraqa chcąc go zabić. Zdrajca cywilizacji nie stanie po stronie odwagi ibn Warraqa w obronie naszej cywilizacji. Zdrajca będzie się wczuwał w przeciwników ibn Warraqa chcących go zabić.

 

Tak, tak Panie Piotrze. Jestem zbyt „spolaryzowana”. To ibn Warraq nauczył mnie słowa „zdrajca cywilizacji”. Choć sama wcześniej wpadłam na to słowo obserwując osoby takie jak Pan, Panie Piotrze, to chętnie przyjmę ibn Warraqa za patrona tego pojęcia. Zasługuje na to przez wzgląd na swoją odwagę i mądrość.

x

Odpowiedź Piotra Napierały: http://racjonalista.tv/zdrajczyni-cywilizacji-zachodniej/

O autorze wpisu:

Humanistka z wykształcenia, nie bojąca się jednakże ściślejszej nauki. Od dziesięciu lat sympatyczka polskich racjonalistów, obecnie mieszka za granicą. Obecnie, jako publicystka, zainteresowana obroną wolności słowa, wolności ekspresji artystycznej i tożsamości europejskiej.

13 Odpowiedź na “Zdrajca cywilizacji zachodniej”

 1. „…za wszelką cenę usprawiedliwiać islam…” nie mam wrażenia bym to robił. Moim zdaniem jednak wiele tłumaczy polityka i wiejskość. Nie podba mi się kiedy Jacek Tabisz jest za odpowiedzialnoscią zbiorową. Nie wiem czy Pni doczytała ale jestem za twardym kursem wobec imigrantów. O innych religiach pisze by ustawić islam w kontekście, ale to chyba dla Pani za trudne… równie dobrze mógłbym ja panią określić mianem zdrajczyni cywilizacji zachodniej, bo polaryzacja zjadła pani mózg.. cóż jest pani chyba jeszcze młoda, też pamiętam jak to było więc wybaczam i rozumiem. Miłej adolescencji umysłowej! pozdrawiam serdecznie! : )

 2. „…W rozmowie z Piotrem Korgą, który zauważył, że islamiści wpierw wezmą się w Europie za lewackich liberałów i sekularystów humanistów, Pan Piotr Napierała stwierdził, że się nie wezmą, bo humaniści przejdą na islam. Czy nie jest to deklaracja zdrajcy…” przecież my ŻĄRTOWALIŚMY prosta duszko! Wy (Janusz, Jacek i ty) naprawdę zachowujecie się nak na wojnie huntingtona … spokojnie

 3. „…Nie małpuję z ibn Warraqa, o którym napisał tak dobrze Janusz Kowalik…” no tak bo GURU można tylko kadzić : ) trzeba pisać dobrze. Ibn W chce reformowac islam rezygnując z bycia muslimem, absurd nad absurdami. Poza tym małpuje pani jak najbardziej.

  1. ” reformowac islam rezygnując z bycia muslimem, absurd nad absurdami. ”
   -To istotnie absurd. Ja np. nie zamierzam reformować chrześcijaństwa, bo w sumie im głupsze, tym szybciej zakończy karierę. Ale Ibn Warraq chcąc nie chcąc wstawia się za tymi „umiarkowanymi”, „zwykłymi” muzułmanami, pewnie jakieś 5-15 %, co powinno być po linii „wojujących” humanistów i speców od poprawności wszelakiej. Czyli albo islam się zreformuje i odejdzie od swych najbardziej obrzydliwych, nieludzkich dogmatów, albo…won z tej planety, zanim urośnie w siłę na tyle, by nas stąd wyprosić.

 4. Z IMIGRANTAMI Z SYRII BEDZIE TO CO IMIGRANTAMI Z CZECZENII WSZYSCY UCIEKNA Z POLSKI – PODOBNIE JAK CHRZESCIJANIE SPROWADZENI PRZEZ MIRIAM –ZE 100TYS ZOSTAŁO MOZE 5TYS —TO WSZYSTKO DENTA LIPA CALA TA IMIGRACJA -PAMIETAM JAK POLACY W NOWEGII PO 13 GRUDNIA POKAZYWALI ZDIECJA Z KOLEJKI DO MIESNEGO JAKO UDZIAŁ W DEMONSTRACJACH —JAK JA POKAZAŁEM BILET DO WOJSKA Z CZERWONA PIECZECIA NA 10 LISTOPADA1981 -A NA ODWROCIE – ADNOTACJA W RAZIE NIEZGŁOSZENIA SIE DO JEDNOSTKI W CZASIE WOJNY LUB STANU WOJENNEGO -OD 5 LAT DO KARY SMIERCI – TO ZWARIOWALI Z WRAZENIA -MAM DO DZIS TEN DOKUMENT – DO WGŁADU—NIKT Z TEGO MILIONA NIEMA TAKICH PAPIERÓW

 5. napisałbym komentarz, ale cenzura tego portalu (usuwanie przez Napierałę wszystkiego co mu się nie podoba) sprawia, że nie ma to najmniejszego sensu

 6. Pani Alicjo i Piotrze,
  Nazwanie kogos zdrajca jest za surowe .Ibn Warraq mial na mysli kilku wybitnych intelektualistow zachodniej Europy ktorzy obwiniali Rushdiego .
  Badzmy bardziej wyrozumiali. Tolerancja Islamu ma kilka powodow.Jednym jest slaba wiedza o Islamie. Drugi to fakt ze Polska jeszcze nie ucierpiala od zamachow.
  Amerykanie,Brytyjczycy ,Francuzi widzieli na wlasne oczy czym jest Dzihad. Sa ludzie w tytch krajach ktorzy stracili krewnych i czlonkow rodziny.
  Sztuka utrzymania wlasciwej proporcji pomiedzy ocena Ideologii Islamu i nadmiernym uprzedzeniem jest trudna.
  Nie oskarzajmy siebie lecz starajmy sie zrozumiec
  bitwe jaka nas czeka w obronie wartosci zachodniej cywilizacji.
  Obecnie mamy pewien paradoks. Byli Muzulmanie tacy jak Ibn Warraq i Ayaan Hirsi Ali mowia nam broncie waszej cywilizacji .Jest lepsza. A nasze media i politycy nie chca sluchac uprawiajac polityczna poprawnosc.
  Rezultat jest kiepski. Zachod nie pop[iera dysydentow islamskich ktorzy chca zmiany.To sa nasi naturalni sprzymierzency.
  Popieralismy dysydentow w ZSRR ale teraz nie potrafimy tego zrobic aby podeprzec dysydentow Islamu
  ryzykujacych zycie aby nam doradzic.

 7. Islam jak islam, to samo guano uzywane do kontroli nad kobietami, tak jak katolicyzm, judaizm czy inne popaprane ideologie. Ale tak jak trudno winic Polaka, ze wyrasta w katooszołomskim kraju tak trudno winic zwykłego Araba czy Arabke, ze wyrasta w islamooszołomskim kraju. Trzeba edukowac, walic w łeb i edukowac.

  1. Jeśli widzisz taką samą kontrolę kobiet w obydwu tych religiach, to okulista niezbędny. I to że ktoś wyrasta w islamooszołomskim kraju powinno być jego problemem. Jeśli przybywa tutaj ma odstawić swoje oszołomstwo i wszyscy powinni mu to wbijać do łba (edukować) zamiast usprawiedliwiać i tłumaczyć, że taki się urodził, a inni też nie są w porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 2 =